apgavystė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „apgavystė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „apgavystė“.
Lietuvoje masiškai plinta nauja afera: žinomi žmonės ragina netikėti
Prieš didžiąsias metų šventes socialiniuose tinkluose ėmė plisti pagalbos prašymas, skirtas padėti neva sunkiai sergančiai mergaitei Danielai. Tačiau galiausiai paaiškėjo, kad tai – tik apgaulė, iš lietuvių išviliojusi didelę pinigų sumą.
Socialiniuose tinkluose prieš Kalėdas pradėjo plisti jautri istorija, kurioje buvo pasakojama apie 3 metų mergaitės Danielos kovą su vėžiu. Neva jos tėčiu prisistatantis vyras Aleksandras kreipėsi į visuomenę su prašymu padėti šioje kovoje finansiškai.
Skubus policijos įspėjimas gyventojams: masiškai plinta sukčių afera – pasidalinkite su artimaisiais
Policijos virtualus patrulis socialiniuose tinkluose dalinasi klastinga sukčių afera – apsimesdami policijos pareigūnais apgavikai siekia išvilioti gyventojų asmeninius duomenis. Teigiama, kad piktavaliai ne tik, kad prisistato esantys pareigūnais, bet ir neva pateikia to „įrodymus“ bei tokiu būdu mėgina apgauti savo aukas.
Virtualusis policijos patrulis socialiniame tinkle „Facebook“ praneša apie įžūliai veikiančius sukčius.
Lietuvoje masiškai plinta klastinga sukčių afera: įspėja visus
Įsivaizduokite, jog nutarėte parduoti kavos aparatą. Nufotografavote jį, patalpinote skelbimą keliose interneto platformose. Su jumis susisiekęs pirkėjas tikina, jog užsakė kurjerį per siuntų tarnybą, o jums tereikia paspausti nuorodą ir suvesti savo konfidencialius duomenis.
Tai – klasikinė sukčių schema, o tokių apgavysčių skaičius, lyginant su praėjusiais metais, išaugo beveik penktadaliu.
„Gerbiamas kliente! Norėtume paprašyti jūsų pagalbos“ – SEB skubiai perspėja gyventojus neapsigauti
SEB bankas įspėja gyventojus nepakliūti į internetinių sukčių pinkles. Apsimesdami banko atstovais apgavikai siuntinėja gyventojams žinutes elektroniniu paštu su prašymu atnaujinti savo asmens duomenis. SEB banko atstovai perspėja, kad klientai jokiu būdu nespaustų atsiųstų nuorodų ir nevestų savo asmeninių duomenų. O policijos atstovai dalinasi ir kokiais sukčiavimo būdais pastaruoju metu apgavikai veikia dažniausiai.
Perkantiems internetu – svarbi informacija: tai privalote žinoti
„Juodasis penktadienis“ – tarptautinis reiškinys, viliojantis neįtikėtinais pasiūlymais ir ypatingomis nuolaidomis. Tradiciškai „Juodojo penktadienio“ išpardavimai skelbiami paskutinį lapkričio penktadienį. Šįmet tai – lapkričio 29-oji.
Visgi paprastai ši pirkimų karštinė neapsiriboja viena diena – penktadieniu, bet apima visą savaitgalį ar dar dažniau – ir visą savaitę, rašoma Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos pranešime.
Perspėja – galite prarasti savo pinigus: artėja ypač pavojingas laikotarpis
Juodasis penktadienis kasmet pritraukia tūkstančius sutaupyti norinčių pirkėjų, tačiau šis laikotarpis taip pat sukuria palankią aplinką sukčiams. Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) pastebi, kad per šią prekybos šventę kibernetinių incidentų skaičius išauga, rašoma pranešime žiniasklaidai.
„Lapkričio pabaigoje NKSC fiksuoja daugiau kibernetinių incidentų, susijusių su internetiniu sukčiavimu, ir tokia tendencija tęsiasi iki pat Kalėdų“, – sako NKSC direktorius Liudas Ališauskas.
