avialinijos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „avialinijos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „avialinijos“.
„Ryanair“ neapsikentė girtų keleivių: reikalaus riboti alkoholio vartojimą oro uostuose
Oro linijų bendrovė „Ryanair“ sieks, kad oro uostuose keleiviams būtų leidžiama vartoti ne daugiau kaip du alkoholinius gėrimus, praneša „The Guardian“.
Kaip pranešama, „Ryanair“ paragino Europos valdžios institucijas įvesti naujus alkoholio apribojimus, kad keleiviai prieš lipdami į lėktuvą neapsvaigtų.
Nori, kad keleiviai baruose parodytų įlaipinimo bilietus ir mažiau gertų
Aviakompanijos pasilieka teisę neleisti įlaipinti į lėktuvą asmenų, kurie, jų manymu, yra pernelyg apsvaigę.
ES oro bendrovės raginamos vengti Libano ir Izraelio oro erdvės
Oro bendrovės ateinantį mėnesį turėtų vengti Libano ir Izraelio oro erdvės, padidėjus oro ir raketų smūgių tarp Izraelio ir „Hezbollah“ intensyvumui, šeštadienį pareiškė Europos Sąjunga (ES).
Europos Komisija ir Europos Sąjungos aviacijos saugos agentūra (EASA) pareiškime įspėjo apie „bendrą oro smūgių suintensyvėjimą ir saugumo padėties pablogėjimą“.
Komisija ir EASA paskelbė oficialią rekomendaciją „neskraidyti Libano ir Izraelio oro erdvėse visais skrydžių lygiais“.
Konfliktų zonų in...
Skubiai įspėja „Ryanair“ keleivius: dėl 1 taisyklės galite būti neįleisti į lėktuvą
Dėl vienos „Ryanair“ registruoto bagažo taisyklės nesilaikymo keliautojai gali būti neįleisti į lėktuvą. Kai kalbame apie registruotą bagažą, „Ryanair“ jam taiko griežtas taisykles ir padarius vieną klaidą gali tekti paploninti piniginę arba būti neįleistam į skrydį.
Gera žinia mėgstantiems keliauti: siūlys daugiau krypčių iš Vilniaus, Kauno ir Palangos
Lietuvos oro uostai šį aviacijos vasaros sezoną, kuris prasidės kovo pabaigoje, keleiviams pasiūlys naujų krypčių. Iš Vilniaus oro uosto reguliarūs skrydžiai vyks 51 kryptimi, iš Kauno – 28, o iš Palangos – 6, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Lyginant su žiemos sezonu, krypčių skaičius vasarą išaugs maždaug trečdaliu. Prie maršrutų plėtros prisideda ir į Lietuvą pritrauktos dvi naujos oro linijų bendrovės.
JAV įvyko dar vienas incidentas su „Boeing“ lėktuvu
Penktadienį Jungtinėse Valstijose skrydžio metu nuo avialinijų „United Airlines“ lėktuvo „Boeing 737“ nukrito išorinė panelė, informuoja naujienų agentūra dpa.
Avialinijos paskelbė, kad žala buvo pastebėta po to, kai lėktuvas „Boeing 737-800“ su 139 keleiviais ir 6 įgulos nariais saugiai nusileido Medfordo mieste, Oregono valstijos pietuose. Šis lėktuvas buvo pagamintas prieš 25 metus.
Anot „United Airlines“, lėktuvui pasiekus terminalą buvo pastebėta, kad trūksta išorinės panelės.
Į Lietuvą ateina dar vienas naujas oro vežėjas
Į Lietuvą ateina dar vienas naujas oro vežėjas – Junginių Arabų Emyratų aviakompanijos „Emirates Airlines“ antrinė bendrovė „FlyDubai“. Skrydžius ji pradės rudenį.
Tai spaudos konferencijoje Vilniaus oro uoste ketvirtadienį pranešė susisiekimo ministras Marius Skuodis.
„Galiu pasakyti oficialiai – tai, dėl ko dirbome tikrai ne vienerius metus, Jungtinių Arabų Emyratų „FlyDubai“ kompanija ateina į Lietuvos rinką, ji startuoja su trimis savaitiniais skrydžiais“, – sakė M. Skuodis.
„Air Baltic“ iš Vilniaus skraidins į Gran Kanariją, neliks skrydžių į Briuselį
Latvijos oro linijų bendrovė „Air Baltic“ nuo spalio pabaigos pasiūlys naujus skrydžius iš Vilniaus į Gran Kanariją, Tenerifę, Turiną ir Dubajų, o maršrutas tarp Vilniaus ir Briuselio bus panaikintas.
Bendrovė taip pat numato dažniau skraidinti tarp Vilniaus ir Miuncheno (6 kartus per savaitę), Talino (7 kartus) ir iš Palangos į Rygą (10 kartų per savaitę).
„Air Baltic“ pranešė Vilniuje visą žiemos sezoną laikysianti dar vieną orlaivį – iš viso jų bus du.
„Wizz Air“ skelbia darbuotojų paiešką: siūlo nuolaidas lėktuvių bilietams, mokymosi išmokas
„Wizz Air“ praneša apie atviras atrankos dienas norintiems tapti skrydžių palydovais oro linijų bendrovės Vilniaus bazėje.
Keleivių salono įgulos narių atrankos vyks Vilniuje, viešbutyje „Best Western Vilnius Hotel“, Konstitucijos pr. 14, rugpjūčio 24 d., rugsėjo 6 d. ir rugsėjo 20 d. Atrankų pradžia – 9.00 val. Susidomėję kviečiami registruotis bendrovės karjeros svetainėje.
Pažiūrėkite į savo pasą: 190 eurų arba kelionę, už kurią sumokėjote, galite pamiršti
Asmens tapatybės kortelė ar pasas – vieni svarbiausių dalykų kelionėje, be kurio dažniausiai net nepavyksta palikti savo šalies. Tačiau neretai nutinka, kad suplanuotas skrydis jau rytoj, o, pažiūrėjus į pasą, atima kvapą: jo galiojimas – pasibaigęs. Tad ką gyventojams daryti tokiu atveju?
Į keblią situaciją pakliuvusi vilnietė Kristina (tikras vardas ir pavardė redakcijai žinoma) pasakoja apie tai, kaip ilgai planuota kelionė vos netapo tikru nusivylimu.
Lietuvoje atšauks daugiau kaip 100 skrydžių: gyventojus įspėja – padarykite tai nedelsiant
Lietuvoje vyksiančio NATO viršūnių susitikimo metu specialiosios tarnybos griebsis itin didelių saugumo priemonių – bus ribojamas ne tik eismas, bet ir skrydžiai. Tačiau jau dabar gyventojai lieja pykti dėl neįvyksiančių suplanuotų kelionių, o kai kur bilietai vis dar yra pardavinėjami nepaisant įspėjimų. Todėl dabar gyventojams siunčiamas svarbus priminimas, ką daryti tokiu atveju.
REKLAMA
REKLAMA
Tranzitinių skrydžių per Rusiją 2022-aisiais sumažėjo daugiau nei perpus
Tranzitinių skrydžių Rusijos oro erdvėje, įskaitant Transsibiro tranzito koridoriumi, 2022-aisiais sumažėjo 59 proc. iki 79,6 tūkst., pranešė Federalinė oro transporto agentūra („Rosaviacija“).
Transsibiro tranzito koridorius suteikia galimybę užsienio aviakompanijoms užtikrinti greitesnį, mažiau degalų reikalaujantį oro susitiekimą tarp Europos ir Azijos.
Virš Kauno oro uosto – iš Rusijos atskridęs lėktuvas: suko ratus aplink ir nenusileido
Kauniečiai pastebėjo, jog virš Kauno ratus suka iš Rusijos atskridęs keleivinis lėktuvas. Kaip nurodoma „Flightradar“ lėktuvų skrydžių stebėjimo sistemoje, lėktuvas pakilo Rusijoje ir turėjo vykti į Turkiją.
„Lėktuvas skrendantis iš Sankt Peterburgo į Antalija jau kuris laikas suka ratus aplink Kauną ir nesileidžia“, – informavo kauniečiai.
Keleivinis lėktuvas pakilo Sankt Peterburge, Rusijoje, Pulkovo oro uoste ir numatyta, jog jis turėtų leistis Antalijoje, Turkijoje.
