alkos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „alkos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „alkos“.

Telšiuose kuria medalininkai

Telšiuose antrą savaitę medalius kuria dailininkai iš Lenkijos Latvijos ir Lietuvos. Medalių kūrėjų stovykla surengta jau 28-tą kartą. Organizatoriai sako  pirmąją stovyklą Telšiuose esą surengę prieš 28-erius metus  norėdami atgaivinti primirštą medalio kūrimo meną, praneša LRT Televizijos Naujienų tarnyba.

A. Švėgždos „terra incognita“

Spalio 7 d. (penktadienį) 17 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose (Didžioji vandens g. 2) bus atidaroma Algimanto Švėgždos tapybos ir piešinių paroda. Algimantas Švėgžda (1941-1996) – vienas iškiliausių XX a. Lietuvos menininkų: tapytojas, grafikas, piešėjas, mąstytojas, mokytojas ir patriotas.
2011-09-30

G. Padegimas: „Tikroji kultūra nėra verslas“

Režisierius Gytis Padegimas darbuojasi ne tik šiandienėje Europos kultūros sostinėje Vilniuje, bet ir Šiauliuose, Klaipėdoje, Kaune. Jis lankosi ir mažesniuose Lietuvos miestuose, stebi kaimų gyventojų kasdienybę. Ir liūdi, kad šios vietos, kurios dabar turėtų būti kultūros židiniai, yra priverstos vegetuoti. „Man labai liūdna, kad mūsų kultūra darosi vis paviršutiniškesnė, kad kokybę keičia kiekybė.
2009-02-02

Tiškevičių palikimo paroda

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus M. Žilinsko dailės galerijoje (I aukšte), Nepriklausomybės a. 12, Kaune vasario 12 d., ketvirtadienį, 17 val.bus atidaryta Biržų grafų Tiškevičių meninio palikimo paroda „Praeities ir dabarties gija“. Parodoje žiūrovai išvys beveik pusantro šimto unikalių eksponatų iš grafų sukauptų rinkinių: nuo Tiškevičių portretų ir Europos dailės meistrų darbų galerijos iki vertingų taikomosios dailės kūrinių bei egzotiškos Senovės Egipto kolekcijos.
2009-01-30

Tauragės krašto dvarų paveldo likimas

Jei kalbame apie dvarų kultūros paveldą dažniausiai girdime tik apie šio paveldo nykimo ir naikinimo atvejus, vykstančius šiandien. Ar tai vyksta tik šiandien? Dvarų kultūros paveldo nykimas, taip pat susidomėjimas, prasidėjo tarpukario ir pirmaisiais sovietinės okupacijos metais. Pravartu prisiminti tuometę paveldosaugos sistemą, teisinę bazę ir vykusias žemės reformas, davusias pradžią dvarų kultūros paveldo nykimui.

Medalių kūrėjai tradicinėje stovykloje kurs Lietuvos portretą

Rugpjūčio 18 d. Lietuvos medalio kūrėjai renkasi į XXIV stovyklą Telšiuose. Šiemet rengiamos stovyklos tema „Lietuvos portretas“. Ji skiriama artėjančiam Lietuvos vardo tūkstantmečiui. Stovykloje medalius kurs šie Lietuvos medalio kūrėjai: Petras Repšys, Skaistė Žilienė, Antanas Olbutas, Stasys Makaraitis, Petras Gintalas, Romualdas Inčirauskas, Saulius Bertulis, Danius Drulys, Vytautas Mockaitis, Beata Sietinšienė, Mindaugas Šimkevičius, Remigija Vaitkutė.
2008-08-13

Grafų Tiškevičių šeimos istorinis ir kultūrinis palikimas – Biržų muziejuje

„Kur Lietuvoje tik benuvažiuoji, visur susiduri su Tiškevičiais“, -  šie  Biržų muziejų aplankiusios didelės turistų grupės iš Kauno vadovės žodžiai tik patvirtina, kad penktadienį, balandžio 25 dieną,  muziejuje pristatyta ilgalaikė paroda „Praeities ir dabarties gija. Biržų grafų Tiškevičių meninis palikimas“ skirta Biržų grafų Tiškevičių kultūriniam ir meniniam palikimui, yra svarbus kultūrinis faktas tiek Biržų, tiek ir Lietuvos kontekste.

Telšių centre esantis ežeras bus vaduojamas iš dumblo

Po daugiau kaip dvidešimties metų pertraukos rengiamasi valyti Telšių centre tyvuliuojantį Mastį — šiemet tikimasi išsiurbti labiausiai užterštą dumblą vakarinėje ežero dalyje.Ketinama švarinti daugiau kaip penkių hektarų plotą ties „Alkos“ muziejumi. Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Juliaus Lečkausko, čia susikaupęs dumblas yra užterštas dešimtmečiais į ežerą iš gatvių bėgusio lietaus vandens.
Į viršų