„Čia renkasi lydekos nerštui, todėl galima pagauti puikių egzempliorių. Tai yra įdomu, nes Lietuvoje dar negalima žvejoti, o čia jau gali atidaryti sezoną. Tiktai reikia pataikyti su laiku dėl ledo“, – kelionės tikslą įvardino R. Ramonas.
R. Ramonas lydekas dažniausiai gaudo dideliais masalais. „Senai gaudau dideliais masalais, to nereikia bijoti. Tiesiog tam reikia pasirinkti teisingus įrankius, kad juos išvaldyti“, – didelių lydekų žvejybos ypatumus atskleidė žvejas. Anot jo, tokia žvejyba pasaulyje vis labiau populiarėja. „Skandinavijoje tai ypač plečiasi, Olandijoje, taip pat ir Lietuvoje. Tų masalų nereikia bijoti ir Lietuvos ežeruose, nes tai puikiausiai veikia. Jas drąsiai atakuoja ir mažesnės lydekos 2-3 kilogramų“.
Žvejojantiems Alandų salyne ankstyvą pavasarį R. Ramonas pataria nebijoti eksperimentuoti, nes neršto metu žuvys išrankesnės.
„Ieškoti žuvies sekliuose gyliuose, nes žuvys eina neršti, ieško kuo šiltesnio vandens, tai būtina sąlyga. Vietomis reikėjo padirbėti, kad jos kibtų, paieškoti spalvų, reikia turėti masalų įvairovės. Ir aišku nebijoti stambių masalų, nes tikrai galima pagauti didelę lydeką, svajonių žuvį“, – atskleidė žvejybos ekspertas.
Kaip sekėsi gaudyti lydekas Alanduose žiūrėkite: