basharo assado
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „basharo assado“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „basharo assado“.
Rusija ciniškai atsikratė prieglobsčio prašytojais iš Sirijos: nėra karo, nėra ir pabėgėlių
Rusijos Aukščiausiasis Teismas nesiėmė svarstyti dešimčių Sirijos piliečių ieškinių dėl laikino prieglobsčio suteikimo. Teismas nusprendė, kad jų šalyje vyksta ne karo veiksmai, o „antiteroristinė operacija“. Tokiu būdu, ieškovai, anot rusų teismų, gali nesibaiminti persekiojimo ir nežmoniško elgesio savo tėvynėje.
Donaldas Trumpas: Sirijoje vyko labai aršus mūšis tarp JAV ir Rusijos pajėgų
JAV prezidentas Donaldas Trumpas papasakojo apie aršų susirėmimą tarp amerikiečių ir rusų Sirijoje. Jis pareiškė, kad prieš mėnesį Sirijoje vyko mūšis tarp amerikiečių ir rusų padalinių. Šiuo žodžius taip pat diena anksčiau išsakė Kongresui liudijęs JAV valstybės sekretoriaus padėjėjas Wessas Mitchellas. Bendros konferencijos su Japonijos premjeru Shinzo Abe Floridoje metu D. Trumpas sureagavo į repliką iš salės apie sankcijas Rusijai.
„Wall Street Journal“ paviešino: D.Trumpas siūlė smogti į Rusijos karinį objektą
JAV leidinys „Wall Street Journal“ sužinojo apie Donaldo Trumpo planus smogti Rusijos priešlėktuvinės gynybos pozicijoms Sirijoje. Leidinio duomenimis, JAV prezidentas savo patarėjams siūlė svarstyti galimybę smogti rusų ir iraniečių objektams Sirijoje tam, kad būtų pakirsta Sirijos kariuomenės galia. Laikraščio duomenimis, Pentagono vadas Jamesas Mattisas pristatė Baltiesiems rūmams tris karinės operacijos Sirijoje variantus.
Pasaulis sulaikė kvapą: kodėl visi pradėjo kalbėti apie karą ir nuo ko viskas prasidėjo
JAV ir šalys-sąjungininkės smogė Sirijojai. Tačiau Sirijos prezidento Basharo Assado sąjungininkė yra Rusija, todėl pasaulyje yra visai pagrįstai baiminamasi tiesioginio Rusijos kariuomenės ir Vakarų susidūrimo. Derybos Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje nedavė absoliučiai nieko.
Įtempta situacija: skelbiama, kad JAV ruošiasi smūgiui Sirijoje
JAV prezidento Donaldo Trumpo teigimu, jau artimiausiu metu Vašingtonas pateiks atsaką į Sirijoje įvykdytą eilinį cheminio ginklo panaudojimą. Vakarų šalių teigimu, Dumos mieste per ataką žuvo mažiausiai 60 ir nukentėjo daugiau nei 1 tūkst. Pranešama, kad JAV karo laivynas įplaukė į Viduržemio jūros teritoriją, iš kurios galėtų paleisti raketas į Sirijos teritoriją, o sirų kariuomenė pergrupuoja savo pajėgas.
Rusijos planas Sirijai: pati bombarduoja, o apmokės Europa
Leidinys „Financial Times“ rašo, kad Rusijos diplomatas pasiūlė ES skirti finansinę pagalbą Sirijos infrastruktūros atstatymui, ir padaryti tai per artimiausius mėnesius. Vladimiras Čižovas, Rusijos atstovas ES, interviu „Financial Times“ paskelbė, kad ES šalys „neš atsakomybę“, jeigu nesuvoks, kad atėjo laikas palaikyti Sirijos rekonstrukcijos programą, kuri, jo teigimu, kainuos dešimtis milijardų eurų.
Kur griaudės pabūklai 2018 metais? Konfliktai, kuriuos ekspertai įvardijo kaip labiausiai tikėtinus
Tarptautinė krizių grupė (ICG) – nepriklausoma nekomercinė tarptautinė organizacija, įsikūrusi Briuselyje – paskelbė savo regionų sąrašą, kuriuose konfliktų suaktyvėjimas šiais metais yra labiausiai tikėtinas. Ataskaitos autoriai išskiria tris globalias tendencijas, kurios jau dabar atspindi tarptautinės politikos tendencijas ir, greičiausiai, atspindės ją toliau.
„Mirtis Rusijai“ ir „mirtis diktatoriui“: ko siekia pasaulio dėmesį patraukusių protestų dalyviai?
Protestų, kurie staiga apėmė visą Iraną, metu skamba patys įvairiausi lozungai: nuo reikalavimų išspręsti konkrečias ekonomines problemas iki šūksnių, raginančių nuversti Islamo Respublikos režimą. Lozungų įvairovę atsipindi ir tas faktas, kad protestuojantieji neturi vieningo tikslo ar konkrečios bendros žinutės valdžiai. Vadovauti protestams taip pat nėra kam: tinkamų kandidatų nesugebėjo pasiūlyti nei politinės partijos, nei kitos opozicijos jėgos.