Sunku patikėti: kaunietis sukčiams pervedė 700 tūkst. eurų
Rekordinę sumą – daugiau nei 700 tūkstančių eurų – sukčiams pavyko išvilioti iš kauniečio, kuris kelis mėnesius siuntė pinigus neegzistuojančiai investicijų įmonei. Sukčiai, pasinaudodami ne tik įvairiomis technologijomis, bet ir žmonių patiklumu, pažadėjo tautiečiui greitus pinigus, tačiau galiausiai paliko jį be nieko.
Ir tokių atvejų daugybė: šiomis dienomis iš vilniečio sukčiai išviliojo 110 tūkst., iš marijampoliečio – 50 tūkst., įtikindami juos investuoti į internetinę platformą.
Skubiai įspėja gyventojus dėl sukčių: ko nedaryti, kad nenukentėtumėte kaip kiti
Telefoniniai sukčiai yra ne kartą sutrukdę mobiliųjų įrenginių veiklą Lietuvoje. Pastaruoju metu vykstantys apgavikų išpuoliai mobiliuosiuose telefonuose kenkia labiau, nei bet kada. Ekspertai patarė, kur kreiptis, jei pakliuvote į sukčių rankas, kokie žmonės dažniausiai užsiima tokia veikla, ir kaip netyčia nuteka asmeniniai duomenys.
Moteris rinko pinigus savo motinos laidotuvėms: to, kas įvyko vėliau, nesitikėjo niekas
28 metų Danielle Kelly praėjusių metų gegužę neteko mamos ir dešimtys žmonių paaukojo tūkstančius eurų laidotuvių išlaidoms padengti, tačiau ji pinigus išleido nuomai ir sąskaitoms apmokėti.
Sukčiautoja sukūrė lėšų rinkimo puslapį, kuriame žmonės aukojo jos motinos laidotuvėms. Ji suaukotus pinigus pasiliko sau, rašoma mirror.co.uk.
Iš prekybininkų lūpų – neraminanti žinia pirkėjams: nebeturi nei prekių, nei pinigų
Ne visada internetu įsigytos prekės, patenkina pirkėjų norus. Su tokia situacija susidūrė ir iš grožio prekių parduotuvės „Beauty Kit“ grožio paslaugoms skirtus baldus pirkusi moteris. Ji pasakoja patyrusi net 618 eurų nuostolį, kadangi nusprendusi grąžinti dalį prekių, parduotuvė klientei už jas negrąžino dalies pinigų. „Beauty kit“ atstovai tvirtina, kad pinigų klientei jie negrąžino dėl to, kad pirkėja vieną iš prekių sugadino.
REKLAMA
REKLAMA
Plinta naujas sukčiavimo būdas: gavote dovanų – perspėja būti labai atsargiais
Socialiniuose tinkluose netrūksta skelbimų, kuriuose rašoma, kad gyventojai dovanoja įvairius senus baldus, nenaudojama elektroninę techniką. Deja, bet dabar tokiais skelbimais raginama neapsigauti, mat sukčiai jais naudojasi norėdami išvilioti pinigų iš susidomėjusių žmonių. Kibernetinio saugumo ekspertas pataria peržiūrėti skelbimus talpinančių žmonių profilius ir nespausti ant nepatikimų nuorodų.
Žaibiškai plinta nauja sukčių afera Lietuvoje: ragina neapsigauti
Šiuo metu sukčiai tampa vis gudresniais ir naudoja naujas taktikas tam, kad apgautų gyventojus ir gautų iš jų naudos. Dėl to gyventojai raginami nepasikliauti įvairiomis sukčių gudrybėmis ir būti atsargiais vieojoje erdvėje.
Sukčiai naudoja įvairias naujas taktikas socialiniuose tinkluose tam, kad gautų naudos iš gyventojų.
Poilsiautojus įsiutino nuomininko elgesys – įsiplieskus konfliktui savininkas rėžia: „Tai nėra 5 žvaigždučių viešbutis“
Molėtų rajone esančiame nuomojame namelyje ant ratų savaitgalį apsistojusi šeima neslepia nusivylimo namelio būkle. Tikina namelyje radusi šiukšlių, neaiškių dėmių, dulkių, voratinklių ir sulūžusių baldų. Tuo tarpu nuomininkas sako namelį sutvarkęs, esą svečiai netvarką padarė patys, kad atgautų pinigus.
