automobilio pirkimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „automobilio pirkimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „automobilio pirkimas“.
Vilnietė neįrodė, kad nusipirko automobilį su paslėptais defektais: nuostoliai – tūkstantiniai
Vilnietė Regina G. kreipėsi į teismą prašydama nutraukti 2022 m. liepos 3 d. transporto priemonės pirkimo–pardavimo sutartį ir taikyti restituciją.
Moteris siekė, kad jai būtų grąžinti už automobilį BMW sumokėti 7 tūkst. eurų, o atsakovas būtų įpareigotas pasiimti transporto priemonę.
Ji dar prašė priteisti iš atsakovo 1 095 eurus, kuriuos ji išleido automobilio defektų nustatymui bei remontui. Taip pat automobilio saugojimo išlaidas, kurios sudarė 256 eurus.
Aktualu svarstantiems apie automobilio pirkimą: „Regitra“ ragina nepamiršti kelių dalykų
Kiekvienais metais Lietuvoje savininkus pakeičia daugiau kaip 100 tūkst. automobilių. Juos įsigyjantiems gyventojams dažnai kyla klausimų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį sudarant sandorį, praneša „Regitra“. Atsižvelgdama į tai, ji pateikia pagrindinius patarimus įsigyjant automobilį, taip pat dalijasi atnaujinta rekomenduojama pirkimo-pardavimo sutartimi.
Su įsigytu automobiliu vilnietė tepavažiavo 200 km, o tada prasidėjo kova dėl išleistų pinigų
Teisme išnarpliota byla, susijusi su automobilio, kuris turėjo nuslėptą defektą, pardavimu. Susitarti su pardavėja gražiuoju nepavyko, tad šią situaciją ėmėsi spręsti teismas.
Ieškovė Erika B. kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą su ieškiniu prašydama nutraukti transporto priemonės pirkimo-pardavimo sutartį taikant restituciją.
Iš automobilio pardavėjos prašyta išreikalauti 3,5 tūkst. eurų, kurie buvo sumokėti už automobilį. Sutinkant transporto priemonę grąžinti atsakovei.
Šiaulietės košmaras: po mėnesio sudegė įsigyto automobilio variklis, o pardavėjas įrodė savo
Šiaulių gyventoja Irena P. kreipėsi į teismą su ieškiniu, prašydama nutraukti transporto priemonės „Hyundai Santa Fe“ pirkimo-pardavimo sutartį ir taikyti restituciją.
Moteris teismo prašė, kad pardavėjas jai grąžintų sumokėtus 3290 eurų, o pats pasiimtų automobilį. Ieškovė taip pat siekė prisiteisti iš atsakovo patirtas išlaidas: 582 eurus, kuriuos išleido įregistruojant automobilį bei už teiktas konsultacijas ir pretenzijas.
Pardavęs automobilį, sulaukė pirkėjo reikalavimo primokėti 1,4 tūkst. eurų: sukčiauja ar tik ieško kvailų?
Automobilio pardavimas arba pirkimas gali tapti tikru galvos skausmu. Kartais pirkėjams tenka lieti pyktį dėl staiga sugedusios, ką tik įsigytos transporto priemonės. O kai kuriems pardavėjams – sulaukti grasinimų, kaltinimų dėl esą techniškai netvarkingos transporto priemonės. Tačiau kada galima reikalauti, kad pardavėjas atlygintų patirtą žalą, jei automobilis staiga sugenda.
Planuojate pirkti automobilį? Pataria, kaip neapsigauti
Jei turite vairuotojo pažymėjimą, o svarbiausia, ne tik turite, bet ir kasdien vairuojate automobilį, kažkada neišvengiamai ateis diena, kai teks tą automobilį keisti. Gal dėl nusidėvėjimo, gal dėl šeimos pagausėjimo, o gal dėl to, kad dabartinė transporto priemonė jau tiesiog atsibodo morališkai.
Galima pasidžiaugti tuo, kad sąžiningas automobilio pardavimas paskutiniu metu tampa vis dažnesniu reiškiniu.
Nuo šiol nauji automobiliai prieinami visiems: išbandykite šią paslaugą
Dauguma vairuotojų mano, kad norint džiaugtis kokybišku asmeniniu automobiliu reikia jį įsigyti. O ar kada nors girdėjote apie ilgalaikę automobilių nuomą? Lietuvoje neseniai veiklą pradėjusi įmonė „Mobire Lietuva UAB“ siūlo išbandyti šią praktišką ir vis populiaresne tampančią paslaugą bei išsinuomoti naują ar mažai naudotą automobilį.
