art2b
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „art2b“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „art2b“.
„Asmens kodas“: paskutiniai taškai
Specialus laidų ciklas “Asmens kodas” baigiasi. Netipiška patirtis, kuri iki šiol Lietuvoje buvo nagrinėjama tik siaurame specialistų rate, praėjusiais metais buvo iškelta į viešumą. Paskutinėje ciklo laidoje dedami galutiniai taškai, nors su projekto pabaiga aiškėja, jog žmogaus teisių srityje viešumo stinga labiausiai. Pusės metų “Asmens kodo” patirtis atskleidė, jog šiuo metu mūsų visuomenės nariams skaudžiausios yra atskirtys dėl neįgalumo ir amžiaus.
Asmens kodas: Pusė metų „Asmens kodo“ patirties ir minorinės nuotaikos
Laidų ciklui artėjant į pabaigą aiškėja liūdniausia gyvenimo realybė.Pirmosios laidos herojus Somalio pilietis Gulaidas Abdiazizas mirė. Žmogaus teisų stebėjimo instituto vadovas Henrikas Mickevičius, pirmasis išgirdęs apie tragišką įvykį, kol vyksta ikiteisminis tyrimas, susilaiko nuo išsamesnių komentarų, tačiau daro prielaidas. Jau akivaizdu, kad somalietis Gulaidas, šešerius metus gyvenęs Klaipėdoje ir dirbęs viename iš uostamiesčio restoranų, nuolatos buvo rasistų taikinyje.
Asmens kodas. LTV2: Lyčių stereotipai ir darbo rinka
Praėjusių metų pabaigoje Vilniaus darbo biržoje buvo užregistruota 16 500 darbo ieškančių asmenų. Iš jų 60 procentų buvo moterys ir 40 procentų - vyrai. Ir nors padėtis darbo rinkoje nuolatos kinta ir bedarbystė Lietuvoje sparčiai mažėja, akivaizdu, kad darbų pasiūla suponuoja stereotipišką profesijos pasirinkimą. Jaunimas nesismulkina ir gerokai rečiau skirsto darbus į vyriškus ir moteriškus. Deja, jaunimo, tarkime, švietimo sistemoje dirba nedaug.
Asmens kodas: Neįgalumas ir gyvenimo eksperimentai
„Asmens kodo“ eksperimentas su ramentais viešose vietose. Tai, kas sveikam žmogui yra savaime suprantami dalykai, neįgaliajam tampa neįveikiama kliūtis.
Pasiskolinę ramentus pabandėme patekti į kelias parduotuves, įlipti į troleibusą, apsilankyti bibliotekoje. Pakako pusdienio, kad suprastume, kokias galimybes turi neįgalūs žmones Lietuvos sostinėje.
Asmens kodas: Ar gali Lietuvoje kilti riaušės dėl rasizmo?
Valgome kebabus ir ruošiamės kitokiam gyvenimui, tačiau bijome svetimų. Šiaulių turgavietėje turkai ne vienerius metus ruošia ir prekiauja savo nacionaliniais valgiais. Jie kalba lietuviškai, čia susikūrė darbo vietas, bet apie rasizmą Lietuvoje pasakoti nepageidauja. „Į šitą klausimą atsakyti nenoriu“, - sako vyras, pripažindamas, jog Šiauliuose teko patirti visko. „Nuo 2005 metų „duoti į snukį“ nors keliems NATO kariūnams buvo tapę garbės reikalu.
Asmens kodas: Pagarba žilam plaukui ar rogutės seneliui
Pagyvenę žmonės nepaliauja skųstis, kad dabar viską užgrobė jaunimas. Jauniems dėl savo amžiaus problemų nestinga taip pat. Amžiaus ribos smogia skirtingai, tačiau akivaizdu, kad nugyvenusiems kad ir prasmingiausią gyvenimą, likti dinamiškoje visuomenėje sudėtingiau.
„Asmens kodas“: Kam kliudo tikėjimai ir kaip su jais kovojama Lietuvoje?
„Asmens kodas" - apie nematomas kovas su religinėmis nuostatomis ir įsitikinimais Lietuvoje.„Rodo kažkokius paklaikusius nuogus žmones, sako, kad aš esu sektantė“, - piktinasi Ošo pasekėja Lietuvoje Ingrida Ivanciūtė. Jos vadovaujama stomatologijos klinika ne kartą patyrė nepelnytų teisėtvarkos institucijų patikrinimų. Ne mažesnį poveikį daro ir žiniasklaidos kurstoma kampanija. Ar tai kenkia Ingridos interesams? Medikė atsako, neslėpdama kokio gniuždymo sulaukia kiti lietuviškojo ošo nariai.