Amžiaus afera: moteris už 664 tūkst. eurų nusipirko papuošalą, kurio vertė vos 3 eurai
Įtariama, kad parduotuvių Indijoje pardavėjai apgaulės būdu įtikino amerikietę nusipirkti pigių paauksuotų papuošalų už 60 mln. rupijų (664 tūkst. eurų). Moteris, policijos skunde įvardyta kaip Cherish, papuošalus nusipirko iš parduotuvės Johri Bazare, vakarinėje Indijos Radžastano valstijoje. Pirkimo metu beveik prieš dvejus metus ji netgi gavo prabos sertifikatą, patvirtinantį papuošalo grynumą.
Skubiai perspėja gyventojus: nepakliūkite į sukčių pinkles – štai kaip Tomas bandė parduoti kompiuterį
Vis nerimstantys sukčiai stengiasi įvairiausiais būdais apgauti žmones ir išvilioti jų turtą. Į tv3.lt žurnalistus kreipęsis skaitytojas Tomas pasakoja susidūręs su sukčių bandymu jį apvogti, pasinaudojus „Lietuvos pašto“ paštomatų tinklu „LPexpress“.
Vyras dalinasi, kaip prieš kelias dienas, mėginant parduoti savo kompiuterį, su juo susisiekė žmogus, teigęs, kad gyvena netoli Latvijos sienos.
Klaipėdoje vyras apgaulės būdu įsigijo automobilį, tačiau pinigų nesumokėjo
Klaipėdoje vyras ketvirtadienį įsigijo automobilį, tačiau pinigų nesumokėjo, pranešė policija.
Anot teisėsaugos, į Klaipėdos miesto policijos komisariatą kreipėsi vyras (gim. 1992 m.), kuris pranešė, kad laikotarpyje nuo vasario 24 d. iki kovo 5 d. vyras (gim. 1984 m.) apgaulės būdu įsigijo iš jo automobilį „BMW M4“ (pagamintas 2017 m.) už 16 036 eurus, kurių nesumokėjo.
Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo.
Plinta nauja afera: galite prarasti didelius pinigus
Lietuvos paštas atkreipia dėmesį į pastaruoju metu pradėtus vykdyti naujo tipo sukčiavimus. Jais siekiama išvilioti pinigus, pasitelkiant išperkamųjų siuntų siuntimą atsitiktiniams gyventojams.
Išperkamoji siunta – tai siunta, už kurią siuntėjo nurodytą sumą siuntos gavėjas sumoka jos atsiėmimo paštomate ar atvykus kurjeriui metu.
Sukčiavimo scenarijus paprastas – siunčiamos menkavertės siuntos atsitiktiniams gyventojams.
Kaunietis Nerijus papasakojo apie sukčių naudojamą schemą: viskas atrodo itin tikroviška
Sukčiai ir toliau pelnosi iš patiklių žmonių – jie sukuria itin tikroviškus skelbimus, noriai bendrauja, o gavę pinigus – dingsta lyg į vandenį. Pareigūnai sako, perkant daiktus internetu nereikia elgtis spontaniškai, patikrinti pardavėją ir nesižavėti žemesne prekės kaina, nes tai dažnai ir tampa pinklėmis.
Kaunietis Nerijus skelbimuose internete nusižiūrėjo kepsninę. Tokios su žmona ir norėjo, tad sumanė ją nusipirkti. Dar kiek pasiderėjo.
Irenos svajonė nuėjo šuniui ant uodegos – pateko į sukčiaus pinkles
Sulaukusi pensijos Akmenės gyventoja nusprendė išpildyti savo seną svajonę ir įsigyti „Peugeot“ kabrioletą. Tačiau moteris net nenutuokė, kad pirkinys taps didžiuliu galvos skausmu ir vargų pradžia. Apie tai ji papasakojo laidoje „Prieš srovę“.
Buvusi fizikos mokytoja Irena Trušinskienė pasakojo, kad išsvajotąjį „Peugeot“ kabrioletą jai už 1700 eurų pardavė tuomet labai kultūringas ir patikimas atrodęs vyriškis. Tačiau netrukus paaiškėjo, kad automobilis Lietuvoje neregistruotas.
