apnėja
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „apnėja“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „apnėja“.
Dirbate prie kompiuterio? Turi jums liūdnų žinių
„Ekrano apnėja“ gali sukelti pražūtingų sveikatos problemų milijonams žmonių, kurie to net nesuvokia. Tai gresia tiems, kurie ilgą laiką žiūri į ekraną – pasirodo, daugelis ima neteisingai kvėpuoti. Laimei, yra paprastas būdas su ja kovoti.
Sveikatos guru paskelbė griežtą įspėjimą dėl „ekrano apnėjos“ keliamo pavojaus – šį terminą sugalvojo buvusi „Microsoft“ vadovė Linda Stone, kuri ėmėsi misijos didinti informuotumą apie šią šiuolaikinę ligą.
Knarkimas išduoda klastingą ligą: pasitikrinkite laiku
Knarkimas – erzinantis ir miego kokybę gadinantis simptomas. Apie įkyrias „dainas“ naktį dažniausiai knarkiančiam asmeniui praneša artimieji, kurie pradeda skųstis prastėjančia gyvenimo kokybe. Tačiau, pasak LSMU Kauno ligoninės Konsultacijų poliklinikos ir „Pilėnų klinikos“ pulmonologės Margaritos Rugaitienės, jiems taip pat yra būtina atkreipti dėmesį į kelis svarbius dalykus.
Ši klastinga liga pasireiškia miegant: kiti net nežino, kad serga
Miego apnėja – liga, dėl kurios naktį žmogus nustoja kvėpuoti ne mažiau nei 10 sekundžių. Nors ši liga savaime nekelia pavojaus žmogaus gyvybei, tačiau sergant kitomis lėtinėmis ligomis gali turėtų rimtų pasekmių. Apie tai, kas yra apnėja, naujienų portalui tv3.lt pasakojo Vilniaus Santaros klinikų gydytoja pulmonologė Rasa Gauronskaitė.
Žodis „apnėja“ išvertus iš lotynų kalbos reiškia kvėpavimo sustojimą.
Ši klastinga liga smogia miegant: negydant gali laukti infarktas arba insultas
Kokybiškas miegas žmogui bene toks pat svarbus kaip oras ar vanduo. Miegant nepakankamai arba nekokybiškai, ilgainiui nukenčia visas organizmas – medžiagų apykaitos, imuninė, endokrininė sistemos.
Vienas iš dažnai pasitaikančių sutrikimų yra miego apnėja, ne tik pabloginanti gyvenimo kokybę, bet ir didinanti riziką susirgti kitomis ligomis.
Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) gydytojas neurologas dr.
Įspėja dėl itin klastingos ligos: užklumpa miegant, kiti net nustoja kvėpuoti
Maždaug trečdalį gyvenimo praleidžiame miegodami, tačiau jei naktimis knarkiate, o pabudę po miego jaučiatės pavargę, mieguisti, galite užmigti bet kuriuo paros metu ar vairuojant, sumažėja darbingumas ir kasdieninė veikla, nereikėtų vertinti to, tik kaip prasto miego – galimai turite miego sutrikimą, kuris užkerta kelią geram poilsiui.
Kiekvienais metais trečiąjį kovo penktadienį minima Tarptautinė miego diena.
Knarkimas gali išduoti klastingą ligą: kiti net neįtaria, kad serga
Miegodamas žmogus praleidžia beveik trečdalį savo gyvenimo, daugeliui tai asocijuojasi su maloniu poilsiu. Tačiau ne vienas iš mūsų esame knarkę ir ne vienas iš mūsų esame neišsimiegoję vien dėl to, kad kažkas šalia mūsų knarkia.
Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų otorinolaringologas Arnoldas Morozas sako, kad knarkimas yra viršutinių kvėpavimo takų vibracijos turbulencijos sukeltas garsas, kuris pasirodo įkvėpimo ar iškvėpimo metu miegant.
Gydytoja įspėja: knarkimas išduoda klastingą ligą
Vos tik išgirdus knarkimą, daugelis žmonių staigiai stveriasi pagalvės ir visais įmanomais būdais stengiasi ignoruoti šalia miegančiojo skleidžiamus garsus. Tačiau būtent knarkimas gali išduoti itin klastingas vidaus ligas. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja Ernesta Morozaitė tv3.lt portalui pasakoja, kad knarkimą įtakoti gali ne vienas veiksnys.
Pasiilgote ramaus miego? Sužinokite, ką signalizuoja jūsų kūnas
Atrodo, kad nuėjote anksti miegoti, tačiau atsikėlęs jaučiatės labai blogai? O gal jausmas panašūs į pagirias, kurias sukelia vartojamas alkoholis? Išaiškinkite, ką darote blogai, kad jūsų organizmas siunčia tokius signalus. Miegate blogoje pozicijoje Atsikėlus skauda nugarą? Miego ekspertas Benjaminas Dombas teigia, kad net 57 proc. amerikiečių miega blogai, laužydami visas miego pozų taisykles. Geriausiai yra miegoti ant šono, įsidėjus vieną pagalvę tarp kojų.
Įdomūs faktai: miego apnėja kamuoja 8 proc. vyrų
Knarkimas – ne tik socialinė problema, tai gali būti signalas apie sveikatos sutrikimus. Knarkti pradedama peršalus, turint nosies ar gerklės defektą. Tačiau knarkimas gali išduoti apie kur kas rimtesnius sveikatos sutrikimus, tokius, kaip miego apnėja. Miego apnėja – tai kvėpavimo sustojimas miego metu, trunkantis daugiau nei 10 sekundžių. Žmogui, sergančiam obstrukcinės miego apnėjos sindromu, tokie kvėpavimo sustojimai gali kartotis daug sykių per valandą.