• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kūno oda yra pats didžiausias žmogaus organas, kuriam reikalinga ypatinga priežiūra ir dėmesys, mat būtent oda dažniausiai atskleidžia ir žmogaus amžių, ir sveikatos būklę. Bėgant metams dažnas siekia atrasti metodą, kaip pristabdyti odos senėjimo procesą ir kuo ilgiau išlaikyti odą sveiką ir gražią.  

7

Kūno oda yra pats didžiausias žmogaus organas, kuriam reikalinga ypatinga priežiūra ir dėmesys, mat būtent oda dažniausiai atskleidžia ir žmogaus amžių, ir sveikatos būklę. Bėgant metams dažnas siekia atrasti metodą, kaip pristabdyti odos senėjimo procesą ir kuo ilgiau išlaikyti odą sveiką ir gražią.  

REKLAMA

Gydytoja dermavenerologė Toma Dimšienė nepagražina – odos senėjimo sustabdyti visiškai neįmanoma, tačiau pristabdyti – tikrai taip. TV8 eteryje rodomoje medicinos laidos „Sveikas rytojus“ rubrikoje „Sveikas grožis“, kurią kuruoja med. m. dr. Vygintas Kaikaris, šį kartą didžiausias dėmesys bus skiriamas būtent odos priežiūrai. 

„Senėjimas yra biologinis procesas, kurio neįmanoma visiškai sustabdyti. Jį galima tik pristabdyti, prislopinti. Kas vyksta su mūsų oda? Su metais joje mažėja ląstelių atsinaujinimas. Mažėja hialurono rūgšties, kuri yra atsakinga už odos drėgmę. Taip pat mažėja elastinių kolageno skaidulų, kurios suteikia mūsų odai stangrumo, elastingumo. Mažėjant šių ląstelių gamybai, mūsų oda tampa nebestangri, nebeelastinga, joje atsiranda raukšlelės, pasirodo kapiliarai, pigmentinės dėmelės, plečiasi poros, o odos reljefas ir spalva tampa netolygūs “, – laidoje pasakojo  „Fi Clinica“ gydytoja dermatovenerologė T. Dimšienė. 

REKLAMA
REKLAMA

Mokslininkų nustatyta, kad degeneraciniai procesai žmogaus odoje prasideda sulaukus 25-erių metų. Nors išorėje senėjimo požymiai atsiranda ne iš karto, specialistai pataria pradėti rūpintis odos senėjimo profilaktika. 

REKLAMA

„Pokyčiai atsiranda žymiai vėliau, o pirmuosius pakitimus veidrodyje matome 30 – 35 metų. Kasdienė odos priežiūra yra labai svarbi. Taip pat svarbu yra išsiaiškinti apie naudojamus produktus, pasiskaityti, paieškoti informacijos, o jeigu neturime laiko, tiesiog kreiptis į specialistus. Labai svarbu yra ne tik kosmetikos kokybė, bet ir žinoti kaip ją naudoti, kuriuo metu ją naudoti – ryte ar vakare. Kartais labai stengdamiesi galime tik pakenkti savo odai, o ne padėti“, – įžvalgomis dalinosi gydytoja dermatovenerologė T. Dimšienė. 

REKLAMA
REKLAMA

Kaip veikia botulino toksino injekcijos? 

Plastikos chirurgas Vygintas Kaikaris ir gydytoja dermatovenerologė Toma Dimšienė rubrikoje „Sveikas grožis“ išsamiai papasakos apie visus įmanomus odos priežiūros ir atjauninimo būdus, jų poreikį bei naudą. 

„Pacientui atėjus į konsultaciją pasikalbame, įvertiname jo odos būklę, įvertiname amžių ir nusprendžiame, kokią procedūrą atliksime. Jeigu matome, kad atsirado pirmosios raukšlelės, bet jos dar yra negilios arba pacientas nuolat daro įvairias veido mimikas, nejučiomis kiloja antakius, tuomet žinome, kad tos raukšlelės dar gilės ir reikia užbėgti šiems procesams už akių, į raumenis suleisti botulino injekciją,“ – apie vieną iš problemos sprendimo būdų pasakojo gydytoja T. Dimšienė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Apie botulino toksiną reikėtų žinoti, jog tai yra vaistas, kuris buvo pradėtas naudoti žvairumui gydyti, nes paralyžiuoja tam tikrus raumenis ir atstato žvairumą. Vėliau buvo pastebėtas šalutinis jo poveikis, kurį panaudojo estetikoje. Žmonės galvoja, kad botulinas gali būti leidžiamas visur, o kartais žmogus gali pasidaryti tarsi nejudantis, paralyžiuotas,“ – apie botulino toksiną pasakojo plastikos chirurgas V. Kaikaris. 