Iš klaipėdiečių dvasiniais vadovais apsimetę žmonės išviliojo beveik 600 tūkst.: „Netekau namo, netekau mašinos“
Klaipėdos teismas atvertė išskirtinę bylą. Sutuoktinių pora kaltinama, jog apsimetę burtininkais ir dvasiniais vadovais iš žmonių išviliojo daugiau nei pusę milijono eurų bei naujutėlį BMW automobilį. Patiklius žmones sukčiai mulkino gąsdindami juos mirtimi, žadėdami perduoti mirusiųjų žinutes ar įtikino, jog gali išgyti nuo kovido atiduodami 100 000 eurų vertės savo širdies dalelę.
Roką Bernatonį pastebėjo Italijos žiniasklaida: įrašas apie sukčius sulaukė daug dėmesio
Iliuzionistas Rokas Bernatonis pastaruoju metu greitai skinasi populiarumą Italijoje – šalies leidinys „la Repubblica“ itin susidomėjo vyro paviešintu vaizdo įrašu apie vietos sukčius, apie kurį ir pradėjo rašyti.
Ne vieną sukčių apgavystę išaiškinęs R. Bernatonis prieš kurį laiką pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame išaiškino ir demaskavo Italijoje veikiančius „dailininkus“, kurie pardavinėja neva ranka tapytus piešinius.
Liveta Kazlauskienė susidūrė su sukčiais: iš jos reikalavo 15 tūkst. eurų
Atlikėja Liveta Kazlauskienė susidūrė su nemalonumais. Ją bandė apgauti sukčiai, tačiau moteris, kartu su vyru Petru, pasielgė itin gudriai.
Naujienų portalui tv3.lt Liveta Kazlauskienė sutiko papasakoti apie susiklosčiusią situaciją su sukčiais.
Prašė net 15 tūkstančių eurų
Ji teigė, jog jiems su Petru Kazlausku buvo atsiųsta žinutė iš VMI, kurioje teigiama, jog jiedu skolingi 15 tūkstančių eurų.
Ieva Narkutė pasipiktino „šarlatanais“: turi būti griežta riba tarp apsišaukusio gyvenimo vedlio ir psichologo
Dainininkė ir dainų autorė Ieva Narkutė pritarė, jog pastaruoju metu daugėja žmonių, kurie melagingai prisistato psichologais ir klaidingai gydo žmonių psichiką. „Kai šnekame apie visokius gyvenimo vedlius, galvoje neturime tikrųjų psichologų, tik masę apsišaukusių šarlatanų, kurie masiškai į kairę ir dešinę žarsto patarimus ir taisykles, kaip gyventi“, – teigė ji ir pasidalijo savo požiūriu.
Jokiu būdu neatsakykite į šią žinutę: įspėja visus lietuvius
Nelaimė vaikui ar eilinė apgavystė – tokias abejones daugeliui pasėjo šią savaitę Lietuvoje praūžusi SMS ataka. Atžalomis prisistatantys sukčiai tautiečių telefonus netikėtai pasiekusiose žinutėse prašė išsisaugoti naują telefono numerį, kartodami užsienyje plačiai paplitusią pasipelnymo schemą. „Telia“ ekspertai perspėja jokiu būdu neužkibti ant šio aferistų kabliuko ir pasakoja, ką daryti gavus tokio tipo SMS pranešimą.
Buvęs Baukutės sutuoktinis Rupulevičius pateko į sukčių pinkles: įspėja visus
Buvęs aktorės Astos Baukutės (56 m.) vyras Kęstutis Rupulevičius (63 m.) susidūrė su nemalonumais. Sukčiai iš jo išviliojo nemenką sumą pinigų.
Kęstutis Rupulevičius, buvęs Astos Baukutės sutuoktinis, išgyvena nemalonų laikotarpį.
Vieną dieną jam pritrūko pinigų ir jis, pamatęs socialiniame tinkle „Facebook“ pasirodžiusią reklamą pasielgė neapgalvotai. Šią istoriją vyras papasakojo laidoje „Prieš srovę“.
„Man staigiai prireikė pinigų.
