apetitas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „apetitas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „apetitas“.
Skelbia apie nemokamą sveikatos paslaugą Vilniuje: nepraleiskite progos
Žiemos metu gausu virusinių susirgimų, peršalimo ligų. Ar esate girdėję, kad haloterapijos procedūros yra veiksminga priemonė tiek prevencijai, tiek sveikstant po ligų?
Vilniaus miesto klinikinė ligoninė kviečia išmėginti nemokamas haloterapijos procedūras Ambulatorinės reabilitacijos skyriuje, esančiame Antakalnio g. 124, Ambulatorinių sveikatos priežiūros paslaugų centre.
Haloterapija – tai nevaistinis gydymo būdas, kai kvėpuojama druskomis prisotintu oru.
Priaugote svorio? Vaistininkė išdavė, kaip jo atsikratyti
Kai už lango žvarbus oras ir anksti temsta, dažnam nelieka nieko kito, kaip tik užpildyti šaltojo sezono vakarus jaukiai įsitaisius ant sofos su šeima ar draugais. O kaip gi be užkandžiais nukloto stalo, kurie ne visada subalansuoti. Rezultatas – papildomi kilogramai, kurie šaltuoju metu „džiugina“ ne vieną.
Tačiau dėl svorio augimo gali būti kaltas ne tik sulėtėjęs gyvenimo būdas ir nesubalansuota mityba – tai gali signalizuoti ir per didelę įtampą ar būtinų medžiagų trūkumą.
Šis vaisius sveikesnis už bananus: tinka metantiems svorį
Avokadai yra unikalūs vaisiai, iš kitų išsiskiriantys sveikųjų riebalų kiekiu. Daugybė pasaulinių tyrimų rodo neabejotiną avokadų naudą žmogaus sveikatai.
Nors greitas gyvenimo tempas apsunkina galimybę į savo racioną įtraukti maistingų produktų, prekybos tinklo „Iki“ ekspertai išskiria svarbiausias avokadų savybes, kurios įtikins rinktis šį vaisių net labiausiai neturinčius laiko sveikai mitybai.
Šiandien avokadai yra lengvai prieinami kiekvienam pirkėjui.
Pasikeitė nagų formą? Sunerimkite, organizmas išduoda rimtą ligą
Mūsų kūnas ne retai siunčia mums ženklus, kurių ne valia ignoruoti. Bėrimai ant kūno, niežulys ar dingęs apetitas, taip jūsų organizmas praneša apie tam tikras ligas. Patariame klausytis kūno siunčiamų signalų, nesvarbu, kokie keisti jie jums gali atrodyti. Nagų deformacija Jei pastebite, kad jūsų nagai keičiasi ir tampa storesni ir platesni, tai gali reikšti, kad turite širdies sutrikimų.
Kaip priaugti svorio? Pasirodo, bus sunkiau nei manėte!
Nors šiandien dažniausiai skundžiamasi dėl per didelio kūno svorio ir kalbama apie patarimus, kaip atsikratyti nereikalingų kilogramų, taip nustumiama į šalį kita problema – svorio nepakankamumas. Pasirodo, jo priaugti gali būti kur kas sunkiau, nei atsikratyti. Dietistė, mitybos pažangos specialistė Ugnė Radzevičienė pasakoja, kad svoris laikomas nepakankamu sveikai organizmo būsenai, kai žmogaus kūno masės indeksas (KMI) yra 15-20 proc. mažesnis, nei priklausytų pagal amžių.
Spalva, mažinanti apetitą: privalo atsidurti kiekvieno virtuvėje
Dažnai neįstengiate numalšinti savo apetito ir nejaučiate ribų valgydami? Išbandykite į savo kasdieninį gyvenimą įtraukti šią spalvą. Yra viena svari priežastis, kodėl greito maisto restoranuose nepamatysite daug mėlynos spalvos. Specialistai teigia, kad būtent ji labiausiai mažina žmonių apetitą. Atlikti tyrimai atskleidė, kad net mėlyname kambaryje žmonės suvalgo net 33 proc. mažiau nei reguliariai.
