Kartais sunku patikėti, kad televizijos ekrane ar žurnalo viršelyje besišypsantys turtuoliai kažkada galėjo patirti nepriteklių. Kai kurios šiandienos žvaigždės vienu ar kitu gyvenimo etapu buvo kuo tikriausi benamiai, rašo „Business Insider“.
Nepaisant to, dėl užsispyrimo, talento ir sėkmingai susiklosčiusių aplinkybių šie žmonės pasiekė šlovės aukštumas.
Nebyliojo kino žvaigždė
Dešimtmetis Charlie Chaplinas slampinėdavo niūriomis Londono gatvėmis ir bandydavo išspręsti vieną vienintelį klausimą – kur gauti pinigų maistui? C. Chaplino tėvas mirė, kai būsimasis aktorius dar buvo labai jaunas. Netrukus jo motina atsidūrė psichiatrinėje ligoninėje, tad jaunajam C. Chaplinui drauge su broliu nuo mažumės teko gatvėje kovoti už savo vietą po saule.
Abu berniuko tėvai užsidirbdavo duonai pramogų versle, nieko nuostabaus, kad ir mažasis C. Chaplinas pasuko jų pėdomis. Ilgainiui C. Chaplinas tapo ryškiausia pasaulyje nebyliojo kino žvaigžde.
Magijos legenda
Harry Houdinis (Wikimedia Commons nuotr. )
Sulaukęs vos 12 metų jaunasis Harry Houdinis paspruko iš namų, nes norėjo tapti magu. Paaugliui teko bastytis svetimų miestų gatvėmis ir prašyti išmaldos. Po kelių metų H. Houdinis atvyko pas tėvą, kuris tuo metu gyveno Niujorke, deja, šeima buvo pernelyg neturtinga, kad galėtų jaunuoliui padėti, todėl būsimoji žvaigždė vėl grįžo į gatvę.
H. Houdinis neprarado vilties ir karštai troško įgyvendinti savo svajonę. Sulaukęs 17 metų stebukladarys pradėjo profesionalią mago karjerą ir netrukus tapo pirmo ryškumo pramogų pasaulio žvaigžde.
Džiazo karalienė
Alla Fitzgerald (Wikimedia Commons nuotr. )
1981 metais džiazo karalienė Ella Fitzgerald dainavo JAV prezidentui Ronaldu Reaganui, tačiau kol pasiekė muzikos Olimpą moteris nuėjo ilgą kančių kelią.
Po motinos mirties patėvis seksualiai išnaudojo E. Fitzgerald. Siekdama ištrūkti iš skurdo mergina dirbo vietos mafijos klanui. Policija privertė mesti nusikalstamą veiklą ir įpareigojo lankyti mergaičių mokyklą iš kurios dainininkė netruko pasprukti.
Keletą metų E. Fitzgerald buvo benamė, kol likimas 1934 metais atvedė ją į „Apollo“ teatrą. Neilgai trukus jaunos dainininkės balsas pakerėjo publiką. E. Fitzgerald susišlavė 13 „Grammy“ apdovanojimų ir atsiėmė valstybinius ordinus iš dviejų JAV prezidentų rankų. E. Fitzgerald mirė 1996 metais. 2007 metais buvo nutarta jos veidu papuošti JAV pašto ženklų seriją.
Amerikietiško futbolo žvaigždė
Michaelas Oheras (Wikimedia Commons nuotr. )
Benamio berniuko Michaelo Ohero istorija įkvėpė Holivudą, kuriame buvo sukurtas tikrais įvykiais paremtas filmas „The Blind Side“.
Vaikystę M. Oherui teko praleisti gatvėje, nes nuo narkotikų nuolatos apsvaigusi motina nesugebėjo pasirūpinti berniuko gerove. Vienišą vaiką priglaudė turtinga šeima. Netrukus išryškėjo neeiliniai berniuko fiziniai sugebėjimai. M. Oheras tapo Misisipės universiteto amerikietiško futbolo komandos nariu, o 2009 metais pateko į „Baltimore Ravens“ komandą.
Finansininkas iš gatvės
Chriso Gardnerio gyvenimo istorija tapo filmo „The Pursuit of Happiness“ pagrindu. Būdamas jaunas C. Gardneris panoro tapti finansininku. Tebuvo kelios kliūtis: pinigų stygius ir išsilavinimo stoka. Nepaisant to, vien tik atkaklumo dėka C. Gardneris gavo progą išbandyti jėgas „Dean Witter Reynolds“ praktikos programoje. Deja, praktika garsioje bendrovėje atlygio prasme buvo nuostolinga, todėl žmona paliko jaunąjį svajotoją ir savo sūnų.
C. Gardneriui teko derinti vargingo tėvo ir uolaus jauno finansininko pareigas. Vienu metu C. Garneris ir jo sūnus atsidūrė gatvėje, tačiau didžiulių pastangų dėka jis pasiekė užsibrėžtus tikslus, susikrovė turtus, išleido du bestselerius ir šiuo metu dalijasi išmintimi su būsimaisiais verslininkais.
Džeimsas Bondas
Danielis Craigas (nuotr. SCANPIX)
Aktorius Danielis Craigas atliko agento 007 vaidmenį filme apie Džeimsą Bondą, tačiau mažai kas žino, kad karjeros pradžioje aktoriui yra tekę ieškoti nakvynės ant parko suoliuko.
Oskaro savininkė
Halle Berry filme „Naujieji metai Niujorke“ (nuotr. „Acme Film“ arhyvo)
Siekdama aktorės karjeros Halle Berry išvyko gyventi į Čikagą. Netrukus baigėsi visos merginos santaupos, o jos motina nusprendė, kad nutraukus pinigų perlaidas dukra pagaliau susiprotės ir liausis švaisčiusi savo laiką.
Negalėdama sumokėti už nuomą aktorė atsidūrė gatvėje ir kurį laiką gyveno benamių prieglaudoje.
„Tuo metu išmokau pasirūpinti savimi ir supratau, kad galėčiau išgyventi bet kokiomis sąlygomis, nusprendžiau nepasiduoti ir savarankiškai susikurti savo gerbūvį“, – duodama interviu sakė H. Berry.
Komikas, kuris gyveno palapinėje
Jimas Carrey (nuotr. Balsas.lt)
Jimas Carrey sako, kad pinigų stygius padėjo ištobulinti humoro jausmą.
Būsimasis aktorius nesugebėjo baigti studijų tad drauge su šeima apsigyveno VW autobuse ir bastėsi po Kanadą. Galų gale aktorius apsigyveno palapinėje, kurią pasistatė ant pievelės priešais savo sesers namą.
Kavos gurmanas
Šiuo metu Frankas O'Dea valdo didžiausią Kanadoje kavinių tinklą, tačiau įkopęs į trečią dešimtį vyriškis girtuokliavo ir gyveno kur papuola.
F. O'Dea susiėmė ir drauge su partneriu įkūrė kavinių tinklą „Second Cup“, apimantį 360 prekybos taškų.