Lietuvoje pirko kompiuterį už 3 tūkst. eurų, bet gavo tik tuščią dėžę: niekas nežino, kur jis dingo
Įsivaizduokite, kad patikimoje lietuviškoje parduotuvėje išsirenkate gerą brangų kompiuterį, susimokate ir laukiate, kada jį pristatys. Tada po mėnesio gavę siuntą namuose ją išpakuojate ir randate tik bloknotą su pieštuku. Kaip jaustumėtės ir ką darytumėte?
Būtent į tokią situaciją pateko vilnietė, kuri papasakojo, kad jai net nekilo mintis siuntos patikrinti atsiėmimo punkte.
1 tūkst. eurų dydžio nuolaida žinomoje parduotuvėje: įspėja neužkibti perkant internetu
Kartais pasigirsta istorijų, kai prekybininkai vilioja pirkėjus gudraudami, t. y. skelbdami nuolaidas, nors prekės kainos iš tikrųjų nė kiek nesumažina.
Šią savaitę tokią menamą 60 proc. nuolaidą pirkėjai pastebėjo ir žinomoje interneto parduotuvėje. Moteris piktinasi, kad taip prekybininkai klaidina pirkėjus, nes prekė su nuolaida „atpigo“ nuo 709 iki... 709 eurų.
Verslininkai tikina, kad tai buvo visai ne apgavystė, o tik skirtingų kainų parodymas.
Šventojoje užsidirbti panorusi 20-metė liko apgauta: to, ką teko patirti, nelinkėtų niekam
Vasarą daugybė jaunuolių patraukia į pajūrį pasidarbuoti ir užsidirbti pinigų. Į Šventąją dirbti kavinėje buvo išvykusi ir Rasos 20-metė dukra, tačiau jai teko skaudžiai nudegti – ir darbo sąlygos, ir užmokestis kaip reikiant šokiravo.
Rasa (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) pasakojo, kad pasibaigus mokslo metams dukra nusprendė vasarą padirbėti Šventojoje esančioje kavinėje „Po liepa“.
„Pasirašius darbo sutartį buvo nurodyta, kad bus dirbama po 8 valandas, 5 dienas per savaitę.
Iš Visagino gyventojo „policininkas“ ir „bankininkas“ išviliojo 51,3 tūkst. eurų
Iš Visagino gyventojo sukčiai išviliojo 51,3 tūkst. eurų.
Kaip pranešė Policijos departamentas, trečiadienį, 13.51 val., į Utenos apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą kreipėsi 70-metis vyras.
Jis pareiškė, kad laikotarpyje nuo liepos 3 iki liepos 10 dienos Visagine, į jo mobiliojo ryšio telefoną skambino asmenys.
Prisistatę policijos bei banko darbuotojais, jie apgaulės būdu išviliojo pinigus.
Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl stambaus masto sukčiavimo.
Aiškėja, kaip sukčiai išviliojo pinigus iš Vytauto Landsbergio fondo: schema – tradicinė
Sukčiai apmulkino Vytauto Landsbergio fondą – jis aferistams atidavė 26 tūkstančius eurų. Byloje net 9 kaltinamieji, o viskam dirigavo kalėjime sėdintis 33 kartus teistas kalinys. Tačiau nors drąsūs apgaudinėti teisme kaltinamieji slėpė savo veidus ir bėgiojo nuo žurnalistų.
Sukčiavimo schema tradicinė – tik nukentėjusieji neeiliniai. Telefoniniai sukčiai į savo pinkles įviliojo profesoriaus Vytauto Landsbergio fondą.
„Dovanoti“ namai atsidūrė prekyboje: Jolantos ir Sigito vaikai gali likti be pastogės
Jolanta ir Sigitas teigia pakliuvę į gudrią aferą. Prieš 6 metus jie sulaukė pasiūlymo iš ūkininko apsigyventi sodyboje, kuri, patvirtinus notarui, atiteks jiems dovanų. Šeima su 5 vaikais susitvarkė namą, o už tai turėjo dirbti ūkyje už nedidelius pinigus. Šiandien šeima šoke – sodyba parduodama iš varžytinių. Nevilties apimti sutuoktiniai atvyko į „TV Pagalbos“ studiją.