Vokietijoje – masiniai skrydžių trikdžiai: streikuoja oro uostų darbuotojai
Penktadienį dešimtys tūkstančių keliautojų susidūrė su skrydžių vėlavimais ar atšaukimais, nes, reikalaudami didesnių atlyginimų, aštuonių Vokietijos oro uostų darbuotojai surengė streiką.
Įtakingos profsąjungos „Verdi“ sušauktas vienos dienos streikas privertė didžiausią Vokietijos vežėją „Lufthansa“ atšaukti daugiau nei 1,3 tūkst. skrydžių vien vežėjos judriausiuose centruose Frankfurte ir Miunchene.
Grįžta skrydžiai tarp Vilniaus ir Briuselio: Skuodis jų žada daugiau nei anksčiau
Belgijos oro bendrovės „Brussels Airlines“ kovą atnaujins pernai rudenį laikinai sustabdytus tiesioginius skrydžius tarp Vilniaus ir Briuselio, sako susisiekimo ministras. Mariaus Skuodžio teigimu, nuo kovo skrydžių bus daugiau, negu anksčiau.
„Briuselio avialinijos grįžta ir, kiek aš esu informuotas, skrydžių netgi bus daugiau, negu buvo prieš tai, nes yra nenormalu, kada neturime susisiekimo su Europos Sąjungos sostinėmis“, – Seimo socialdemokratų frakcijoje ketvirtadienį teigė ministras.
Žinia keliaujantiems lėktuvais: „Ryanair“ pavasarį mažins skrydžių iš Vilniaus, kai kurių nepradės
Airijos pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ pranešė nuo būsimo vasaros sezono pradžios nebeskraidysianti dviem maršrutais ir rečiau skraidysinti 11 maršrutų – bendras esamų bei planuotų skrydžių dažnumas sumažės 30 procentų.
Taip įmonė reagavo į Vilniaus oro uosto sprendimą nuo sausio padidinti mokesčius 28 procentais.
„Wizz Air“ pernai Lietuvoje skraidino beveik trigubai daugiau keleivių
Vengrijos oro bendrovė „Wizz Air“ pernai į Lietuvą ir iš jos skraidino beveik 800 tūkst. keleivių – beveik 2,7 karto daugiau nei 2021 metais, kai jų srautas viršijo 300 tūkst.
„Wizz Air“ pranešė pernai išplėtusi krypčių iš Lietuvos skaičių iki 16 šalių ir dabar siūlo 28 maršrutus. Šiais metais įmonė planuoja plėstis bei didinti veiklos apimtis Lietuvoje.
Pasak įmonės pranešimo, populiariausiais maršrutais iš Vilniaus į Londono Lutono oro uostą pernai skrido daugiau kaip 70 tūkst.
Dar vienos avialinijos atveria skrydžius į Romą: atostogas galite planuotis jau nuo balandžio
Airijos pigių skrydžių įmonė „Ryanair“ atšaukė pranešimą apie planuojamus skrydžius iš Vilniaus į Romą.
Avialinijos ketvirtadienį pranešė nuo balandžio skraidinsiancios iš Lietuvos sotinės į turistų pamėgtą Romą.
Skrydžių Latvijos oro erdvėje 2022-aisiais padaugėjo 15 proc.
Latvijos oro erdvėje per praėjusius metus aptarnauta 194,55 tūkst. skrydžių – 15,3 proc. daugiau nei 2021-aisiais, pranešė valstybinė oro erdvės kontrolės ir avianavigacijos paslaugų įmonė „Latvijas gaisa satiksme“ (LGS).
Skrydžių į Rygos oro uostą ar iš jo padaugėjo 41 proc. iki 54,63 tūkst., tranzitinių skrydžių – 7,7 proc. iki 139,92 tūkstančio.
Praėjusį mėnesį, palyginti su užpernai gruodžiu, skrydžių iš viso sumažėjo 32,7 proc. iki 13,37 tūkst., iš jų į Rygą ar iš jos – 1,3 proc.
Salone užsidegus kompiuteriui, „Lufthansa“ lėktuvas buvo priverstas leistis Čikagoje
Oro linijų bendrovės „Lufthansa“ lėktuvas iš Los Andželo į Frankfurtą Vokietijoje neplanuotai nusileido tarptautiniame O'Hare'o oro uoste po to, kai orlaivio salone užsidegė vieno keleivio nešiojamasis kompiuteris, pranešė oro linijų bendrovė.