Kai ateina laikas naujam automobiliui: dalyvauti aukcione paprasčiau nei atrodo
Kartais juokaujama, kad išgirdus keistus automobilio skleidžiamus garsus tereikia pasigarsinti radijo imtuvą ir mėgautis kelione, tačiau realybė šiek tiek kitokia. Anksčiau ar vėliau numylėtas automobilis susidėvi, ima gesti ir galiausiai ateina laikas jį pakeisti kitu.
Vieni vairuotojai naują transporto priemonę įsigyja tiesiai iš salono, kiti ieško tinkamiausių variantų skelbimų portaluose, o štai treti, puikios būklės automobilius perka aukcionuose.
Vis populiarėjantys automobilių aukcionai: dalyvauti gali visi
Kas savaitę įvairių aukcionų metu parduodami tūkstančiai automobilių. Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tokiu būdu pirkti sudėtinga, tačiau išties, tai daug paprasčiau, nei atrodo.
Senus įpročius keičia nauji
Jau daugelį metų Lietuvoje egzistuoja du populiariausi būdai įsigyti automobilį – naudoti automobiliai perkami tiesiai iš pardavėjo, o nauji iš automobilių salono.
Naujiena perkantiems automobilį: nepatikusį bus galima grąžinti ir atgauti pinigus
Automobilių pirkėjams Lietuvoje bus siūloma galimybė grąžinti automobilį per 30 dienų nuo įsigijimo ir atgauti sumokėtus pinigus. Tokios praktikos iki šiol netaikė jokie automobilių pardavėjai Baltijos šalyse, o atvejų, kai įsigytas automobilis nepateisina lūkesčių, pasak ekspertų, pasitaiko.
Apie naujieną praneša startuolis „Deals On Wheels“, tarpininkaujantis klientams įsigyjant tiek naujus, tiek naudotus automobilius.
REKLAMA
REKLAMA
Brangų automobilio defektą nuslėpęs pardavėjas sulaukė teismo kirčio: turės grąžinti pusę sumos
Automobilį „be defektų“ pardavusio vyro gudrybė atsisuko prieš jį patį. Teismas pripažino jį kaltu byloje dėl nuslėpto automobilio defekto ir įpareigojo vyrą padengti beveik 1,9 tūkst. eurų siekiančias remonto išlaidas.
Transporto priemonė buvo parduota už 3,5 tūkst. eurų, tad nesunku paskaičiuoti, jog nesąžiningam pardavėjui teks sugrąžinti net šiek tiek daugiau kaip puse tos sumos, kurią jis gavo iš nieko apie defektus nežinojusios pirkėjos.
„Mirusį“ automobilį pardavusiam vyrui teismo kirtis: privalės grąžinti pinigus
Iš privataus asmens automobilį „Nissan Terrano“ įsigijusi bendrovė netrukus sužinojo, kad transporto priemonė apskritai nėra tinkama eksploatavimui. Paprašius grąžinti sumokėtus pinigus, pardavėjas atkirto, jog automobilis yra 22 metų amžiaus, todėl „natūralu, kad turi tam tikrų trūkumų“.
Vis dėlto, automobilį apžiūrėję nepriklausomo autoserviso atstovai pateikė išvadas, kad rasti „trūkumai“ yra nesuderinami su saugiu vairavimu.
10 automobilių, kurių parduoti nevertėtų – ateityje jie brangs
Pirkite pigiai, parduokite brangiai. Tai – gyvenimo šūkis, kuriuo vadovaujasi kiekvienas biržos makleris, nekilnojamojo turto agentas ar automobilių pardavėjas. Galima teigti, kad naudotų automobilių rinka veikia taip pat, todėl nenuostabu, kad automobiliai gali būti laikomi gera investicija.
Automobilių istorijos patikros platformos carVertical ekspertai pažymi, kad automobilių kolekcionavimas gali pareikalauti didelių investicijų.
Automobilį įsigijęs vyras pralaimėjo bylą teisme: neįrodė, kad mašina buvo parduota jau su trūkumais
Klaipėdos apylinkės teisme Klaipėdos rajono rūmuose išnagrinėta civilinė byla dėl transporto priemonės pirkimo–pardavimo sutarties nutraukimo ir žalos atlyginimo.
Į teismą Klaipėdos rajono gyventojas A. Č. padavė automobilį pardavusį Ž. P. Byloje esminis ginčas kilo dėl parduotos naudotos transporto priemonės kokybės trūkumų ir atsakovo atsakomybės už juos.
