algirdas julius greimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „algirdas julius greimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „algirdas julius greimas“.
Nerija Putinaitė: nuo tiesos atribotas patriotizmas yra bergždžias
Komisijos man skirtosios „Patriotų“ premijos nepatvirtinęs ministras Juozas Olekas pasisakymuose argumentavo, kad knyga „Nugenėta pušis“ nėra patriotinė. Televizijos laidoje šią mintį išskleidė plačiausiai. Kalbėti apie sovietinę ateizaciją ir žmonių prisitaikymą ateizuojant(is) nesą susiję su patriotizmu. Ministras net pateikė savotišką rekomendaciją, ką laikytų patriotizmu. Patriotizmas būtų tuomet, jei knygoje būtų kalbama apie pasipriešinimą ateizacijai.
„Varpų“ redaktoriui – Garbės ženklas
Sukako 20 metų, kai Šiauliuose atnaujinta literatūros almanacho „Varpai“ leidyba.
Ta proga rašytojas, „Varpų“ vyriausiasis redaktorius Leonas Peleckis-Kaktavičius apdovanotas Garbės ženklu „Už nuopelnus Šiaulių apskričiai“. Apdovanojimą įteikė Šiaulių apskrities viršininkas Rimundas Domarkas.
Literatūros almanachas „Varpai“ – unikalus lietuvių kultūros reiškinys. Pirmieji solidūs „Varpų“ tomai pasirodė 1943 ir 1944 metais, juose išspausdinta žymiausių to meto Lietuvos rašytojų kūryba.
A.J.Greimo archyvas papildytas asmeninio susirašinėjimo laiškais
Vilniaus universiteto bibliotekoje saugomas žymaus lietuvių semiotiko ir mitologijos tyrinėtojo Algirdo Juliaus Greimo archyvas papildytas naujais dokumentais.
Skulptorė ir keramikė Aleksandra Kašubienė, gyvenanti Naujoje Meksikoje, perdavė A.J.Greimo ir A.Kašubienės 1988–1992 metų susirašinėjimą.
A.Kašubienė su A.J.Greimu susipažino 1941 metais jam mokytojaujant Šiaulių mergaičių gimnazijoje, kai jam buvo 24-eri, o jai – 18-oka metų.
Žemaičio gitaromis grojo garsiausi pasaulio gitaristai
Ronis Vudas, Džimis Hendriksas, Deividas Gilmoras. Juos ir daugelį kitų legendinių gitaristų sieja tai, kad jie grojo mūsų tautiečio sukurtais instrumentais.
Pastaruoju metu vis dažniau kalbama apie mūsų šalies įvaizdį. Kuriamos naujos koncepcijos, prekės ženklai. Taip pat prisimenamos garsios asmenybės - ir istorinės, ir šiandienos - kurių gyslose teka lietuviškas kraujas.
Ar ne laikas vasaros pabaigai?
Pekine įsivažiuoja olimpinės varžybos. Antidemokratinio Rytų milžino veiksmai Tibete, prieš keliolika metų sušaudytų studentų prisiminimai Lietuvos Olimpinio komiteto vadams nesukelia nieko kito, išskyrus kabinetinę baimę, kad lietuviai sporto aikštelėse gali pajusti pilietinio solidarumo jausmus su viso pasaulio pavergtaisiais. Aišku, kompartijos instruktoriaus mentalitetas veikia stipriau, nei savo vergovės traumas menančios visuomenės balsas.
Atidengtas paminklas estų semiotikui J. Lotmanui
Sekmadienį Estijos Tartu mieste atidengtas paminklas žymiam šalies semiotikui, kultūrologui ir literatūros tyrinėtojui Jurijui Lotmanui, rašo Postimees.ee.Paminklas pastatytas šalia Tartu universiteto, kurio ilgamečiu profesoriumi buvo J. Lotmanas, bibliotekos. Skulptūrą, kurioje suderintos metalines konstrukcijas, vanduo ir ypatingas apšvietimas, pagal architekto Andres Lunge projektą sukūrė skulptorius Mati Karmin.