Oro kompanijos teigimu, pirmadienio vakarą nusileidimas O'Hare'o oro uoste buvo atsargumo priemonė po to, kai dėl perkaitusio nešiojamojo kompiuterio keleivių salone kilo nedidelis gaisras.
Bus paskelbtos galutinės „Ethiopian Airlines“ lėktuvo katastrofos tyrimo išvados
2019 metais įvykusią „Ethiopian Airlines“ lėktuvo katastrofą, per kurią žuvo 157 žmonės, sukėlė skrydžio programinės įrangos gedimas, kaip ir buvo įtariama, penktadienį pranešė šalies susisiekimo ministrė, remdamasi galutine tyrėjų ataskaita.
2019 metų kovo 10 dieną įvykusi į Nairobį skridusio „Boeing 737 MAX“ avarija nusinešė visų keleivių ir įgulos narių gyvybes. Lėktuvas nukrito netrukus po pakilimo iš Adis Abebos.
„Air Baltic“ planuoja 2023 metais gauti 600 mln. eurų viršijančias pajamas
Latvijos nacionalinė oro linijų bendrovė „Air Baltic“ planuoja 2023 metais gauti 600 mln. eurų viršijančias pajamas, arba 45 proc. daugiau nei šiemet, naujienų agentūrai LETA teigė vežėjos atstovai.
Kaip paaiškino bendrovė, prognozės rodo, jog 2023-iaisiais aviacijos pramonė išlaikys spartų atsigavimo po pandemijos tempą.
Kitais metais „Air Baltic“ planuoja pajamas padidinti 45 proc., tuo metu bendros pajamos viršys 600 mln. eurų.
Jungtinės Karalystės oro uostų darbas penktadienį gali sutrikti dėl dar vieno streiko
JK oro uostuose penktadienį keleivių gali laukti vėlavimai, nes pareigūnai, tikrinantys pasus, pradėjo streiką, reikalaudami didesnių atlyginimų pragyvenimo išlaidų krizės fone.
Pasienio kontrolės darbuotojų streikas, planuojama, tęsis iki metų pabaigos, išskyrus kitą antradienį.
Gali būti paveikta šimtai tūkstančių keleivių, nors Didžiosios Britanijos vyriausybė teigė burianti kariškius ir kitų viešųjų tarnybų darbuotojus pagalbai oro uostuose.
Pūga sukėlė chaosą Lietuvos oro uostuose: naktį atšaukta daugiau nei 20 skrydžių
Dėl gausaus sniego sekmadienio vakarą ir pirmadienio naktį Vilniaus ir Kauno oro uostuose buvo atšaukta daugiau nei 20 skrydžių, tačiau pirmadienio rytą jie vyksta įprastai, BNS pranešė Lietuvos oro uostai.
Lietuvos oro uostų atstovas Tadas Vasiliauskas BNS sakė, kad tiek skrydžių neįvyko nuo maždaug 21-22 val. vakaro iki 5 valandos ryto tiek iš Vilniaus ir Kauno oro uostų, tiek į juos.
Lietuvos oro uostuose keleivių per metus padaugėjo penktadaliu
Lapkritį per Lietuvos oro uostus keliavo beveik 392 tūkst. keleivių – 22 proc. daugiau nei pernai. Lietuvos oro uostų maršrutų plėtros vadovas Tomas Zitikis sako, jog lapkritį tendencijos buvo įprastos, kai keleivių mažėja, o krovinių daugėja.
„Kaip ir įprasta – lapkritį keliauja šiek tiek mažiau žmonių, o artėjant metų pabaigos šventėms, auga krovinių apimtys“, – pranešime sakė T. Zitikis.
Lapkritį visuose trijuose oro uostuose aptarnauta 3,7 tūkst. skrydžių – 2 proc.
„British Airways“ leido savo skrydžių palydovams dėvėti aksesuarus ir būti su makiažu
Jungtinės Karalystės oro linijų bendrovė „British Airways“, priklausanti holdingui „International Airlines Group“, leis visiems skrydžių palydovams dėvėti aksesuarus ir būti su makiažu, nepaisant lyties, siekdama tapti įtraukesne, pranešė vežėja.
Pakeitimas, įsigaliosianis pirmadienį, leis skrydžių palydovams lakuoti nagus arba pasidažyti lūpas.
Tuo metu konkurentė „Virgin Atlantic“ sušvelnino apribojimus aprangai.
Tikimasi rasti beveik 6 mln. eurų Lietuvai svarbių skrydžių skatinimui
2023 metų valstybės biudžete nenumačius 5,9 mln. eurų skrydžių Lietuvai svarbiomis kryptimis skatinimui, Finansų ministerija ragina pinigų tam ieškoti perskirstant jau suplanuotas išlaidas. Susisiekimo ministerijos atstovas sako, kad tokių galimybių bus ieškoma.
Finansų ministerijos Biudžeto departamento vadovė Daiva Kamarauskienė sako, kad Susisiekimo ministerija turi ieškoti, kaip perskirstyti lėšas, kad jų liktų skrydžių skatinimo programai.
„Jeigu užsibrėžėme tą raudoną 5 proc.
Ukrainos avialinijos „SkyUp Airlines“ pradės vykdyti užsakomuosius skrydžius iš Baltijos šalių
Gedimino Žiemelio valdomos aviacijos grupės „Avia Solutions Group“ (ASG) antžeminių paslaugų bendrovė „Baltic Ground Services“ (BGS) Vilniaus, Rygos ir Talino oro uostuose teiks paslaugas Ukrainos avialinijoms „SkyUp Airlines“.
Bendrovė pranešė pasirašiusi naują sutartį su Ukrainos bendrove. Pagal ją keleiviai ir orlaiviai bus aptarnaujami Vilniaus oro uoste, o aviacinis kuras tiekiamas Rygos ir Talino oro uostuose.
Parlamentarai: latviai mus pralenkė – kitaip nei Lietuva, siūlo skrydžius verslui
Verslui priekaištaujant, kad iš Lietuvos nėra patogių skrydžių, Seimo Biudžeto ir finansų komitetas trečiadienį aptars jų poreikį ir krypčių plėtrą.
Komiteto pirmininkas konservatorius Mykolas Majauskas įsitikinęs, kad šalies investicinis patrauklumas priklauso ir nuo patogaus susisiekimo su Lietuvos rinkomis, tačiau šiuo metu šalis regione atsilieka patogių verslui skrydžių pasiūla.
„Ryanair“ pranešė apie pelningą pirmąjį pusmetį
Airijos pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ pirmadienį pranešė apie pelningą pirmąjį finansinių metų pusmetį, aviacijos sektoriui atsigaunant nuo COVID-19 pandemijos padarinių.
Pelnas atskaičius mokesčius per šešis mėnesius iki rugsėjo pabaigos siekė 1,37 mlrd. eurų (JAV dolerių).
Prieš metus analogišku laikotarpiu vežėja skaičiavo 48 mln. eurų grynuosius nuostolius, sakoma pranešime.
„Ryanair“ teigimu, ji tikisi 1–1,2 mlrd. eurų pelno šiais finansiniais metais.
Teismas: Lietuvos skrydžių bendrovė „GetJet Airlines“ gali naudoti ženklą „Getjet“
Lietuvos užsakomųjų skrydžių bendrovė „GetJet Airlines“ gali naudoti prekės ženklą „Getjet“ teikdama oro transporto ir pilotavimo paslaugas, nusprendė teismas.
Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį atmetė Maltos lėktuvų nuomos tarpininkės „Get Jet Limited“ ieškinį – pastaroji prašė panaikinti Valstybinio patentų biuro šių metų sausį priimtą sprendimą.
Pasak teismo, „GetJet Airlines“ pateikė įrodymus, kad ji naudojo ženklą „Getjet“ nuo 2014 metų lapkričio iki 2019 metų lapkričio.
Lietuvos poilsiautojų pamėgtoje šalyje – naujas mokestis: kelionės brangs?
Turkijos valdžia paskelbė žinią apie naują apgyvendinimo mokestį, kuris įsigalios jau netrukus. Tuo metu Lietuvos kelionių agentūros paaiškino, ar dėl šios priežasties, skrendant poilsinei kelionei į šią lietuvių pamėgtą šalį, taip pat padidės ir kelialapių kainos.
Portalas „Duvar“ rašo, kad Turkijos Finansų ministerija priėmė sprendimą taikyti naująjį mokestį viešbučiams, stovykloms, svečių namams, taip pat vietoms, kurios siūlo apgyvendinimo paslaugas kalnuose.
