Kembridžo hercogai išvyko į pirmąją savo kelionę po koronaviruso pandemijos. Porą Karibų salose pasitiko žiauri realybė – pasaulis per pastaruosius dvejus metus labai pasikeitė. George‘o Floydo nužudymas privertė žmones jautriau žiūrėti į rasizmo ir kolonializmo problemas.
„Mirror“ karališkasis redaktorius Russell‘as Myers‘as apžvelgė seriją „rimtų viešųjų ryšių tragedijos požymių“, kurių karališkoji pora galėjo lengvai išvengti. Pasak jo, nors ir buvo išleista serija idiliškų ir puikiai sustyguotų Kate ir Williamo fotografijų, kitose nuotraukose pora neatrodo taip gerai.
Žurnalistas teigia, jog pasirodžiusios fotografijos, kuriose Kembridžo kunigaikščiai spaudžia vaikams rankas pro tvorą ir važinėjasi atviru „Range Rover“ visureigiu, juos piešia kaip „pasikėlusią karališkąją porą, kuri prarado populiarumą dar praėjusio amžiaus šeštąjame dešimtmetyje“.
R. Myers‘as pabrėžia, kad problemos prasidėjo tą dieną, kai pora atvyko į Belizą. Šioje šalyje juos pasitiko protestuotojai, reikalavę, kad karališkoji šeima išvyktų iš šalies po to, kai jų sraigtasparnis nusileido neleidžiamoje vietoje mokyklos kieme. Nepadėjo nei nuostabiai atrodanti Kate, nei šokio judesius parodęs Williamas – atmosfera įkaito.
Jamaikoje situacija dar pablogėjo. Čia porą taip pat pasitiko protestas, o susirinkę žmonės reikalavo leisti jiems atsiskirti nuo Tautų sąjungos, kurios galva yra karalienė Elžbieta II.
Apsilankę Bob‘o Marley gimtąjame mieste sosto paveldėtojai ir vėl „susimovė“ – su juos pasitikti atėjusiais vaikais sveikinosi per tankią tvorą. Šios nuotraukos per kelias valandas apskriejo visą pasaulį, o pora sulaukė kritikos, esą šie kadrai priminė Didžiosios Britanijos kolonijinę praeitį.
Buckinghamo rūmai bandė taisyti padėtį, pareiškę, kad princas Williamas ketina pasakyti kalbą apie vergovę ir puikiai žino apie vykstančius protestus. Tačiau šie veiksmai nepadėjo atvėsinti įkaitusios atmosferos – princo kalba buvo išvadinta „apgailėtina“, „ne vietoje ir ne laiku“ ir „tuščia“.
Maža to, šioje turo stotelėje karališkoji pora susimovė dar kartą – po miestą važinėjo pasipuošusi kolonijinius laikus primenančiais apdarais, o jų automobilį vairavo juodaodis. Ten gyvenantiems žmonėms toks vaizdas priminė skaudžius laikus, kai kolonijinėje Britanijoje egzistavo vergija.