Tyrimas: lietuviams elektromobiliai tapo patrauklesni už dyzelinius automobilius
Lietuvos gyventojai ima vis geriau vertinti elektromobilius ir automobilius su hibridiniais varikliais. Tyrimas atskleidė, kad Lietuvoje jau daugiau žmonių nori įsigyti elektra, o ne dyzelinu varomą automobilį.
„Lietuvos gyventojai vis palankiau vertina galimybę artimiausiu metu persėsti į automobilį hibridiniu varikliu arba varomą vien elektra. Dyzelinu varomi automobiliai pamažu praranda patrauklumą.
Automobilio pirkimas: kodėl gyventojai permoka to net nežinodami?
Tūkstančiai lietuvių kiekvieną mėnesį nusiperka naudotą arba naują automobilį. Dažnas neturi pakankamos sumos norimai transporto priemonei ir ją skolinasi. Ar gali būti, kad tokiu atveju daugelis permoka bankams ar kitiems skolintojams?
Neseniai paskelbtame „Facebook“ įraše apie tai svarsto bendrovės „Milvas“ fondų valdytojas Tautvydas Marčiulaitis. Jis atkreipia dėmesį, kad perkantys automobilį lizingu su likutine verte palūkanų sumoka daugiau, nei gali pasirodyti.
„Regitra“ pataria, kaip pirkti automobilį ir nepakliūti į sukčių pinkles
Prieš perkant automobilį dažnam kyla klausimas – nuo ko pradėti ir kaip įsigyti patikimą transporto priemonę? Juk tai yra rimtas ir nepigus pirkinys, todėl labai svarbu ne tik nepakliūti į sukčių pinkles, bet ir apsaugoti savo teisėtus interesus. Tad tam, jog sklandžiai užregistruotumėte nupirktą automobilį ir kad vėliau jis netaptų nemalonia staigmena, „Regitros“ specialistai pataria atlikti namų darbus.
Patarimai planuojantiems pirkti automobilį
Automobilio įsigijimas kiekvienam asmeniui ar šeimai yra vienas didesnių pirkinių. Kadangi nuosava transporto priemone dažnu atveju keliaujama ne vienerius metus, prieš perkant automobilį patariama atsižvelgti į tam tikrus aspektus. Norint pirkti naują automobilį, vertėtų atkreipti dėmesį į jo galimas eksploatacijos išlaidas, įdiegtas sistemas, kuro sąnaudas, transporto priemonės komfortą ir pan.
Naudoto automobilio pirkimas prilygsta loterijai
6 iš 10 vairuotojų, pirkę senesnį nei 5 metų naudotą automobilį, teigė nusvilę nuo paslėptų automobilių trūkumų ar defektų. Lizingo bendrovės „UniCredit Leasing“ Lietuvoje užsakymu atliktos reprezentatyvios vairuotojų apklausos duomenimis, naudotų automobilių pardavėjai dažniausiai nutyli apie atsuktą ridą, kad automobilis buvo daužtas ar turi kėbulo defektų. Atsukta rida skundėsi beveik ketvirtadalis visų apklaustų senesnių nei 5 metų automobilių pirkėjų.
Vartojimo reikmėms aktyviausiai skolinasi estai, daugiausiai – lietuviai
„Swedbank“ duomenys rodo, kad aktyviausiai vartojimo reikmėms Baltijos šalyse praėjusiais metais skolinosi Estijos gyventojai. Lietuviai skolinosi kiek mažiau, tačiau jų vidutinės skolinamos sumos buvo didžiausios iš visų Baltijos šalių gyventojų. Mažiausiai lėšų vartojimo reikmėms pernai pasiskolino latviai – bendra čia išduotų vartojimo paskolų vertė buvo maždaug 40 proc. mažesnė nei lietuvių ir perpus mažesnė nei estų. Iš viso „Swedbank“ per praėjusius metus Lietuvoje suteikė 105 mln.
Naudoti automobiliai: katės maiše lietuviai pirkti jau nenori
Vairuotojai, nusprendę įsigyti automobilį ar seną pakeisti kitu, dažniausiai atlieka namų darbus ir pasidomi apie dominančią transporto priemonę. Patys neišmanydami, daugeliu atveju pasitelkia į pagalbą specialistų
Kaip nenusvilti perkant naudotą automobilį?
Kur rasti tinkamą automobilį ir kaip saugiai jį įsigyti? Ypač jei esate žmogus, kuris neturi laiko studijuoti šiuolaikinių automobilių technologijų.