Pigių skrydžių teks palūkėti: „Eurowings“ dėl pilotų streikų stabdo plėtros Vokietijoje planus
„Lufthansa“ patronuojamoji įmonė „Eurowings“ antradienį pranešė stabdanti savo plėtros planus Vokietijoje, nes pastarosiomis dienomis patyrė „didžiulę žalą“ dėl pilotų streikų.
Vokietijos pigių skrydžių bendrovė pareiškė „stabdanti planuotą mažiausiai 200 darbo vietų plėtrą“, o 2023 metais sumažins savo lėktuvų parką nuo 81 iki 76 orlaivių.
„Avia Solutions Group“ plečiasi: steigia naujas krovinines avialinijas Indonezijoje
Verslininko Gedimino Žiemelio valdoma aviacijos verslo grupė „Avia Solutions Group“ steigia krovinines avialinijas „BBN Airlines Indonesia“ Džakartoje, Indonezijoje.
Naujas avialinijas steigs grupei priklausanti bendrovė „BBN Cargo Airlines Holdings“, taip pat valdanti ir Islandijos krovinines avialinijas „Bluebird Nordic“. Holdingas jau įsteigė vietinę bendrovę, kuri veiklą Džakartoje pradėjo rugpjūčio pabaigoje, pranešė grupė.
„airBaltic“ skelbia, į kurias šalis skraidins žiemos laikotarpiu
Latvijos oro linijų bendrovė „airBaltic“ paskelbė artėjančio žiemos sezono, kuris prasidės 2022 m. spalio 31 d., skrydžių tvarkaraštį. Avialinijų kompanija planuoja sujungti Vilnių su penkiomis kryptimis ir pasiūlyti beveik 50 krypčių iš Rygos, rašoma pranešime spaudai.
„Rengdami artėjančio sezono tvarkaraštį visada atidžiai įvertiname keleivių poreikius ir analizuojame situaciją rinkoje.
Žinia keliaujantiems: „Wizzair“ skelbia nuolaidą bilietams
Sparčiausiai auganti ir tvariausia Europos oro linijų bendrovė „Wizz Air“ siūlo įsigyti bilietų su 20 proc. nuolaida, rašoma pranešime spaudai.
Bilietų atrinktiems skrydžiams galima įsigyti jau dabar internetinėje svetainėje wizzair.
Palangos oro uostas atnaujina veiklą
Baigus pusantro mėnesio trukusią Palangos oro uosto rekonstrukciją, ketvirtadienį jis vėl priims lėktuvus.
Pirmasis lėktuvas iš Kopenhagos leisis 16.10 val., o vėliau vakare bus laukiama orlaivio iš Oslo.
Rekonstrukcijos metu buvo atnaujintas kilimo ir tūpimo bei riedėjimo takai, rekonstruotas orlaivių peronas, atnaujintos inžinerinės ir apšvietimo sistemos. Darbus 16,5 mln.
„Ryanair“ už atšauktus skrydžius negrąžino pinigų? Ragina griebtis šių veiksmų
Airijoje registruotas oro vežėjas „Ryanair“ iki 2020 metų rugsėjo žadėjo keleiviams grąžinti pinigus už atšauktus skrydžius. Tačiau dar šiandien yra vartotojų, laukiančių, kada paslaugos teikėjas ištesės žodį, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Tie vartotojai, kurie bilietus pirko tiesiogiai iš oro vežėjo, atšaukus skrydį, gali susigrąžinti pinigus arba gauti nukreipimą kitu maršrutu į galutinę paskirties vietą.
Lietuviai kelionėms „pataškė“ pinigų: užsienyje išleido 56 mln. eurų
Po užsienio šalis keliavę turistai iš Lietuvos šių metų antrąjį ketvirtį ten išleido 56 mln. eurų – 2,5 karto daugiau nei 2020 metų balandžio-birželio mėnesiais. Kelionėje užsienyje vienas Lietuvos gyventojas vidutiniškai išleido 461 eurą, arba 2,5 proc. (11,6 euro) mažiau.