REKLAMA

„Dažniausiai botulinas yra leidžiamas tarpuakio srityje, kaktos srityje, kad žmogus neatrodytų piktas. Taip pat kaktos srityje ir lateraliniuose akių kampuose,” – papildė gydytoja T. Dimšienė. 

Botulino injekcijomis gali būti koreguojami nusvirę lūpų kampučiai, kad žmogaus veido išraiška neatrodytų nuliūdusi. Taip pat koreguojamos kaktos raukšlės. Tiek viršutinės, tiek apatinės lūpų sritys. Gydytoja atkreipia dėmesį, kad botulinas turi būti leidžiama mažomis dozėmis, kad išliktų natūrali veido mimika. Apie botulino injekcijas reikia žinoti ir tai, kad jos nėra ilgalaikės. Poveikis išsilaiko 4 –6 mėnesius. Vyrauja mitas, kad dažnai leidžiant botulino injekcijas, paciento odos būklė pradeda blogėti, tačiau taip nėra. 

REKLAMA

„Odos būklė lieka tokia pati ir net pagerėja. Žmogus atpranta daryti judesį kakta, mimiką, kurią buvo įpratęs daryti. Žmogus su išreikštu tarpuakiu yra tarsi kultūristas, kuris ištreniruoja raumenis, o tarp tų raumenų atsiranda vagos. Botulinas neleidžia raumeniui dirbti, o nejudrus raumuo savaime lyginasi,“ – išsamiai apie botulino veikimą laidoje pasakos med. m. dr. V.  Kaikaris. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Hiarulono rūkšties injekcijos – odos drėgmės atstatymui 

Sulaukus 40-ies metų vienas iš akivaizdžiausių  veido odos pakitimų yra jos plonėjimas ir sausėjimas. Mokslininkai nustatė, kad tai yra dėl natūraliai mažėjančio prigimtinės hialurono rugšties kiekio. Atstatyti prarastą veido odos drėgmę rekomenduojama su hialurono rūgšties injekcijomis, po kurių veido oda tampa skaistesnė, lygesnė, elastingesnė. Kartu išsaugoma natūrali veido mimika. 

REKLAMA

„Yra kokybiškos kosmetikos nuo senėjimo, kurioje turėtų būti hialurono rūgšties, taip pat įvairių antioksidantų, tokių kaip vitaminas C, kuris pasižymi ne tik antioksidacinėmis savybėmis, bet stiprina kapiliarus ir veikia pigmentines dėmeles. Taip pat svarbus yra retinolis, kuris stimuliuoja ląstelių regeneraciją, traukia poras ir slopina sebumo išsiskyrimą. Įtakos gali turėti ir kokybiški maisto papildai,“ – pasakojo gydytoja dermatovenerologė T. Dimšienė. 

REKLAMA

Opias odos problemas efektingai sprendžia lazeris 

Šiuolaikinės dermatologinės odos procedūros jau nebeįsivaizduojamos be lazerio pagalbos. Modernios odos atjauninimo procedūros lazeriu sparčiai populiarėja pasaulyje. Tai neinvazinis būdas pagerinti odos būklę, o po procedūrinis rezultatas ne retai prilyginamas grožio injekcijų ar net plastinės chirurgijos operacijų sukurtam rezultatui. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Lazeris yra medicininis prietaisas, kuris skleidžia vieno ilgio bangos spindulį į tam tikrą taikinį. Yra įvairių lazerių, jie yra skirtingi, o mes, žinodami jų veikimą, galime spręsti odos problemas. Lazeriai dažniausiai veikia tik epidermio dermos sluoksnyje. Tai reiškia, kad mes galime spręsti odos reljefo pakitimus, spalvos pakitimus, naikinti kraujagysles, pigmentines dėmeles, randelius, mažinti raukšleles ir kiek tai priklauso nuo odos, ją pakelti“, – pasakojo gydytoja. 

REKLAMA

Nuo neatmenamų laikų moterys ieškojo būdų kaip išsaugoti grožį ir jaunystę. Medikai pabrėžia, kad grožis neatsiejamas nuo sveikatos, todėl imantis kokių nors veiksmų, visada rekomenduojama kreiptis į gydytoją dermoveteronologą. Gydytojas įvertins Jūsų odos būklė ir pasiūlys geriausią rezultatą užtikrinantį sprendimą. 

Kaip tinkamai prižiūrėti veido odą, pašalinti nepageidaujamas raukšleles ir kaip pasirinkti tinkamiausią jaunystės ir grožio puoselėjimo procedūrą – visa tai jau šį sekmadienį, 12 val. per TV8! 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų