Visgi paprastai ši pirkimų karštinė neapsiriboja viena diena – penktadieniu, bet apima visą savaitgalį ar dar dažniau – ir visą savaitę, rašoma Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos pranešime.
Kaip išvengti pardavėjų triukų?
Kad „Juodasis penktadienis“ nepaliktų slogių prisiminimų, dalijamės patarimais, kaip apsipirkti atsakingai ir išvengti pardavėjų triukų.
- Venkite spontaniškų pirkinių – apsipirkite sudarydami reikalingų prekių sąrašą ir įvertinę, ar konkreti prekė jums tikrai reikalinga;
- Įvertinkite pasiūlymą: įdėmiai perskaitykite akcijos sąlygas ir išimtis, patikrinkite akcijos laikotarpį, palyginkite kitų pardavėjų pasiūlymus, atkreipkite dėmesį, ar pasiūlymas galioja fizinėje ar el. parduotuvėje;
- Jei perkate internetu, būtinai nuodugniai patikrinkite informaciją apie pardavėją – atkreipkite dėmesį, ar nurodomi kontaktai, teisinė informacija, kitų pirkėjų atsiliepimai;
- Saugokite pirkimo kvitą arba kitą pirkimą įrodantį dokumentą;
- atsižvelkite į tai, kad ne visos kokybiškos prekės gražinamos ar keičiamos.
Atminkite – kuo patrauklesnės pardavėjo siūlomos sąlygos, tuo budresni turėtumėte būti!
Jei visgi neatsispyrėte išpardavimų vilionėms ir įsigijote daiktų, kurių jums iš tiesų nereikia arba jie neatitiko lūkesčių, prisiminkite, kad neįtikusias kokybiškas prekes per 14 dienų galite grąžinti pardavėjams. Tiesa, nepamirškite, kad ne visos kokybiškos prekės gali būti grąžinamos.
Kokios prekės nėra grąžinamos?
Fizinėje parduotuvėje įsigyta kokybiška elektrotechnika, mobilieji įrenginiai, kosmetika, žaislai, knygos, apatinis trikotažas yra negrąžinami. Jei perkate internetu, negrąžinamų kokybiškų prekių sąrašas daug trumpenis.
Svarbu žinoti, jog faktas, kad prekė įsigyta su didele nuolaida, nepaneigia vartotojo teisės reikalauti prekės kokybės atitikimo.
Jei nutiko taip, kad įsigytos prekės negavote, o su pardavėju susisiekti nepavyksta, tais atvejais, kai už pirkinį atsiskaitėte kortele, galite kreiptis į savo banką ir prašyti taikyti mokėjimo grąžinimo (atšaukimo) (angl. chargeback) procedūrą.
Jei turite galimybę, visada atsiskaitymams rinkitės kreditinę, o ne debetinę banko kortelę. Tokie mokėjimai yra apdrausti, lengviau užginčijami ir suteikia daugiau galimybių atgauti pinigus.
Jei pardavėjas suteikia galimybę atsiskaityti už prekę jos pristatymo metu – rinkitės šį, – tai saugiausias būdas.
Primename, kad kilus ginčui su pardavėju, pirmiausia turėtumėte kreiptis į pardavėją ir nurodyti savo reikalavimą. Jei per 14 kalendorinių dienų pardavėjo atsakymo nesulauksite arba gautas atsakymas Jūsų netenkins, dėl ginčo sprendimo ne teismo tvarka kreipkitės į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą (jei pardavėjas registruotas Lietuvoje).
Jei pardavėjas registruotas kitoje ES valstybėje, Norvegijoje ar Islandijoje, nemokamos pagalbos galite kreiptis į Europos vartotojų centrą Lietuvoje (www.ecc.lt).
Šaltinis: Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!