Į užsienį antrąjį ketvirtį keliavo 92,3 tūkst. šalies gyventojų, arba 2,9 karto daugiau nei per tą patį 2020-ųjų laikotarpį, vidutinė kelionės užsienyje trukmė buvo 6,9 nakvynės, pranešė Statistikos departamentas.
Lietuvos oro uostai atsigavo: keleivių srautas vasarą išaugo daugiau nei dukart
Lietuvos oro uostai per tris vasaros mėnesius aptarnavo 867 tūkst. keleivių – daugiau nei du kartus daugiau nei pernai tuo pat laiku, o skrydžių skaičius išaugo trečdaliu.
Lietuvos oro uostų Aviacinių paslaugų skyriaus vadovas Aurimas Stikliūnas sako, kad gerėjantiems rezultatams įtakos turi Europos Sąjungoje ir kai kuriose kitose šalyse įsigaliojęs skaitmeninis COVID-19 sveikatos sertifikatas, palengvinęs keliones.
Teismuose – ginčai dėl Kaune užkonservuoto Nigerijos bendrovės lėktuvo
Teismuose tęsiasi ginčai dėl beveik trejus metus Karmėlavos oro uoste užkonservuoto Nigerijos oro bendrovės „Arik Air“, skolingos per 2 mln. eurų Vokietijos „Lufthansa“ antrinei orlaivių priežiūros ir remonto įmonei, lėktuvo „Boeing 737-86N“.
Byla praėjusią savaitę pasiekė Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą (LAT), į kurį kreipėsi „Arik Air“ kontroliuojanti Nigerijos valstybės turto valdytoja „Asset Management Corporation of Nigeria“ (AMCON).
Kauno apylinkės ir apygardos teismuose ieškovė skundė ant...
„Wizz Air“ pradeda pilotų paiešką: ruošiasi įdarbinti beveik 5 tūkst. specialistų
Europos oro linijų bendrovė „Wizz Air“ praneša pradedanti intensyvią pilotų samdymo kampaniją – iki 2030 metų įmonė planuoja įdarbinti 4 600 pilotų, rašoma pranešime spaudai.
Norėdama sugrįžti prie tokio skrydžių kiekio, koks buvo prieš pandemiją, „Wizz Air“ šiemet jau apmokė 150 pilotų, iki metų pabaigos tikimasi įdarbinti dar 300 šios srities specialistų ir įgyvendinti užsibrėžtus ambicingus augimo tikslus.
Pandemija smogė Lietuvos oro uostams – skaičiuojami nuostoliai
Tris šalies oro uostus valdanti valstybės įmonė Lietuvos oro uostai pirmąjį šių metų pusmetį patyrė 4,677 mln. eurų grynojo nuostolio – 2,4 karto daugiau nei pernai tuo pat metu, kai jie siekė 1,968 mln. eurų.
Pasak Lietuvos oro uostų Finansų ir administravimo departamento vadovės Lauros Joffės, dėl pandemijos aviacijos verslas visame pasaulyje vis dar dirba sudėtingomis sąlygomis.
„Šį pavasarį pandemija užsitęsė, todėl pirmąjį pusmetį nepavyko pasiekti suplanuoto keleivių skaičiaus.
PLIUS MINUS. Koronavirusas ir kelionės lėktuvu: koks blogiausias scenarijus?
Koronavirusui vis labiau plintant daugelyje Europos šalių, taip pat JAV, atsiranda vis daugiau rekomendacijų gyventojams susilaikyti nuo kelionių. Dėl to skrydžių bendrovės vieną po kito atšaukia daugelį skrydžių.
Kaip epidemija paveiks aviacijos verslą, kiek skrydžių gali nelikti iš Lietuvos, kokių nuostolių patirs keliautojai ir įmonės?
Diskusijoje apie tai – aviacijos ekspertas Simonas Bartkus.
Liūdnos naujienos mėgstantiems keliauti: prognozuoja skrydžių brangimą
Lietuvos oro uostuose gali brangti skrydžiai. Tokią prognozę pateikia aviacijos specialistai. Anot ekspertų, šią vasarą pirmą kartą nuo 2011-ųjų pastebimai sumažėjo keleivių srautas. Kol specialistai aiškina, kad rinkos augimo sulėtėjimas gali keisti krypčių pasiūlą ir pakelti bilietų kainas, Lietuvos oro uostai aiškina, kad didelių pokyčių rinkoje neturėtų būti.
