Bestselerio „Pribuvėjos išpažintis“ autorė Sabine Ebert pasakoja, kad parašyti istorinį romaną ją paskatino turtinga Saksonijos krašto istorija, netilpusi į jos straipsnius laikraščiuose ir žurnaluose.
Po studijų Rostoko universitete Freiburge laisvai samdoma žurnaliste dirbti pradėjusi S. Ebert, pasakoja, maloniai nustebusi, kad Saksonijos žmonės labai puoselėja savo istorines šaknis ir jomis didžiuojasi.
„Atėjo akimirka, kai pagalvojau, jog istorija apie sidabro kasyklas ir pirmuosius naujakurius per daug įdomi, jog virstų sausais istoriniais straipsniais su išnašomis,“ – pasakoja rašytoja apie mintį parašyti romaną. Taip gimė saga, kurios nuo 2006 m. iš rankų nepaleidžia visa Europa.
Knygos istorija skaitytojus nukelia į 1179 metus. Magdeburge, Imperatoriškosios tarybos metu imperatorius Barbarosa meta pirštinę Saksonijos hercogui Heinrichui Liovei. Tai reiškia tik vieną – šalį vėl alinsiantį karą, todėl Kristianas su Marta privalo susitaikyti su tuo, kad vieną dieną jis pasieks ir jų kaimą.
Meiseno markizas Otas nusprendžia paimti į mūšį kovoje neprilygstamą riterį Kristianą, kad šis vestų vieną iš jo kariuomenių. Namuose likusi Marta patiria dar vieną likimo išbandymą: Otas nusprendžia, kad Kristianui išvykus Kristiansdorfo valdymą perims vyriausiasis jo sūnus Albrechtas. O jam žiniuonė Marta ir jos ypatingos galios jau seniai tapo krislu akyje...
Martos ir Kristiano nuotykiai ne tik netilpo į vieną knygą, bet ir į tris, kaip S. Ebert planavo iš pradžių, todėl šiandien knygynų lentynas jau pasiekė keturios romano apie pribuvėją Martą dalys, o netrukus autorė žada pristatyti ir penktąją, paskutinę.
„Pribuvėjos išpažintis“ tęsia Kristiansdorfo naujakurių dramą, prasidėjusią knygoje „Pribuvėjos paslaptis“ ir jos tęsinyje „Pribuvėjos nuodėmė“.