aldona jašinskienė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „aldona jašinskienė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „aldona jašinskienė“.
Sunkiausia našta – silpniausiems
Socialinės apsaugos ir darbo ministro Rimanto Dagio nuolat deklaruojamas rūpinimasis šeima ir žmogaus teisėmis jo paties rankose dažniausiai virsta skaudžiai žmones veržiančia kilpa.
„Rimanto Jono Dagio veiksmai kovojant su krize – baisi nesėkmė. Galima tik karčiai šyptelėti: jam užėmus ministerijos vadovo kėdę, vietoj socialinės apsaugos Lietuvos žmonės gavo skaudžiai besibadančią piktžolių puokštę.
Profsąjungos ir policija atsakomybę dėl riaušių prie Seimo verčia vieni kitiems
Sausio viduryje prie Seimo ir Vyriausybės vykęs profesinių sąjungų mitingas vyko taip, kaip suplanuota, o dėl neramumų prie parlamento kalti viešosios tvarkos neužtikrinę pareigūnai.
Taip antradienį per Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismo posėdį teigė mitingo, pasibaigusio riaušėmis, organizatoriai -profesinių sąjungų vadovai, kuriems gresia administracinė atsakomybė už susirinkimų tvarkos pažeidimą.
Policijos atstovai su tuo nesutiko.
Teismas spręs, ar bausti profsąjungų lyderius dėl riaušių prie Seimo
Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas antradienį spręs, ar skirti administracinę baudą mitingo prie Seimo, pasibaigusio riaušėmis, organizatoriams.
Profesinių sąjungų vadovai - Lietuvos darbo federacijos pirmininkas Vydas Puskepalis, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas ir profesinės sąjungos "Solidarumas" pirmininkė Aldona Jašinskienė - kaltinami Susirinkimų ir kitų masinių renginių tvarkos pažeidimu.
Jų balsas skambės teisme
Šios savaitės žmonės - trys asmenys, sausio 16 d. Vilniuje organizavę profesinių sąjungų mitingą ir taip pabandę atkreipti valdžios dėmesį į nelengvą darbininkų naštą. Jie tenorėjo būti išgirsti, o netrukus, kovo 31 d., bus priversti išklausyti teismo nuosprendį dėl kilusių riaušių ir taip savo kailiu atpirkti svetimas kaltes bei policininkų darbo broką.
- Po sausio 16 d. įvykių Vilniuje policija nusprendė, kad esate didis ramybės drumstėjas.
Jų balsas skambės teisme
Šios savaitės žmonės - trys asmenys, sausio 16 d. Vilniuje organizavę profesinių sąjungų mitingą ir taip pabandę atkreipti valdžios dėmesį į nelengvą darbininkų naštą. Jie tenorėjo būti išgirsti, o netrukus, kovo 31 d., bus priversti išklausyti teismo nuosprendį dėl kilusių riaušių ir taip savo kailiu atpirkti svetimas kaltes bei policininkų darbo broką.
- Po sausio 16 d. įvykių Vilniuje policija nusprendė, kad esate didis ramybės drumstėjas.
Teismo sprendimas taps valstybės testu
Mitingus organizuojantiems profesinių sąjungų atstovams už šias akcijas nuolat tenka susidurti su teisėsauga.
Sausio 16-osios mitingo organizatoriai Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas, Lietuvos darbo federacijos pirmininkas Vydas Puskepalis, Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Aldona Jašinskienė mėnesio pabaigoje turėtų stoti prieš teismą.
Klaipėda pamokė Vilnių
Tūkstančiai klaipėdiečių ir aplinkinių rajonų gyventojų, susirinkusių į šeštadienį Klaipėdoje suorganizuotą protesto mitingą, pademonstravo, kad savo nepasitenkinimą valdžia tikrai galima išreikšti taikiai ir be riaušių.
Reaguodamas į tai policijos vadovas Vizgirdas Telyčėnas išreiškė padėką taikiems mitinguotojams ir mitingo organizatoriams, kad jų veiksmai buvo santūrūs ir neperžengė teisėtumo ribų.
Po skylių šalies biudžete – skylės Seimo languose
Valdžia niekaip nepajėgia užlopyti nei pačios valstybės, nei atskirų valstybinių institucijų biudžeto skylių. Užtat demonstruoja neregėtą aroganciją, nesiteikia išklausyti žmonių, ant jų pečių vieną po kito krauna vis naujus, nepakeliamus mokesčius.
Verčia veržtis diržus
Valdžia garsiai ragina taupyti, bet pati neatsisako įtartinų, abejotinų šimtamilijoninių projektų.
Tauta kyla prieš valdžią
Šalies ekonomikos ligomis ir naujosios valdžios išrašomais receptais joms gydyti nepatenkinti gyventojai nusprendė netylėti - rytoj sausio 16 d. 12 val. rengiama visuotinė protesto akcija.
Rengėjai žada, kad protestas prieš valdžios taupymo planus nevirs riaušėmis
Vilniuje penktadienį rengiamo visuotinio protesto prieš valdžios taupymo planus rengėjai tikisi, kad ši akcija nevirs riaušėmis, kurios antradienį įsiplieskė kaimyninės Latvijos sostinėje Rygoje.
„Tikimės, kad nebus kaip Rygoje. Mūsų tikslas nėra sukelti riaušes - norime taikiai pasakyti kai kuriems Vyriausybės sprendimams „ne“, - trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje žurnalistams sakė Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas.
REKLAMA
REKLAMA
Atgal į laukinį kapitalizmą
Ekspertai teigia, kad Darbo kodeksas yra griežtas ir nepalankus lanksčiai veiklai.
Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI), pastebėjęs, kad nedarbo lygis Lietuvoje kyla, suskubo Vyriausybei pasiūlyti priemonių: atsisakyti išeitinių kompensacijų, išmokų ligos atveju ir neapibrėžti nei darbo, nei poilsio laiko, rašo „Respublika“.
Situacija prastėja pati
LLRI pateiktais darbo biržos duomenimis, ieškančių darbo žmonių šių metų spalį, palyginti su 2007 m. spalio mėnesiu, padaugėjo 33 proc.
Parašai dėl Ignalinos atominės elektrinės renkami po Vyriausybės langais (papildyta)
Šeštadienį aikštėje priešais Vyriausybės rūmus palapinę parašų rinkimui atsidarę Ignalinos atominės elektrinės (IAE) darbo pratęsimo entuziastai teigia jau pasiekę teigiamą rezultatą. Anot jų, šalies valdžiai teko imtis iniciatyvų tiktai jų dėka.
Referendumo dėl Ignalinos atominės elektrinės darbo pratęsimo iki 2015 m. ir teisės piliečiams patiems paleisti Seimą bei skelbti pirmalaikius rinkimus iniciatoriai atidarė parašų rinkėjų palapinę, kuri veiks iki birželio pradžios.
Prekybininkai problemas nori spręsti be profesinių sąjungų
Du didieji prekybos tinklai, kuriuose dar nesusikūrė profesinės sąjungos, siekia užbėgti jų kūrimuisi už akių. „Maxima LT“ žada su savo darbuotojais bendrauti be tarpininkų įsikišimo, o „Norfos“ vadovai įspėja, kad susikūrus profsąjungoms gali būti priversti kelti kainas, praneša LTV naujienų tarnyba. Tuo metu „Iki“ ir „Rimi“ prekybos tinkluose profesinės sąjungos jau veikia.
Profesinėms sąjungoms susikūrus „Iki“ ir „Rimi“, sujudo kiti prekybininkai.
Streikai Lietuvoje beveik neįmanomi
Per 16 nepriklausomybės metų streikas Lietuvoje įvyko tik vieną kartą, 2001-aisiais. Ydingi teisės aktai streikus Lietuvoje daro neįmanomais. Nesutinkantys veltui dirbti vyresnio amžiaus žmonės kenčia sukandę dantis, o jaunimas streikuoja kojomis ir emigruoja, rašo „Kauno diena“. Per 16 metų mūsų valstybės nepriklausomybės metų streikas įvyko tik vieną kartą, 2001-aisiais. Jį surengė didesnių atlyginimų reikalavę „Vilniaus autobusų parko“ ir „Vilniaus troleibusų parko“ darbuotojai.
Už neoficialias žinias - neoficialus ministro galvos reikalavimas
Ketvirtadienį (01.29) priešais Užsienio reikalų ministeriją prezidentą Rolandą Paksą remiančio pilietinio judėjimo "Už teisingumą ir demokratinę Lietuvą" aktyvistai surengė piketą ir "neoficialiai reikalavo ministro Antano Valionio galvos".
7 piketuotojai laikė plakatus, kuriuose buvo įrašytas "neoficialus" reikalavimas ministrui atsistatydinti, pasmerkti "neatsakingi diplomatai", URM pavadinta "gandų" ministerija, ir noriai prieš televizijos kameras dėstė savo tiesas.
Piketuotojai reikalavo E. Kūrio atsistatydinimo
Grupelė piketuotojų iš pilietinio judėjimo "Už teisingumą ir demokratinę Lietuvą" ketvirtadienio (01.08) vidurdienį sostinės centre išskleidė plakatus, pliekiančius Konstitucinį Teismą už esą politizuotą nutarimą dėl prezidento Rolando Pakso dekreto.
Piketuotojai reikalavo, kad tokio nutarimo priėmimui vadovavęs Konstitucinio Teismo pirmininkas Egidijus Kūris atsistatydintų.