Thomas Trace‘as Beatie‘as yra transseksualas, kuriam 2002 metais buvo atlikta lyties keitimo operacija. Po to, kai jis pastojo po dirbtinio apvaisinimo 2007 metais, pasaulyje jis žinomas kaip „besilaukiantis vyras“.
T. B. Beatie‘as, gimęs Havajuose, jau nuo 10 metų amžiaus tapatinosi su berniukais. Nepaisant to, paauglystėje jis buvo modeliu ir tapo konkurso „Mis Havajų paauglė“ finaliste. Sulaukęs 23 metų vyriškis pradėjo gydymą testosteronu ir nusprendė gyventi kaip vyras. 2002 metų kovą T. Beatie‘ui buvo atlikta lyties keitimo operacija, kurios metu jis pasiliko vidinius reprodukcinius organus, kadangi norėjo susilaukti biologinių vaikų. Be to, sterilizacija nėra pateikiama kaip reikalavimas lyties keitimo atveju.
T. B. Beatie‘as vedė Nancy Gillespie 2003 metų pradžioje ir pasirinko pastoti ir gimdyti vaiką, kadangi jo žmona buvo nevaisinga.
Pirmasis bandymas susilaukti kūdikio buvo nesėkmingas – trys vaisiai prisitvirtino ne gimdoje ir buvo būtina skubiai atlikti operaciją (negimdinis nėštumas). Nuo tada, T. Beatie‘as pagimdė tris vaikus.
2010 metais T. Beatie‘as pateko į Guinesso rekordų knygą kaip „Pirmasis vedęs ir pagimdęs vyras“. Deja, pora išsiskyrė 2012 metais.
2. Pirmasis vyras, mumifikuotas Senovės Egipto stiliumi (2010)
2010 metais teismo archeologas Stephenas Buckley‘us su komanda mumifikavo Alaną Billisą naudodami technologijas, sukurtas pagal 19 metų trukusių 18-osios Senovės Egipto dinastijos mumifikavimo tyrimų rezultatus.
S. Billis, buvęs taksi vairuotojas iš Didižiosios Britanijos, prieš savo mirtį savanoriškai sutiko dalyvauti eksperimente (vyriškis mirė nuo plaučių vėžio).
Per kelių mėnesių laikotarpį po mirties S. Billio vidaus organai (išskyrus širdį ir smegenis) buvo išimti ir laikomi stiklainiuose. Jo oda buvo ištepta aliejais ir dervomis, o paskui visas kūnas maudytas druskų tirpale. Po mėnesio stiklinėje talpoje, Šefilde esančiame Medicinos-teismo centre, jo kūnas buvo perkeltas į džiovinimo patalpą ir galiausiai suvyniotas į liną tokiu pat metodu, kaip būdavo vyniojami Senovės Egipto faraonai.
Ekspertai procesą įvertinimo kaip sėkmingą.
3. Pirmasis vyras, be lėktuvo apkeliavęs visas 201 pasaulio šalį
2012 metų lapkritį Grahamas Davidas Hughesas, britų nuotykių ieškotojas, tapo pirmuoju žmogumi pasaulyje, kuris apkeliavo visas 201 pasaulio valstybes be lėktuvo.
Kelionėms po visas Jungtinių Tautų sąraše esančias valstybes plius Taivaną, Vatikaną, Palestinos teritoriją, Kosovą, Vakarų Saharą, Angliją, Škotiją, Velsą ir Šiaurės Airiją, prireikė keturių pasų (dėl vizų), daugybės autobusų, traukinių ir laivų bei 1426 dienų. Kelionės metu nuotykių ieškotojas per dieną išleisdavo vidutiniškai 13 dolerių. Jam už šį žygdarbį priklauso ir Guinesso rekordas.
G. Hugheso personalinis videoblogas pavirto televizijos serialu „Grahamo pasaulis“, kuris rodomas pas National Geographic nuotykių kanalą. Serialas sudarytas iš 8 dalių, kurios apima pirmuosius G. Hugheso kelionės metus - parodomos visos Amerikų ir Europos bei dauguma Afrikos valstybių.
Įspūdingiausios užfiksuotos kelionės akimirkos yra įkalinimas Kongo Respublikoje, sugavimas sliūkinant į Rusijos teritoriją ir blokados Kuboje vykdymas.
Savo ekspediciją G. Hughesas užbaigė 2012 metų lapkričio 26 dieną.
4. Pirmasis vyras, kuris iškeliavo į kosmosą (1961)
1961 metų balandžio 12 dieną Sovietų Sąjungos pilotas ir kosmonautas Jurijus Gagarinas tapo pirmuoju į kosmosą išskridusiu žmogumi.
Išmokęs skraidyti vietiniame skraidymo klube, baigęs savaitgalinius oro pajėgų kadetų mokymus ir technikos mokyklą (1955 metai), J. Gagarinas buvo išsiųstas į Pirmąją Chkalovo oro pajėgų pilotų mokyklą Orenburge. 1960 metais po ilgų ieškojimų ir sudėtingos atrankos proceso J. Gagarinas kartu su dar 19 pilotų buvo atrinktas dalyvauti Sovietų kosmoso programoje. Po tolimesnių atrankų, per kurias buvo vertinami kandidatų pasirodymai per treniruotes ir fizinės charakteristikos, buvo atrinkti du pagrindiniai kandidatai J. Gagarinas ir Ghermanas Titovas. Kadangi „Vostok I“ kabinoje buvo gana mažai vietos, pasirinktas vos 157 centimetrų ūkio J. Gagarinas.
Po skrydžio J. Gagarinas tapo pasauline įžymybe ir ėmė keliauti po pasaulį. Sovietų Sąjungos pasiekimus ir sugebėjimą nuskraidinti pirmąjį žmogų į kosmosą jis pristatė Italijoje, Vokietijoje, Kanadoje, Brazilijoje, Japonijoje, Egipte ir Suomijoje.
1968 metais kovo 27 dieną įprasto rutininio skrydžio metu Chkalovsky oro bazėje J. Gagarinas ir skrydžio instruktorius žuvo avarijos metu. Jų kūnai buvo kremuoti, o pelenai palaidoti Kremliaus Raudonosios aikštės sienose.
5. Pirmasis vyras, kuris perėjo lynu virš Niagaros krioklių (1859)
1859 metų liepos 30 dieną Jeanas Françoisas Graveletas tapo pirmuoju asmeniu, lynu perėjusiu virš Niagaros krioklių.
Būdamas vos penkerių ir po pusės metų treniruočių J. Graveletas pirmą kartą pasirodė kaip cirko akrobatas ir dėl savo įgūdžių bei gracijos iš karto tapo sensacija – jis pavadintas „berniuku stebuklu“.
Akrobatas visada svajojo pereiti lynu virš Niagaros krioklių. Savo svajonę jis įvykdė 1859 metais, o ėjimus vėliau ne kartą kartojo vis paįvairindamas sudėtingais numeriais - ėjo lynu užrištomis akimis, ant kojūkų, nešdamas ant pečių žmogų, prisėsdamas ant virvės suvalgyti omletą...
J. Graveletas rengė pasirodymus net sulaukęs septyniasdešimties metų – jis tapo gyva legenda tarptautiniu mastu. Norėdamas pademonstruoti, kad net ir senas cirkininkas gali išmokti naujų triukų, jis pristatė važiavimo važiavimo dviračiu ant lyno triuką. J. Graveletas mirė savo lovoje 1897 metais nuo diabeto.