Ineta Stasiulytė pateko į sukčių rankas: tai baisi situacija
Prie paramos Ukrainai aktyviai prisidedantis komikas Olegas Šurajevas socialiniuose tinkluose pranešė apie išaiškintą sukčių klastą. Parama Ukrainai prisidengusi elektronikos parduotuvė skelbė, kad visas gautas pajamas iki balandžio 3 dienos skirs karo siaubiamai šaliai. Šią akciją reklamavo ir žinomi Lietuvos žmonės. Vis dėlto paaiškėjo, kad parama Ukrainos nepasieks.
Apie šį įvykį socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo O. Šurajevas, kurio kolega atliko tyrimą.
Gyventojai dalinasi patarimais, kaip išvengti sukčių pinklių: „Iš karto pasimato, kad tai yra sukčiai“
Lietuvoje daugėja įvairių rūšių sukčiavimo atvejų. Pernai tokių policija nustatė net ketvirtadaliu daugiau nei 2021-asiais. Tad jau retas lietuvis nebuvo susidūręs su vienokiu ar kitokiu bandymu jį apgauti. Psichologai aiškina, kad sukčiai labai gerai išmano savo amatą, tad jiems pasipriešinti sugeba tik šalto proto žmonės.
Klaipėdos apskrities policininkai sulaikė sukčius, kurie iš senjorės išviliojo 700 eurų.
Kauniečio vardu paimtas beveik 30 tūkstančių eurų kreditas
Kauno gyventojas penktadienį kreipėsi į policiją dėl jo vardu paimto didelio kredito, šeštadienį pranešė Policijos departamentas.
Anot policijos, apie 9 val. į Kauno apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą kreipėsi 43-ejų vyras, kuris pranešė, kad ketvirtadienio vakarą Kaune, Kranto 11-ojoje gatvėje pastebėjo, kad yra apgautas.
Atidaręs mobiliąją banko programėlę vyras pamatė, kad sausio 13-19 dienomis nepažįstami asmenys apgaulės būdu iš jo banko sąskaitų pasisavino apie 458 eurus.
Norėjo atsikratyti nemigos, tačiau neteko 1600 eurų: „sveikatinimo“ prietaiso platintojai apgavo net medikę
Mokslas daro neįtikėtinus dalykus – teigia ponia Galina. Moteris platina „sveikatinimo“ prietaisą, kuris esą gali išgydyti bet kokią kamuojančią ligą. Šiuo stebuklingu aparatu susidomėjo net medikė – kineziterapeutė Loreta. Jauna moteris siekė atsikratyti nemigos, tačiau neteko 1600 eurų.
Kas trečias lietuvis bijo prarasti pinigus iš banko sąskaitos: pasakė, kaip apsisaugoti per šventes
Daugiau nei kas trečias Lietuvos gyventojas pastebi finansinių sukčių veiklos suaktyvėjimą prieš šventes, trečdalis nerimauja, kad dėl sukčių veiklos gali prarasti pinigus banko sąskaitose, o kas šešto asmens artimieji šiemet nukentėjo nuo sukčių, rodo reprezentatyvus Lietuvos gyventojų nuomonės tyrimas. Naujausi policijos duomenys verčia susirūpinti – užfiksuota net 25 proc. daugiau sukčiavimo atvejų nei pernai.
Šiaulių apskrities gyventojai pinigus atidavė „Instagramo“ sukčiams
Aštuoni jauni (18-24 metų) Šiaulių apskrities žmonės, patikėję „Instagramo“ sukčių pažadais per vakarą padvigubinti čia ir dabar investuotas pinigų sumas, prarado savo turėtus pinigus.
Nukentėjusieji į pareigūnus kreipėsi rugsėjo ir spalio mėnesį.
„Pinigai – čia!“, „Užsidirbk pats“, „Uždarbis – per vakarą“, „Padedu žmonėms uždirbti pinigų,“ – tokie ir panašaus pobūdžio skelbimai apie galimybę lengvai užsidirbti platformoje susuko galvą ne vienam lengvatikiui, sako policija.
Beveik metus santuokoje pragyvenusi moteris patyrė šoką: sužinojo, kad sutuoktinis yra moteris
Moteris patyrė tikrą šoką po to, kai praėjus 10 mėnesių santuokos sužinojo, jog jos sutuoktinis iš tiesų yra moteris.