Kaip pirkti naudotą automobilį Vokietijoje?
Vartotojai vis dažniau naudojasi vieningos Europos rinkos teikiama nauda tam, kad rastų pigesnių prekių kitose Europos Sąjungos šalyse. Ne išimtis ir automobilio pirkimas.
Lietuvių automobilio idealas – ekonomiškas dyzelinu varomas sedanas
Rinkdamiesi naują automobilį, Lietuvos gyventojai daugiausiai dėmesio skirtų perkamos transporto priemonės ekonomiškumui. Per pastaruosius kelerius metus išaugo mūsų šalies vairuotojų reikalavimai automobilio kainai, gamintojo atstovo ir serviso reputacijai
SEB: gyventojai Baltijos šalyse vis labiau renkasi ekologiškus automobilius
Padidėjus kuro kainoms vis daugiau šeimų renkasi ekologiškus ir taupius automobilius, rodo SEB bankų Baltijos šalyse statistika. Per aštuonis šių metų mėnesius SEB Baltijos šalyse lizingu pardavė daugiau negu 350 (221 Lietuvoje) automobilių, kurių anglies dvideginio (CO2) emisija yra lygi arba mažesnė negu 130 g/km.
SEB Baltijos šalyse statistikos duomenimis, lizingu labiausiai buvo įsigyjami ekologiški „Volkswagen“, „Fiat“, „Kia“, „Škoda“ ir „Hyundai“ automobilių modeliai.
Perkant automobilį nusiderėti galima iki penktadalio kainos
Automobilių pasiūla ir kainos atitinka vairuotojų poreikius: šiuo metu yra įvairių automobilių skirtingiems poreikiams – ir pigesnių, ir brangesnių. Pasirodo, netgi negalėdamas išleisti tam tikros sumos, vairuotojas gali rinktis ir brangesnį automobilį – pardavėjai linkę derėtis, kai kuriems pirkėjams pavyksta sumažinti pirminę kainą netgi penktadaliu.
Kokių gudrybių griebiasi naudotų automobilių pardavėjai?
Siekdami už norimą kainą parduoti naudotą automobilį, vairuotojai neretai gudrauja ir nutyli parduodamos transporto priemonės defektus.
Tik kas penktas automobilio pardavėjas pirkėjui atskleidžia visą tiesą apie parduodamą automobilį. Tokie duomenys gauti atlikus apklausą viename lankomiausių transporto skelbimų portale.
41 proc. apklausos dalyvių teigė, kad parduodami automobilį pirkėjui nurodė pagrindines problemas, tačiau smulkius gedimus nutylėjo. 28 proc.
„Auksinė“ automobilių nuoma atsirūgs
Panevėžio valdžia negalės išpirkti savo automobilių, nors per penkerius metus už jų nuomą sukišo beveik pusę milijono litų.
Miesto savivaldybė per nepilnus penkerius metus už trijų „Škoda Superb“ ir vieno „Hyundai Grandeur“ nuomą paklojo beveik 459 tūkst. litų, arba už kiekvieną tarnybinį automobilį po 114 tūkst. 748 litus. Tačiau jau lapkričio mėnesį jų visų neteks.
Ar skolintumėtės pinigų automobiliui įsigyti?
Vieni automobilį perka susitaupę pinigų, kai kurie parduoda turimą ir kitą renkasi už gautus pinigus, dar kiti – skolinasi. Tačiau dauguma lietuvių tvirtai apsisprendę – automobilis turi būti perkamas iš santaupų, o ne skolinantis.
Du iš trijų asmenų mano, kad automobilis – ne ta prekė, kuriai reikėtų skolintis, kad jei nėra pinigų, nereikia ir automobilio, rodo autotransporto portalo „Autogidas.lt“ atlikta apklausa.
Lietuviai – patiklūs automobilių pirkėjai
Automobilio įsigijimas lietuviams atrodo kaip įprastas ir kasdienis procesas – dalis jį perka su niekuo nepasitarę ar nesibaimindami į apžiūrą vežasi reikalingą grynųjų pinigų sumą. Įdomu, kad gerokai daugiau vyrų (30 proc.) įsigijo automobilį be jokių konsultacijų, skirtingai negu moterys (2 proc.). Tai parodė lankomiausio transporto skelbimų portalo Autoplius.lt liepą inicijuota apklausa, kurioje dalyvavo beveik 900 respondentų.
Viktoro Daukšo, Autoplius.