10 dienų kaunietė į kavą dėjo cinamono: rezultatai privertė aiktelėti
Daugelis pripažįsta cinamono naudą. Mokslininkų atlikti tyrimai atskleidžia, kad jis pagreitina medžiagų apykaitą net iki dvidešimties kartų, o jo suvartoti per dieną užtenka visai nedidelį kiekį. Kaunietė Rita visą savo gyvenimą kentė antsvorio problemas, o šios itin padidėjo, susilaukus pirmojo sūnaus. Ilgą laiką moteris internete pastebėdavo straipsnius, kuriuose buvo minima cinamono nauda, norint atsikratyti per didelio antsvorio.
Nuolat norite valgyti? Pagaliau atskleidė, kaip suvaldyti besaikį apetitą
Emocinio valgymo problema, kada norint save nuraminti, griebiamės maisto, šiandien gana dažna. Nesveiki užkandžiai, saldumynai, greitas maistas – visu tuo bandome šalin nuvyti blogą nuotaiką ar užpildyti vidinę tuštumą. Ilgainiui tai gali tapti taip nesuvaldoma, kad ims kamuoti įvairios ligos ir dar blogesnė emocinė būsena. Psichologė Kristina Piročkinienė pasakoja, kada ir dėl kokių priežasčių žmones ima kamuoti emocinis valgymas ir kaip su juo savarankiškai kovoti.
Lietuvių išlaidumas atims žadą: šluoja viską, ką tik randa
Kiek pinigų šiemet lietuviai išleido Kalėdiniam stalui, dovanoms ir Naujiems metams? Pasirodo, gyventojai ne taupė, o leido sau atsipalaiduoti – pirko įvairesnius gurmaniškus maisto produktus ir egzotiškus vaisius. Nors žmonės tikina šventėms atseikėję daugiau nei pernai. Prieš didžiąsias metų šventes lietuviai šluote šlavė parduotuvių lentynas ir ruošėsi švenčių stalą nukloti gurmaniškais patiekalais: kepta antimi, įdarytu karpiu ir įvairiausiais skanėstais.
Gastroenterologas pataria: ką daryti, jei vaikas nevalgo?
Vasarą per karščius dažnai pastebime, kad valgyti norisi mažiau arba visai nebesinori. Ypač tai pastebi vaikų „nevalgiukų" tėveliai. „Mažųjų ekspertų mokyklos" ambasadorius, vaikų mitybos specialistas doc. Vaidotas Urbonas sako, kad dažniausiai prasčiau valgantys vaikai puikiai auga ir yra visiškai sveiki, tad tėveliams neverta pernelyg jaudintis. Ekspertas pateikia ir pagrindines priežastis, dėl kurių tėvams atrodo, kad vaikas nevalgo. 1. Per daug užkandžiauja.
REKLAMA
REKLAMA
5 mitybos patarimai, kaip sulieknėti valgant
Niekas neprieštaraus, kad norint numesti svorio, reikia mažiau valgyti ir daugiau judėti. Tačiau kas jei numesti puse kilogramo per mėnesį Jums yra per mažai? Sulieknėti norite gerokai greičiau? Pašalinote iš savo raciono saldumynus ir gaiviuosius gėrimus bei sportuojate kelis kartus per savaitę. Puiku. Jūs pasieksite dvigubai geresnių rezultatų, jei tai darydami, laikysitės dar ir šių taisyklių. 1. Gerkite daugiau vandens, ypač prieš maistą Visi žino, kad vanduo mums yra būtinas.
Kamuoja nuovargis ir mažas apetitas? Laikas prisiminti geležį
Jeigu organizmas stokoja geležies, žmogus jaučia nuovargį, silpnumą, sumažėja jo dėmesio koncentracija, sulėtėja gyvybiniai procesai ir krinta produktyvumo lygis. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis šios medžiagos trūkumu skundžiasi apie 30% gyventojų, o nesiimant jokių priemonių jai kompensuoti, gali išsivystyti geležies stokos anemija (mažakraujystė). Nuo šios ligos kenčia apie 3,5 milijardų žmonių, daugiausia besivystančiose šalyse, įskaitant ir Lietuvą.
Vagysčių iš butų tikimybė sumažėjo, tačiau nusikaltėlių apetitas išlieka
Pastaraisiais metais Lietuvos policija stebi vagysčių iš butų mažėjimo tendenciją – maždaug po 10 proc. kasmet. Europos draudimo bendrovės „ERGO Insurance“ Lietuvoje duomenimis, 2013 metais vagystės iš buto tikimybė buvo 1 iš 153 – beveik 20 proc. mažesnė nei 2012-aisiais. Deja, vidutiniam šalies gyventojui gerėjančią situaciją pajusti būtų sunku – žalų statistiką nuolat apkartina vagys profesionalai, kurių grobiai skaičiuojami dešimtimis tūkstančių litų.
Sąlygos geram apetitui atsirasti
Tikriausiai retai kurie tėvai skundžiasi gydytojui, kad jų vaikas valgo per daug. O štai pasiguosti, kad mažylis visai neturi apetito, skuba kas antra mama. Kodėl? Kokie veiksniai daro įtaką vaiko apetitui ir kaip sudaryti palankiausias sąlygas norui gardžiai ir sveikai pavalgyti? Išalkti sveika. Alkio jausmas tiesiogiai priklauso nuo smegenyse esančio maisto centro sudirgimo.
Storosios žarnos vėžio prevencija per dieną galėtų išgelbėti iki 3 gyvybių
Jengenijus Bardauskas, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Storosios žarnos vėžys Lietuvoje per dieną nusineša 2–3 žmonių gyvybes. Medikai sako, kad šis skaičius gerokai sumažėtų, jei žmonės labiau rūpintųsi savo sveikata ir į gydymo įstaigas kreiptųsi anksčiau nei pasireiškia pirmieji simptomai. Vilnietė Danutė Makauskienė viena iš pacientų, sergančių storosios žarnos vėžiu, tokių kasmet nustatoma 1600. Moteris sako iš pradžių nekreipusi dėmesio į prakaitavimą, apetito praradimą.
Kiek ir kam mums reikia pinigų?
Ko gero, visiems gyvenime vienokia ar kitokia proga teko savo adresu girdėti linkint laimės, sveikatos ir pinigų. Linkėti žmogui pinigų atrodo logiška, turint omenyje tai, kad pinigai yra tam tikras gerovės šaltinis (su sąlyga, kad jie nėra beverčiai, žinoma). Bet ar visais atvejais galima tvirtinti, jog kuo daugiau yra pinigų, tuo daugiau turėsime gerovės? Vertinant šį klausimą elementariai aritmetiškai, turėtumėm gauti paprastą formulę – kuo daugiau pinigų, tuo daugiau galime įsigyti materiali...
Kaip sutramdyti apetitą?
Visos mes turime silpnybių su kuriomis kovoti kartais būna labai sunku. Ne vieną mūsų nuolat kamuoja noras suvalgyti ką nors skanaus ir ranka tarsi pati tiesiasi link šokolado ar pyragaičio. Labai dažnai net darbe kavutę geriame smaližiaudamos ir net nepagalvojame, kad jei taip smaguriaujame diena iš dienos, tie gardūs kąsneliai tikrai „nusės“ ant pilvo ar šlaunų.
Mitai apie alkoholį – „naudinga“, „ramina“, „sušildo“ ir kitos nesąmonės
Alkoholio vartojimas Lietuvoje yra viena skaudžiausių socialinių problemų. Tiek suaugę, tiek nepilnamečiai Lietuvoje gali be didesnių trukdžių įsigyti svaigalų. Balsas.lt pateikia penkis mitus, kurie, anot specialistų, privalo būti paneigti. Ypač tik bręsti pradėjusių nepilnamečių galvose. Mažos alkoholio dozės naudingos organizmui Mažos alkoholio dozės didina gyventojų sergamumą ir mirtingumą. Kasdienis net 10 g alkoholio vartojimas gali sukelti kancerogeninį poveikį.
Stresas ir apetitas
Dėl streso valgymo įpročiai dažnai tampa nebekontroliuojami. Nors visi mes į stresą reaguojame skirtingai, vis dėlto kai kurios reakcijos būna panašios. Auganti įtampa kelia norą užkandžiauti.
Daugeliui žmonių kartu su stresu atsiranda didžiulis noras suvalgyti „ką nors saldaus“. Angliavandenių troškimas gali būti susijęs su organizmo bandymu pagaminti smegenyse daugiau serotino. Serotinas – cheminė medžiaga, sukelianti ramybės ir pasitenkinimo jausmą. Noras nuraminti save maistu yra normalus.
Stresas ir apetitas
Dėl streso valgymo įpročiai dažnai tampa nebekontroliuojami. Nors visi mes į stresą reaguojame skirtingai, vis dėlto kai kurios reakcijos būna panašios. Auganti įtampa kelia norą užkandžiauti.
Daugeliui žmonių kartu su stresu atsiranda didžiulis noras suvalgyti "ką nors saldaus". Angliavandenių troškimas gali būti susijęs su organizmo bandymu pagaminti smegenyse daugiau serotino. Serotinas – cheminė medžiaga, sukelianti ramybės ir pasitenkinimo jausmą. Noras nuraminti save maistu yra normalus.
Vaiko apetitas - mįslė tėvams
Nedaugelis jaunų tėvelių galėtų pasigirti, kad neturi problemų su mažylio apetitu. Vaiko apetitas dažnai tampa sunkiai įmenama mįsle. Tačiau atsiradus šiai problemai delsti negalima, sutrikusi mityba gali būti ir ligos požymis.
Neįmenama apetito stokos mįslė
Sumažėjusį arba visai pradingusį apetitą gali lemti kelios priežastys. Pirmiausia tai skrandžio, inkstų ligos.
E. Skrolytė aiškinsis, kaip rūpintis vaikais, kurie girdi širdimi
Vakar, antradienį, gegužės 15-ąją, TV3 televizija visas Lietuvos šeimas kvietė švęsti Tarptautinę šeimos dieną, o jau šį šeštadienį 9.30 val. laida „Mamyčių klubas“ dalins patarimus esamiems ir būsimiems tėčiams bei mamoms į kasdien iškylančius klausimus apie atžalų auginimą. Naujausioje laidoje – atsakymai į klausimus: kaip rūpintis mažyliu, kuris negali girdėti, kaip surasti „pabėgusį“ vaiko apetitą ir kas svarbiausia vykstant į gimdymo namus.
Kaip sumažinti apetitą?
Kad ir ką bedarytumei, valgyt vis tiek norisi? Pasinaudokite mūsų pateikiamais gerai žinomais, bet puikiai veikiančiais patarimais! Juk per Kalėdas nori būti liekna?
Rytą pradėk stikline vandens. Prieš kiekvieną valgymą taip pat išgerk stiklinę negazuoto, šiek tiek šilto vandens. Jis užpildo skrandį, todėl nesinori tiek daug valgyti. Atmink, kad gazuotas vanduo sukelia skrandžio skausmą, o šaltas – didina apetitą.
Pamirškite dietas: 10 žingsnių idealaus svorio link
Svorio metimas yra varginantis ir ilgas procesas. O išsirinkti jums tinkančią dietą bei vadovautis mitybos režimais, nurodančiais ko valgyti ir ko vengti taip pat reikalauja nemažai pastangų.
Naujausi tyrimai parodė, kad nedideli pokyčiai jūsų gyvenime gali padėti jums mesti svorį, neatsisakant jūsų mėgstamų maisto produktų. Tokie įpročiai, kaip valgymas iš mažesnės lėkštės, vandens gėrimas prieš valgį gali turėti išties didelį poveikį jūsų figūrai.
Gerk pieno – sumažės apetitas
Turbūt ne vienam atmintyje iškyla prisiminimai iš vaikystės, kai seneliai ar tėvai vertė gerti pieną, sakydami, jog tai labai sveika. Pasirodo, pieną rytais gerti reikėtų ir dėl kitų priežasčių - ne tik vaikams, bet ir suaugusiems...
Išgėrus neriebaus pieno ryte, malšinamas alkis, o pietų metu norisi valgyti mažiau. Tai patvirtino australų mokslininkai. Pasak jų, pienas suteikia sotumo jausto ir sumažiną apetitą kitam patiekalui, lyginant su vaisių gėrimu.
