Apšilimui – lietuviško roko klasika
Nors dar neseniai skorpionai keliavo po pasaulį su atsisveikinimo turu, penkeriukė, matyt, persigalvojo. Ir neveltui: į išskirtinį papildomų jų gastrolių koncertą „Dabar arba niekada“ susirinko pilna salė žiūrovų.
Koncertą pradėjo ir „Scorpions“ apšildė Lietuvoje turbūt ne mažiau populiarus roko gitaristas Igoris Berinas su broliais Irmantu ir Gertautu Čepaičiais – grupė „Brodvėjus“ atliko populiariausias kultinės „Hiperbolės“ dainas – „Vasara“, „Išgalvotas gyvenimas“, „Kvepia sodai“ ir kt.
Grupė koncerto pradžiai buvo parinkta tikrai vykusi – „Scorpions“ gerbėjai šiltai pasitiko lietuvaičius ir kartu su jais dainavo žinomų kūrinių priedainius.
Po beveik pusvalandžio pertraukos į sceną lipo ir patys skorpionai, kurių laukdami žiūrovai ėmė švilpti ir šaukti, o išvydę pasitiko audringomis ovacijomis.
Neblėstanti energija ir žiūrovų palaikymas
Scenoje sužibus didžiuliams ekranams, juose pasirodė istoriniai kadrai iš 1983-iųjų metų festivalio Saint Bernardino slėnyje (Kalifornija, JAV), kur „Scorpions“ koncertavo 325 tūkst, žmonių auditorijai.
Pasisveikinę su Lietuvos žiūrovais, rokeriai iškart energingai užgrojo, o ištikimiausi gerbėjai ne tik prie scenos, bet ir sėdėdami kėdėse ėmė ploti į būgnų ritmą ir linguoti pagal gitarų melodiją.
„Labas vakaras mielieji , kaip gyvenate?“ – lietuviškai į salę kreipėsi vokalistas Klausas Meine, o ši jam atsakė kurtinančiu gausmu..
„Ar ten yra kas nors?, – jau angliškai klausė atlikėjas, išprovokuodamas dar didesnį triukšmą. – Gera čia sugrįžti!“ – pasakė K. Meine ir sugaudus gitaroms uždainavo „Is There Anybody There“.
Nepaisydami veteranų statuso ir amžiaus, skorpionai nepailsdami šėlo scenoje – mainantis šviesoms ir spalvotoms projekcijoms ekranuose, lakstė iš vieno scenos krašto į kitą, šoko ir šokinėjo aukštyn-žemyn, virš galvų suko gitaras ir kitaip linksmino publiką, o būgnininkas Jamesas Kottakas jau per trečiąją dainą nusivilko ir ant žemės numetė savo marškinėlius.
Grupei užgrojus baladę „Send Me an Angel“, salėje sužibo mobiliųjų telefonų švieselės ir ėmė siūbuoti rankų miškas. Po dar vienos lyriškos dainos „Holiday“ arenos stogą vėl kilojo būgnų garsas ir pjaustomos gitaros.
„Lithuania rocks, Vilnius rocks!“ – publikos palaikymu džiaugėsi vokalistas. Kiekvieną naują dainą, užvedantį būgnininko pasirodymą „Kottack Attack“, solinį gitaristo Matthiaso Jabso numerį ir legendines balades gerbėjai pasitikdavo ir palydėdavo triukšmu ir plojimais iškeltomis rankomis.
Po dainos „Big City Nights“ muzikantams nuėjus nuo scenos, gerbėjai plojimais, švilpimu ir šūksniais pakvietė juos sugrįžti atgal.
Suskambus dainos „Still Loving You“ akordams, salėje vėl sužibo telefonų ekranėlių žvaigždynai.
„Ačiū, Vilnius!“ – susirinkusiesiems dėkojo K. Meine ir uždainavo bene populiariausią skorpionų dainą „Wind of Change“. Gerbėjai su savo numylėtiniais atsisveikino visi lig vieno pakilę iš kėdžių ir siūbuodami rankomis, o pačiai pabaigai „Scorpions“ simboliškai pasiliko juos išgarsinusią kultinę dainą „Rock You Like are Hurricene“.
Tiesa, žiūrovus sutrikdė tai, kad paskutinį kartą nusilenkdamas publikai vokalistas per petį persimetė Baltarusijos vėliavą. Prieš tai koncerto metu ji kabėjo ant vieno iš būgnų. Kokia buvo tokio gesto reikšmė – ar K. Meine turėjo kokią nors mintį, ar tiesiog supainiojo kaimyninių šalių vėliavas – taip ir liko neaišku.
Nors „Scorpions“ skelbia atsisveikinantys su gerbėjais, per šį koncertą jie įrodė, kad nei senųjų rokerių energija, nei populiarumas neblėsta.
„Scorpions“ koncerto akimirkos – Balsas.lt nuotraukų galerijoje:
Apie „Scorpions“:
Grupė „Scorpions“ buvo įkurta 1965 m. Grupės lyderis ir vienintelis narys, be pertraukos priklausantis jai nuo pat pradžios – gitaristas Rudolfas Sshenkeris. Taip pat visuose be išimties studijiniuose albumuose skambėjo pagrindinio vokalisto Klauso Meine's balsas. Kiti „Scorpions“ nariai – gitaristai Matthias Jabsas ir Pawelas Maciwoda bei būgnininkas Jamesas Kottakas.
Pirmąjį albumą „Lonesome Crow“ skorpionai įrašė 1972 metais, o pasaulinės šlovės sulaukė 1980 m., sukūrę dainą „Rock You Like are Hurricene“. Roko klasika jau tapo ir tokie hitai, kaip „No One Like You“, „Send Me an Angel“ ir „Still Loving You“.
Grupės kūriniai ne kartą karaliavo radijo stočių topų viršūnėse visame pasaulyje. Daugelyje radijo stočių ir dabar neretai galima išgirsti „Scorpions“ melodijas. Kultinė baladė „Wind Of Change“ buvo sukurta po Berlyno sienos griūties ir tapo Šaltojo karo pabaigos bei Vokietijos vienijimosi himnu.
Per savo jau beveik 5 dešimtmečius trunkančią karjerą „Scorpions“ išleido 23 studijinius albumus, daugiau kaip 50 singlų ir pardavė daugiau kaip 100 milijonų albumų kopijų.
Grupė yra pelniusi 2 „World Music Award“ apdovanojimus ir daugiau nei dvi dešimtis kitų nacionalinių ir tarptautinių prizų bei yra pelnytai laikoma viena geriausių roko grupių muzikos istorijoje.