Šią savaitę moteris, žinoma tik inicialais NA, pasidalijo savo istorija socialiniuose tinkluose. Tiesa, ši istorija teisėsaugai žinoma jau seniai – antradienį moters sutuoktinis pasirodė teisme Indonezijoje.
Moteris teigia, jog su apgaviku susipažino pažinčių programėlėje 2021 metų liepą.
Katilą pirkęs, bet jo negavęs Virginijus atskleidė aferų virtinę – sukčius pavogė 40 tūkst. eurų
Norėdamas palengvinti savo negalios apsunkintą gyvenimą, Virginijus nusprendė įsigyti elektrinį šildymo katilą. Tačiau susiviliojęs vienos internetinės parduotuvės pasiūlymu vyras papuolė tiesiai į apgaviko pinkles. Tiesa, nuo aferisto nukentėjo ne tik jis, bet ir dar 70 žmonių. Savo istoriją Virginijus papasakojo laidoje „Prieš srovę“.
Virginijui netekus kojos, jo šeima greitai suprato, kad gyventi mieste, trečiame daugiabučio aukšte, yra per sudėtinga.
Moterį apgavo sukčiai: pirko 25 naujas striukes, bet paaiškėjo, kad jos dėvėtos
Tauragėje neeilinis įvykis. Moteris pirko 25 naujas striukes, bet vėliau paaiškėjo, kad jos buvo dėvėtos.
Apie įvykį nurodoma policijos įvykių suvestinėje.
Šių metų kovo 23 apie 11:30 automobilių stovėjimo aikštelėje, Tauragėje, J. Tumo-Vaižganto g., moteris, gimusi 1944 m., iš nepažįstamo vyro nusipirko 25 naujas striukes.
Moteris tik vėliau pastebėjo, kad jos dėvėtos. Nuostolis 1000 eurų.
Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Noras praturtėti Astai baigėsi 170 tūkst. eurų skola: pinigus skolinosi net iš pacientų
Mažo miestelio šeimos gydytoja Asta pateko į sukčių pinkles. Patikėjusi, kad investuoja į kriptovaliutą, moteris dabar liko skolinga draugams, kolegoms, kreditoriams ir net pacientams 170 tūkstančių eurų. Todėl Asta nusprendė kreiptis į TV3 laidą „TV Pagalba“.
Moteris niekam nesakė, kad pakliuvo į sukčių pinkles. Dėl nuolatinio streso moteriai pašlijo sveikata ir ji pasakojo, kad jaučia nuolatinę gėdą.
Nei pinigų, nei kriptovaliutų: klaipėdiečiai prarado beveik 10 tūkst. eurų
Sukčius apgavo du klaipėdiečius, norėjusius įsigyti kriptovaliutos, pranešė Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.
Sekmadienį policijoje buvo gautas 22-ejų vyro pareiškimas, kuriame nurodoma, kad sukontaktavęs per internetą su nepažįstamu asmeniu jis buvo sutaręs pirkti kriptovaliutą.
Tą pačią dieną, apie 20.25 val. savo automobiliu „VW Golf“ atvyko į Žolynų gatvę Klaipėdoje.
Neapsigaukite ir jūs: jau apmokėję visą kelionę, joje papildomai turėjo išleisti dar 1 tūkst. eurų
Jau ne vienas keliautojas iš egzotiškų atostogų Afrikos šalyje Kenijoje parsivežė ne tik gerus įspūdžius, bet ir papildomas išlaidas, kurios siekė iki 1 tūkst. eurų. Gyventojai skundžiasi, kad nusipirkę kelionę dar papildomai turi mokėti po kelis šimtus eurų. Tuo metu kelionių organizatorė tikina, kad skolas grąžina. Be to, anot jos, kartais keliautojai suserga, tada jai tenka apmokėti jų gydymo išlaidas.
Panevėžyje taromato darbuotojas sukurpė verslo planą: žmonių grąžintą tarą dar kartą priduodavo taromatuose
Panevėžyje taromato darbuotojas sukurpė verslo planą – žmonių grąžintą tarą dar kartą priduodavo taromatuose ir gautus pinigus susižerdavo sau į kišenę. Nukentėjusi parduotuvė suskaičiavo, kad sukčiaudamas darbuotojas išsigrynino beveik tūkstantį eurų. Dabar vyrui gresia ne tik netekti darbo, bet ir baudžiamoji atsakomybė.
