Po pertraukos duris atvėrė laisvalaikio ir pramogų centras „Moonplay“. Vilniuje įsikūrusio pramogų komplekso spėjo pasiilgti padelio teniso akademijos, amerikietiškų riedučių arenos, žaidimų automatų, virtualios realybės kambario, restoranų ir batutų parko mylėtojai. O būtent padelis sudomino ir garsų fotografą Marių Jovaišą.
Padelio tenisas vis labiau populiarėja
„Padelio teniso akademijai“ ir didžiausiam padelio teniso aikštynui Baltijos šalyse atstovaujantis Oskaras Kalinauskas pasakoja, kad Lietuvoje ši sporto šaka išpopuliarėjo labai greitai, o žaidimo bendruomenė vis labiau plečiasi. Žmonėms patinka aktyviai, sveikai ir su geromis emocijomis leisti laisvalaikį.
Daugkartinis Lietuvos padelio A lygos nugalėtojas bei prizininkas, buvęs profesionalus lauko teniso žaidėjas pasakoja, kad šis sportas ugdo ir komandinį bendradarbiavimą. Padelio tenise žaidimas vyksta poromis, todėl tenka daug bendrauti ir su savo partneriu, ir su bendraminčiais. Būtent čia slypi šio žaidimo paslaptis – žmonės ne tik žaidžia, bet ir daug bendrauja, susiranda naujų draugų.
„Padelio teniso mylėtojai jau grįžta į akademiją, pradeda organizuoti ir turnyrus. Visi labai užsidegę, po kelių mėnesių nieko neveikimo norisi aktyvaus laisvalaikio. Prieš įvedant karantiną, mūsų akademijoje buvo pasiektas pikas, sulaukdavome labai daug žmonių. Dauguma iš jų grįžta, jei dar nespėjo, tai planuoja tą padaryti ateityje. Padelio teniso bendruomenė labai draugiška, čia nėra įtampos, visi vieni kitus pažįsta. Vasara yra pats geriausias metas pradėti mokytis žaisti“, – kalba šios sporto šakos profesionalas.
Į kūno lavinimą žiūri vis nauju kampu
Tarptautinio pripažinimo sulaukęs fotografas, leidėjas ir sveikos gyvensenos mylėtojas M. Jovaiša praėjusią žiemą atrado padelio tenisą. Knygos apie aistrą gyventi sveikai autorius pasakoja, kad jis iš karto buvo sužavėtas šio sporto, todėl tapo nuolatiniu padelio teniso aikštyno lankytoju.
„Niekada gyvenime nebuvau linkęs į teniso pusę, todėl man tai buvo gana naujas dalykas. Tekdavo spontaniškai su rakete pažaisti paplūdimyje, keletą kartų pamėginau žaisti lauko tenisą. Mano tėvelis, Eugenijus Jovaiša, kuriam dabar 70 metų, 1965 metais buvo Lietuvos stalo teniso čempionas. Augdamas vis girdėjau „stalo tenisas, stalo tenisas...“ Tėtis iki šiol žaidžia, tačiau aš nepasukau į kamuoliuką ir raketę“, – pasakojo M. Jovaiša.
Keliautojas pasakojo mėgstantis nauju kampu pasižiūrėti į kūno lavinimą, stengiasi neužsistovėti ties tuo, ką daro metai iš metų. Vyrui vis norisi paieškoti naujų dalykų, netikėtų kampų. „Sugalvoji ir pradedi lankyti kikboksą. Vaikštai į treniruotes, pasimokai, sužinai, kokios naudos tai gali duoti tavo įgūdžiams, laikysenai ar sportinei formai. Arba kamuoliukų žongliravimas, lavinantis reakciją... Dar nemažas gyvenimas prieš akis liko, viską reikia išmėginti“, – geros nuotaikos nestokojo pašnekovas.
Gerai praleistas laikas su visa šeima
Išbandyti naują sportą šaką M. Jovaišai pasiūlė pusbrolis. Padelio tenisas menininkui pasirodė itin dinamiškas ir prieinamesnis užsiėmimas nei kad tradicinis lauko tenisas. Jam didelį įspūdį paliko ne tik pats žaidimas, bet ir laisvalaikio ir pramogų centre esantis naujas aikštynas. Padelio tenisą fotografas savo gyvenime įvardina kaip pramogą, o ne rimtą užsiėmimą, kuriame žadėtų siekti sporto aukštumų.
„Padelio tenisas – geras laiko praleidimas su savo antra puse ar draugų pora. Šį žaidimą galima žaisti ir su vaikais. Galima žaisti šeimomis – suaugę su suaugusiais, o vaikai su vaikais“, – apie pamėgtą pramogą kalba M. Jovaiša.
Žaidimo malonumą pajautė iš karto
Garsus menininkas teigė, kad, kitaip nei pradėjus užsiiminėti kitomis sporto šakomis, padelio tenise iš karto galima pajausti žaidimo skonį, nereikia jam ruoštis kelis mėnesius. Jau pirmąją treniruotę lydėjo puikios emocijos, o norėdamas dar geriau įvaldyti raketę, M. Jovaiša kreipėsi į trenerį, kuris atskleidė žaidimo subtilybių.
„Jei nori išmokti žaisti taisyklingai – reikia pakentėti, tačiau net ir pirmą kartą atėjus būna smagu. Man šis sportas tuo ir patiko, kad jis yra prieinamas. Žinoma, yra žmonių, kurie žaidžia daugybę metų ir demonstruoja nesuvokiamai aukštą lygį. Tačiau mes į tai pažiūrėjome kaip į smagų laiko leidimo būdą, kuris patiko ir mano žmonai, ir vaikams“, – įspūdžiais dalinosi M. Jovaiša.