Aelita Zabulionė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „Aelita Zabulionė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „Aelita Zabulionė“.

Kepsite šašlykus ar dešreles? Venkite to, jei nenorite valgyti nuodų

Traški, apskrudusi, auksinės spalvos odelė – turbūt geidžiamiausias kepimo rezultatas. Visgi jis, tikėtina, indikuoja susidariusias kancerogenines medžiagas, net jei mėsą kepame be papildomų riebalų ant grotelių ar iešmo. Apie pavojus, kylančius netinkamai paruošus mėsą, ir būdus, kaip šios vasaros iškylos stalą paversti palankesniu sveikatai, pasakoja KTU Maisto instituto mokslininkė Aelita Zabulionė ir Maisto mokslo ir technologijos katedros docentė Rimantė Vinauskienė.
2024-07-26

Neįtikėtina, bet realu: dirbtinė mėsa ir spausdinta žuvis – mokslininkė prabilo apie naująjį maistą

Mėsainis su dirbtine mėsa, 3D spausdintuvu atspausdinta žuvis ir sausainiai su vabzdžiais – tik egzotiški pavadinimai ar ateities raciono dalis? Apie tai nemažai kalbanti mokslininkė Aelita Zabulionė teigia, kad maisto inovacijos šiandien vystosi kaip niekada sparčiai, tačiau, jos manymu, tą visų pirma reikėtų priimti ne kaip kažkokią grėsmę, galimybę paragauti naujų skonių.

Ragina pirkėjus neapsigauti: išvydę tokį užrašą ant pakuotės, skaitykite dar kartą

Praeitų metų statistika rodo, jog net 67 proc. pirkėjų vadovaujasi informacija, nurodyta ant maisto produktų etikečių. Vis tik mokslininkai įspėja neapsigauti – toks žodis kaip „bio“ ant pakuotės toli gražu nebūtinai turi sąsają su taip daug žmonių rūpimu ekologiškumu. Kauno technologijos universiteto (KTU) Maisto instituto mokslininkė Aelita Zabulionė teigė, kad su ekologiškais produktais ir jų žymėjimo viskas labai paprasta.

Mokslininkai ragina atkreipti dėmesį į plokščiamuses lervas: „Statybinė medžiaga mūsų gyvensenai“

Ar išdrįstumėte valgyti patiekalus, pagamintus iš juodųjų plokščiamusių lervų? Ar jų pakramsnoti tiesiog kaip užkandį? Šias lervas ištyrę Kauno technologijos universiteto mokslininkai jas panaudojo kurdami mėsos pakaitalus. Jie sako, kad šie daugeliui šleikštulį keliantys egzotiški priedai papildo maisto patiekalus naudingomis medžiagomis ir net padeda juos ilgiau išlaikyti nesugedusius.
Aktualijos 2022-07-02
Į viršų