Vokietijos lobių ieškotojas požeminėje oloje Erzgebirge kalnų kaime tikisi rasti nuo Antrojo Pasaulinio karo laikų dingusį Gintaro kambarį, rašo Vokietijos dienraštis „Die Welt“.
Aistringas lobio ieškotojas - ne paprastas keistuolis, o Vokietijos parlamento narys, Laisvosios demokratinės partijos (FDP) politikas, garbingas 1200 gyventojų turinčios bendruomenės meras Hansas Peteris Hausteinas. Savo asmeniniame tinklapyje jis rašo, jog jo aistra – Gintaro kambario paieškos.
H. Hausteinas teigia, jog specialių prietaisų pagalba toje pačioje vietoje 20 metrų gylyje jam pavyko aptikti ir 1,9 tonas aukso. Jis jau kreipėsi pagalbos į atitinkamas įstaigas bei tikisi, kad kalnų apsaugos tarnyba parūpins jam įranga, kuri padėtų pasiekti požeminę olą. Padėtį komplikuoja tai, kad objektas gali būti užminuotas, tad slėptuvės prieigas pirmiausia turi patikrinti išminuotojai.
Šis politikas pagarsėjo jau prieš dešimt metų, kai prie Čekijos sienos buvo ėmęsis ieškoti „aštunto pasaulio stebuklo“ iš „Baltijos jūros aukso“. Tačiau paieška kalnų kasybos vietoje, 7,4 kvadratinių kilometrų labirinte nedavė jokių rezultatų.
Bet atrodo, kad dabar ribos aiškesnės. Ekspertas Christianas Hanischas prieš aštuonias savaites pagal jo tėvo nupieštas koordinates, rado vietą, kur karo pabaigoje naciai paslėpė 1,9 tonų aukso. Koordinatės atitinka realius išmatavimus, todėl lobių ieškotojai tikisi, kad šį kartą pasiseks.
Iki šiol visų ekspertų ir mėgėjų pastangos atrasti Gintaro kambarį buvo bevaisės. Rezultatų nedavė ir paieškos nacių rūsiuose Veimare, ir SS fiurerio slėptuvėje Tiuringijoje, ir Lietuvos pajūryje šalia Klaipėdos.
Egzistuoja daugybė teorijų apie Gintaro kambario, sukurto XVIII a. pradžioje Berlyne, buvimo vietą. 1716 m. Rusijos caras Petras Didysis jį gavo iš Prūsijos karaliaus Friedricho Wilhelmo I mainais į 55 kareivius. 1941 m. Vokietijos ginkluotosios pajėgos pagrobė Gintaro kambarį iš caro rezidencijos ir nugabeno jį į Karaliaučiaus pilį. Tačiau po keturių metų šio „stebuklo“ pėdsakai dingo.
2003 metų gegužės 31 dieną, minint Sankt Peterburgo 300 metų jubiliejų, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir tuometinis Vokietijos kancleris Gerhardas Schroderis perdavė visuomenei „aštuntojo pasaulio stebuklo“ kopiją, kuri saugoma Jakaterinos rūmų muziejuje „Carskoje Selo“.
Praėjusiame šimtmetyje dingusio Gintaro kambario jau buvo ieškota daugiau nei 100 vietų.