Leonidas Donskis: Tapatybė: savęs klasifikavimas ar pasiekimas?
Ką reiškia būti lietuviu?
Prieš kokius dešimt metų nuoširdžiai nustebau gavęs pasaulinio garso JAV literatūrologo, šekspyrologo, „naujojo istorizmo“ pradininko Stepheno Greenblatto (Stiveno Grinblato) knygą su įrašu man, kuriame buvo parašyta „nuo vieno lietuvio kitam lietuviui“.
Jau tada pažinojau S. Greenblattą, susirašinėjau su juo, žinojau, kad abu jo tėvai kilę iš Lietuvos ir kad jis pats puikiai išmano litvakų istoriją. Bet mane nustebino, kad jis save pavadino ne litvaku, o lietuviu.
Egidijus Aleksandravičius: Duoklė 1972-ųjų Kauno pavasariui
Vaizdo ir muzikos projekto „Kauno pavasaris 1972“ (http://www.omni.lt/index.php?i$9359_327699$z_353697) sumanymas subrendo 2002 metais, minint 30-metį įvykių, sudrebinusių sovietų valdomą Lietuvą. Tuo metu Kaune buvo atidengtas skulptoriaus Roberto Antinio paminklas, skirtas Romui Kalantai, iš protesto susideginusiam1972-ųjų gegužės 14 d. miesto sodo prieigose.
Viktoras Valančius: Orų prognozė
Per vieną orų prognozę išgirdau didesnio dėmesio vertą frazę, maždaug tokią: „Oro temperatūra dieną, deja, dar ilgokai nesušils iki 0°C“. Vasario pradžioje, pačiu šalčiausiu žiemos metu, kai mūsų platumoje ir geografinėje padėtyje gerokai žemesnė už nulinę temperatūra turėtų būti visiškai normali.
Taip, išlepino ir susilpnino mus tas visuotinis klimato atšilimas. Ir nedaug kas pasiilgsta tikros žiemos, tokios, kokia būdavo prieš dvidešimt, trisdešimt ar dar daugiau metų.
Pokalbis su D. Kuoliu - Ir vėl nuo nulio
Daug šansų, išbandymų, iššūkių likimas suteikia Dariui Kuoliui. Visos jo užimtos pareigos liudija apie dalyvavimą prie pačių ištakų - pirmas Nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos kultūros ir švietimo ministras, įtakingas naujai įkurto Atviros Lietuvos fondo žmogus, vienas svarbiausių Prezidento V.Adamkaus pirmos kadencijos patarėjų, dabar vėl netikėtas posūkis - D.Kuolys tapo naujai įkurto Pilietinės visuomenės instituto direktoriumi.
REKLAMA
REKLAMA
Darius Kuolys: Lietuvos tapatybė - ar turime ką saugoti?
Pastaruoju metu vis dažniau kalbama apie globalizacijos keliamą pavojų mūsų tapatybei. Valstybiniuose mokslo, švietimo, kultūros politikos dokumentuose pabrėžiamas uždavinys - tautos tapatybę saugoti, ginti. Bet kas yra toji lietuviškoji tapatybė? Gal galėtume klausti dar radikaliau: ar turime ką saugoti, ar turime ką prarasti? Su kuo mes, dabarties lietuviai, tapatinamės ar norime tapatintis?
Tokie klausimai aistringai svarstyti XX amžiaus pirmojoje pusėje.
Juozas Adamkevičius: Intelektualai, kurių nėra
“Kultūros namų” laida apie intelektualus ketvirtadienio (04.17) vakarą. Ką jie veikia Lietuvoje - klausė apynaujis laidos vedėjas Leonidas Donskis. Rūstūs intelektualai susiginčijo. Vieni sakė, kad nereikia nieko veikti, kiti - atvirkščiai. Bet pikti buvo kaip širšės, teigė, kad iš jų tarpo kyla hitleriai ir leninai. O paguosdamas Arvydas Šliogeris paaiškino - nėra jų Lietuvoje. Kurie buvo, išmirė.