Įtariama, kad taip į taromatą žmonių suneštus butelius, taromato darbuotojas surinkdavo ir dar kartą priduodavo juos kituose taromatuose.
Pūvančias malkas nusipirkusi Marijona liko apgauta – sulaukė siūlymo keliauti pas mirusį sūnų
Marijona žiemai nusipirko malkų, tačiau suprato, kad buvo apgauta. Įsigytos malkos buvo jau pūvančios. Kartu su pirkiniu garbaus amžiaus moteris įsigijo ir priešą – malkas pardavęs vyras grasina net užmušti. Aiškintis situacijos nuvyko „TV Pagalbos“ gelbėtojas Žilvinas Žitkus.
Šveicarijos kaime, Jonavos rajone gyvenanti 76-erių Marijona nė nepagalvojo, kad įprastas kasmetinis malkų pirkimas taps tokiu skandalu.
Įspėja nepasitikėti skelbimais socialiniuose tinkluose: jauna šeima prarado 3 tūkst. eurų
Planai įsigyti nuosavą būstą jaunai šeimai atnešė ne įkurtuvių džiaugsmus, bet nuostolius. Buto pardavimo skelbimu su išperkamąja nuoma susižavėjusi pora ilgai negalvojo ir skubėjo rezervuoti būstą. Tad sumokėjo pardavėjui 3 tūkst. avansą. Tačiau po kelių dienų pardavėjas su visais pinigais dingo.
Vilniuje jaunuolis sukčiui pervedė 72 tūkst. eurų: norėjo, kad atblokuotų kompiuterinių žaidimų paskyrą
Į Vilniaus policiją kreipęsis jaunuolis teigia sukčiui pervedęs 72 tūkst. eurų.
Trečiadienį 21 metų jaunuolis policijai pranešė, kad pinigus nepažįstamam asmeniui pervedė nuo spalio 12 iki lapkričio 8 dienos už kompiuterinių žaidimų paskyros atblokavimą.
Surinkta medžiaga dėl sukčiavimo, pranešė policija.
Už 105 tūkst. namą nusipirkusi vieniša mama Lina liko be pastogės – vadina tai teisėta afera
Lina prašo teisingumo. Pasak moters, apsukrus Mažeikių verslininkas išnaudoja teisinę sistemą ir bando atimti iš jos sąžiningai nusipirktą namą. Situaciją aiškinosi laida „Prieš srovę“.
Vieniša dviejų vaikų mama Lina net juodžiausiame košmare negalėjo susapnuoti, kad pirkdama namus savo šeimai ji paklius į tokias pinkles, iš kurių ištrūkti, regis, nėra nei kelio, nei takelio.
„Manote, jei turite namų raktus, tai vadinasi esate ne benamis? Nebūtinai.
Laidoje „Prieš srovę“ – vienišos mamos ašaros: kaip teismas gali atimti namus, už kuriuos sumokėjau?
Net, regis, sąžiningai nusipirkę naują būstą, ne visada liksite jo šeimininkais. Būtent taip atsitiko Linai. Daugiau nei 100 tūkstančių apsukriam Mažeikių verslininkui sumokėjusi moteris pakliuvo į jo pinkles ir neteko visų teisių į įsigytą būstą.
Vieniša dviejų vaikų mama prarado namus ir pinigus, kai būstą jai pardavęs verslininkas neatsiskaitė su savo kreditoriais, tad namo pirkimo sutartis tapo negaliojančia.
Atliko eksperimentą: kodėl degalų pripilama daugiau, nei yra vietos automobilio bake?
Kai kurie vairuotojai Lietuvoje jaučiasi apgaudinėjami degalinėse, mat į jų bakus kolonėlės įpila daugiau, nei gamintojo nurodyta bako talpa. Žmonės savo pyktį ir įtarimus apie galimą sukčiavimą lieja internete, negaili ir aštresnių žodelių.
TV3 žurnalistai, kartu su metrologijos inspektoriais, nusprendė patikrinti, kaip tiksliai degalinės matuoja parduodamus degalus ir kodėl į degalų baką telpa daugiau litrų nei nurodyta automobilio dokumentuose.