Keleivinį „Boeing“ krėtė smarki turbulencija – sužeisti 37 žmonės
Dešimtys žmonių buvo su didžiule jėga išmesti iš savo vietų, jų lėktuvui ketvirtadienį patekus į netikėtą ir smarkią turbulenciją virš Ramiojo vandenyno. Bendrovės „Air Canada“ lėktuvas, skridęs iš Vankuverio į Sidnėjų Australijoje, neplanuotai nutūpė Honolulu Havajuose, nes 37 žmonės buvo sužeisti, devyni iš jų – sunkiai. Lėktuvui staiga kritus žemyn žmonės trenkėsi į bagažo spinteles virš galvų ar lubas praėjimuose.
Netikėta priežastis apkartino šimtų lietuvių kelionę: skrydžio oro uoste teks laukti 17 valandų
Dalis Vilniaus oro uosto keleivių jau devynias valandas laukia nežinioje – ankstyvą rytą į Antaliją turėję skirsti keleiviai vis dar tūno oro uoste ir skrydžio į kurortą lauks beveik iki vidurnakčio. Netikėtai sugedus lėktuvui, oro uoste ištisoms valandoms įstrigo daugiau nei šimtas keleivių. Skrydžio lauks iki išnaktų Kaip praneša „Small Planet Airlines“ komunikacijos vadovė Berta Jasiukėnaitė, situacija išties bjauri, kompanija galisi, kad taip įvyko netikėtai sugedus lėktuvui.
Skrydžių bendrovės siekia, jog kelionės į Didžiąją Britaniją būtų nenutrauktos
Airijos pigių skrydžių įmonė „Ryanair“ Didžiojoje Britanijoje pateikė prašymą išduoti licenciją oro susisiekimui vykdyti, kad galėtų tęsti veiklą net ir tuo atveju, jeigu šalis iš Europos Sąjungos (ES) kitąmet pasitrauks nepasiekusi susitarimo dėl aviacijos. Neslūgstant nerimui, kad dėl „Brexit“ galėtų gerokai sutrikti oro susisiekimas tarp Didžiosios Britanijos ir žemyninės Europos dalies, panašių priemonių ėmėsi ir kitos oro bendrovės.
Tūkstančiai žmonių suglumę – „British Airways“ pranešė apie trikdžius
Daugelyje pasaulio oro uostų keleiviai šeštadienį patyrė nepatogumų dėl oro bendrovės „British Airways“ (BA) kompiuterinių sistemos gedimo, nurodė kompanija. BA savo pranešime atsiprašė dėl „IT sistemų gedimo“ ir nurodė, kad stengiasi pašalinti sutrikimus. Bendrovės „Twitter“ žinutėje sakoma, kad šis gedimas sutrikdė BA skrydžius visame pasaulyje. Dėl šio gedimo visi bendrovės lėktuvų skrydžiai iš Londono Hitrou ir Gatviko oro uostų buvo atšaukti iki 17 val. Grinvičo (20 val. Lietuvos) laiku.
„EgyptAir“ katastrofa: netoli Graikijos salų aptiko nuolaužas
„EgyptAir“ lėktuvas (skrydis MS804), skridęs iš Paryžiaus į Kairą su 66 asmenimis, dingo iš radarų apie 280 kilometrų nuo Egipto krantų. Egipto, Graikijos ir Prancūzijos atstovai patvirtino, kad virš Viduržemio jūros dingęs oro bendrovės „EgyptAir“ lėktuvas, kuriame buvo 66 žmonės, sudužo.
Pirmą kartą keleivinis „Wizz Air” lėktuvas atliko itin ekstremalų žemą skrydį
„Wizz Air“, didžiausia pigių skrydžių bendrovė Centrinėje ir Rytų Europoje*, pirmą kartą dalyvavo Budapešte vykusioje kasmetinėje aviacijos šventėje. Avialinijų bendrovė keleiviniu lėktuvu „Airbus“ pademonstravo įspūdingą skrydį. Aviakompanijos „Wizz Air“ lėktuvo kapitonai David‘as Morgan‘as ir András Árday šventės metu atliko du skrydžius virš Dunojaus su vienu iš naujausių bendrovės lėktuvų – A320 orlaiviu. Pirmasis skrydis buvo atliktas 260 km/val.