Pagyvenę žmonės nepaliauja skųstis, kad dabar viską užgrobė jaunimas. Jauniems dėl savo amžiaus problemų nestinga taip pat. Amžiaus ribos smogia skirtingai, tačiau akivaizdu, kad nugyvenusiems kad ir prasmingiausią gyvenimą, likti dinamiškoje visuomenėje sudėtingiau.
Psichologas Gediminas Navaitis klausia, ar labai norėtume, kad oro uosto dispečeriu dirbtų 60-metis?
Dainininkė Veronika Povilionienė teigia, esanti ne itin geras pavyzdys kalbėti apie diskriminavimą dėl amžiaus, nes klausytojai tolerantiški, bet neslepia, kad scena myli jaunus.
Žurnalistas Sigitas Krivickas pastebi, jog jo profesija suteikia daug laisvės ir jis nejunta amžiaus naštos. Tačiau sako, jog kitų sričių atstovai pabrėžia, kad darbo rinkoje vyrauja amžiaus ribos, nors darbdaviai to pripažinti nelinkę.
Tarptautinėms ir Lietuvos bendrovėms vadovaujantys žmonės atviri: kiekvienos amžiaus grupės atstovai darbo rinkoje turi savo privalumų. Telekomunikacijoje dominuoja jaunimas, paslaugų sferoje geriau adaptuojasi vidutinio žmogus, teisinėje sferoje be patirties nėra ir pasitikėjimo.
Tačiau populiarus aktorius Saulius Balandis teigia, bijąs net pagalvoti apie senatvę, nes tam laikui
nesijaučia esąs pasirengęs nei emociškai, nei finansiškai.
Laida „Asmens kodas“ – „Lygių galimybių metai visiems“ programos dalis. Finansuojama ES lėšomis bei rengiama bendradarbiaujant su LR Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba. Prodiuseris viešoji įstaiga „Art2B“.
Apie amžiaus tarpsnius ir požiūrius į metus „Asmens kode“.
Gruodžio 19d., 19.15 val., LTV2