Kaip susidoroti su beprotišku apetitu
Vos per 20 minučių galima atsakyti į klausimą, ar jūs prisivalgėte. Nuo stalo visuomet reikėtų pakilti jaučiant nestiprų alkį. Valgykite atsisėdę. Jeigu jūs valgote atsistoję, tikimybė, jog suvalgysite per daug, labai didelė.
Galite atsisakyti pietų arba sočios vakarienės, bet pusryčiauti privalote. Suvalgę varpinių augalų arba avižinių dribsnių košės, ilgai jausitės sotūs, o iš daigintų avižų, kviečių arba ryžių grūdų gausite organizmui būtinų B grupės vitaminų.
Maisto įsivaizdavimas mažina apetitą
Naujas mokslininkų tyrimas, publikuotas „Science“, rodo, kad įsivaizduotas suvalgytas maistas sumažina realiai suvartojamą.
Šis atradimas keičia pasenusį požiūrį, kad galvojimas apie kažką trokštamo padidina potraukį tam ir jo suvartojimą, praneša „Science Daily“.
Tyrimas rodo, kad suvokimas ir psichologinis įsivaizdavimas paskatina nervų sistemos mechanizmą panašiu būdu, lyg viskas vyktų tikrovėje, kai paveikiamos emocijos, atsako tendencijos.
Skolos valdžiai apetito negadina
Mažiau nei dvi savaitės liko Vyriausybei apsispręsti dėl kitų metų valstybės biudžeto projekto. Jis Seimui turi būti pateiktas spalio 15–ąją. Vyriausybei negailima populistinių patarimų, kad būtina sumažinti deficitą ir valstybės skolą, tik nepasakoma kaip. Nesnaudžia ir biudžeto pinigų „valgytojai" – vien ministerijos kitiems metams susiplanavo 4 mlrd. litų išlaidų daugiau nei pernai.
Kaip nugalėti apetitą streso metu?
Mažesnio kaloringumo rėžimas, kurį visai nesunkiai ištveriame, būdami ramioje būsenoje, iškilus buitinėms ar kitokioms problemoms tampa nepakeliamas. Finalas – kankinanti kova su pačiu savimi ir... nuopuolis. Ką gi daryti?
Iš šios situacijos yra 6 „avariniai išsigelbėjimai".
Dietologinis
Organizmą galima palyginti su burlaiviu, kuris tai plaukia nešamas palankaus vėjo, tai yra priverstas kovoti su pučiančiu į jį. Jei žmogus ramus, nuotaika gera ir palanki darbams, lieknėti lengva.
Apetitas: anoreksija, bulimija ir kiti reikalai
Apetitas yra noras valgyti, jis jaučiamas kaip alkis. Alkio jausmą turi visi išsivystę gyvūnai, jo tikslas – gauti pakankamai maisto medžiagų ir energijos gyvybei palaikyti.
Apetito praradimas vadinamas anoreksija, o padidėjimas – hiperfagija, polifagija arba bulimija.
Apetito reguliavimas ypač daug tiriamas pastaruosius 10 metų, kadangi daugėja ligų, kurios atsiranda dėl pakitusio apetito, ir ligų, dėl kurių keičiasi apetitas.
Teatro arenai Vilniuje – Ūkio banko vardas
Lietuviško kapitalo Ūkio bankas pasirašė partnerystės susitarimą su Vilniuje balandžio mėnesį duris atvėrusia Teatro arena.
Nuo šiol arena vadinsis „Ūkio banko teatro arena”. Derinami tolimesni bendradarbiavimo tarp Ūkio banko ir Teatro arenos aspektai.
Stepokas Strolia rekomenduoja ir ne: Filmai per TV (gegužės 14-20 d.)
Pasitaiko ir tikrai gerų, reikšmingų, ir silpnesnių filmų. Taip turbūt bus visuomet: svarbu - įvairovė.
Šeštadienis
Bent keli šiandienos filmai sukurti naudojantis fantastiniais motyvais. Tačiau fantastikos gerbėjams ankstoka džiaugtis: juosta juostai nelygi.
Kai kurie filmai - vaikiški, kaip trumputis „Knygų valdovas“ (LNK, 11.30 val.), užfiksavęs mažamečio aktoriaus vunderkindo Macauley Culkino populiarumo apogėjų.