V. Putino ir A. Merkel priešprieša: istorija su šunimi yra tik išraiškingas pavyzdys
Ši, prieš dešimt metų nutikusi istorija, vis dar verčia apmirti visus, kurie bijo šunų: Vladimiras Putinas, pasižymintis demonstruojamu dominavimu ir pozicionuojama meile gyvūnams, sykį atsivedė labradorę Koni į susitikimą su Vokietijos kanclere Angela Merkel, pasakojama „USA Today“. A. Merkel bijo šunų. Nuo pat vaikystės. V. Putino administracija paprasčiausiai negalėjo nežinoti apie garbaus svečio Sočyje asmeninius įpročius.
Putinas stato mečetes, kad sustiprintų įtaką Sirijoje
Rusija naudojasi Sirija, kad sustiprintų savo geopolitinę ir ekonominę įtaką Artimuosiuose Rytuose, ir, panašu, veržiasi pozicionuoti save kaip pagrindinį veikiantį asmenį, kuris gali pasirūpinti regiono saugumu, – tačiau jeigu tik tai sutampa su jų pačių interesais.
REKLAMA
REKLAMA
Ką mes žinome apie „didįjį Rusijos planą“?
Balandį JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas susitiko su savo kolegomis Maskvoje, o taip pat ir Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. R. Tillersonas išsakė JAV nerimą dėl to, kad dviejų šalių santykiai atsidūrė „neregėtose žemumose“. Anksčiau šią savaitę R. Tillersonas perspėjo, kad Basharo Assado režimo palaikymas Sirijoje neatitinka jų pozicijos, rašoma „The Washington Post“. 2015 metais Maskvoje buvo priimta Rusijos Federacijos nacionalinio saugumo strategija (NSS), dokumentas apie šali...
Kremlius atsiribojo nuo pranešimo apie „peržengtas raudonąsias linijas“
Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad Kremlius nežino nieko apie bendro Rusijos, Irano ir „šiitų savanorių“, palaikančių Basharo Assado valdžią (tikriausiai turimi omenyje „Hezbollah“ smogikai) štabo, kuris tariamai yra pasirengęs „panaudoti jėga prieš bet kokį agresorių“ egzistavimą.
Sankcijos Rusijai: Vakarai baiminasi dar vienos Sirijos pašonėje, tik su branduoliniu ginklu
Po Donaldo Trumpo įsakymu suduoto JAV atsako į cheminių ginklų panaudojimą Sirijoje Vakarų šalys ir Basharo Assado sąjungininkės pakeitė bendravimo toną. Rusija apkaltino Vašingtoną dėl „neįrodytais kaltinimais paremtos agresijos“, o JAV pateikė kaltinimus ne tik Sirijai, tačiau ir pačiai Rusijai – netgi ir tuo, kad ši galėjo bandyti nuslėpti karo nusikaltimą.
JT Saugumo Taryba susirinko spręsti Sirijos klausimo
JT Saugumo Taryba trečiadienį susirinko į posėdį svarstyti kritinės padėties Sirijoje, kur aviacijos antskrydžiai drebino Alepą ir diplomatinė įtampa pasiekė aukštumas po humanitarinės pagalbos vilkstinės bombardavimo. JT generalinis sekretorius Ban Ki-moonas pareiškė Tarybai, kad Sirijos armijai užbaigus paliaubas, jas reikia vėl atnaujinti. JAV ir Rusijai pareiškus, kad būtina pratęsti savaitę trukusiais paliaubas, kitą dieną tie patys veikėjai vėl svarsto, ką daryti.
JAV pateikė „neturintį precedento“ siūlymą Kremliui
JAV paprašė Maskvos priversti Sirijos prezidento Basharo Assado režimą nutraukti savo aviacijos skrydžius, praneša „The Wall Street Journal“ remiantis šaltiniais Pentagone. Jų teigimu, šis prašymas – viena iš pasiūlymo sudedamųjų, kuris gali nulemti platesnio abiejų šalių bendradarbiavimo Sirijoje pradžią. Siūlymo šalininkai teigia, kad tuomet, galimai, pavyktų nutraukti taip vadinamąjį „kiliminį“ opozicijos kontroliuojamų pozicijų bombardavimą.
„Irako ir Levanto islamo valstybė“: per žiaurūs net „Al Qaedai“
Birželio pabaigoje, po kelių savaičių įtemptų susirėmimų šiaurės Irake, „Irako ir Levanto islamo valstybės“ (ILIV, angl. Islamic State of Iraq and al-Sham, ISIS) grupuotė paskelbė įkurianti Islamo kalifatą. Anot ILIV pareiškimo, kalifatas driekiasi per šiaurinę Siriją ir dalį šiaurės Irako, o jo kalifu paskelbtas grupuotės lyderis Abu Bakras al Baghdadi.