• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Japonijos fondas, Japonijos ambasada ir Lietuvos dailės muziejus rugsėjo 2 d., penktadienį, 17 val. Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) atidaro Japonijos fondo kilnojamąją parodą „Rankdarbiai: tradicijos ir meistriškumas.“ Parodą atidarys Japonijos Nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Lietuvai Miyoko Akashi ir Lietuvos dailės muziejaus direktorius Romualdas Budrys. Įėjimas į atidarymą – su kvietimais.

REKLAMA
REKLAMA

Japonijos fondo keliaujanti paroda „Rankdarbiai: tradicijos ir meistriškumas“ jau buvo rodoma dvidešimt keturiose pasaulio šalyse ir šį rudenį nuo rugsėjo 3 d., šeštadienio, mėnesiui pristatoma Lietuvos žiūrovams. Parodoje eksponuojami įvairių rankdarbių grupių – keramikos, tekstilės, metalo, medžio, bambuko, popieriaus dirbiniai – tai, kas buvo Japonijoje naudojama kasdieniame kiekvienos šeimos gyvenime. Greta kasdienių daiktų lankytojams rodomi darbai liaudies meistrų, turinčių ypatingų sugebėjimų puoselėti gamtą, globoti aplinką.

REKLAMA

Popieriniai rankų darbo šviestuvai (nuotr. Organizatorių)Popieriniai rankų darbo šviestuvai (nuotr. Organizatorių)

Japonijos fondas, Japonijos ambasada ir Lietuvos dailės muziejus tikisi, kad lankytojai įvertins parodoje eksponuojamų darbų įvairovę ir turtingumą. Parodą parengė Ibaraki keramikos meno muziejaus darbuotojas Todate Kazuko, kuris planavo ir vadovavo šios parodos sudarymui, taip pat liaudies meistrams bei menininkams, maloniai padovanojusiems parodai savo darbus.

REKLAMA
REKLAMA

Nobuaki Shigeki „Gražuolė su puodeliu arbatos“ (nuotr. Organizatorių)Nobuaki Shigeki „Gražuolė su puodeliu arbatos“ (nuotr. Organizatorių)

Parodos vyriausiojo kuratoriaus Kazuko Todate nuomone, taikomojo meno daiktai supa mus kasdieniame gyvenime. Kokia bebūtų naudojama žaliava – molis, metalas, medis – kiekvienam išrastos savitos apdirbimo technologijos, o sukurti gaminiai yra patogūs kasdieniam naudojimui ir gražūs.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pramoninė revoliucija Vakaruose turėjo įtakos ir Rytų šalims. Meiji laikotarpiu (1868–1912) Japonijoje prasidėjo pramonės modernizavimas. Atsiradus mašinoms, augo masinė gamyba daiktų, dauguma kurių buvo anksčiau gaminama rankomis. Tačiau greta mechanizuotos produkcijos smulkiose privačiose dirbtuvėse buvo tęsiamos rankų darbo amatų tradicijos. Konkurencija su mašininiais gaminiais skatino amatininkus kelti savo meistriškumą, ieškoti naujovių, tobulėti.

REKLAMA

Keramika (nuotr. Organizatorių)Keramika (nuotr. Organizatorių)

Įvairiuose Japonijos regionuose, pasižyminčiuose klimato ir kraštovaizdžio savitumais, puoselėtos tradicijos ir technikos formavo tiek taikomojo pobūdžio dirbinių formą, kuriuos gamino patyrę meistrai, tiek meninio pobūdžio objektų stilistiką, prisodrintą vietos dailininkų kūrybinės išmonės. Mėgėjai ir profesionalūs menininkai neišvengė tarpusavio įtakos. Tokia sąveika ypač prisidėjo prie išskirtinumo formavimo ir aukštų kokybės reikalavimų, būdingų visai Japonijos rankdarbių tradicijai.

REKLAMA

Ši paroda supažindina su rankdarbiais, pagamintais naudojant tradicines žaliavas ir technikas, žinomas visoje Japonijoje. Parodos šerdį sudaro išskirtiniai dirbiniai, kuriems suteiktas „Tradicinio rankdarbio dirbinio“ ženklas pagal Japonijos vyriausybės galiojančią Dailiųjų amatų dirbinių teisę. Čia taip pat pristatomi kiti rankdarbių pavyzdžiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trumpai apie Japonijos fondą

Japonijos fondas, bendradarbiaudamas su daugiau nei 130 pasaulio valstybių, vykdo plačią kultūrinių mainų programą. Dalyvaudamas tarptautinėse meno parodose, tokiose kaip Venecijos ir San Paulo bienalės, organizuodamas bei paremdamas įvairiapusiškus projektus nuo tradicinio meno iki šiuolaikinio, Japonijos fondas siekia supažindinti užsienio valstybes su Japonijos menu bei parodyti kitų šalių meną Japonijoje.

Keliaujančios parodos yra viena iš kultūrinių mainų programos dalių. Japonijos fondas rengia keramikos, fotografijos, tapybos, molio darbų bei japoniškų lėlių keliaujančias parodas. Per metus dvidešimt keliaujančių parodų yra pastoviai kelyje, jos eksponuojamos daugiau nei 100 muziejų ir visur sulaukia puikiausių atsiliepimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų