Pasitempęs, žavus ir elegantiškas, ne kartą išrinktas vienu seksualiausių Lietuvos vyrų aktorius Vytautas Rumšas jaunesnysis juokauja, kad yra bene idealus, jokių silpnybių neturintis vyras.
Saviironijos nestokojantis aktorius ir televizijos laidų vedėjas rimtai ir nerimtai pasakoja apie savo tikslus, svajones ir... Pasaulio pabaigą.
Aktorius matyti televizijoje jau niekam nėra staigmena. Ką jums reiškia darbas televizijoje?
Naują patirtį. Nesu televizijos senbuvis, todėl kaskart dalyvaudamas televizijos projekte sužinau ką nors nauja, susipažįstu su naujais žmonėmis, naujais prodiuseriais, susiduriu su naujais žanrais.
Ar šiandien Lietuvoje aktoriui dirbant tik teatre įmanoma pragyventi?
Neįmanoma. Aktoriai prisiduria iš poezijos skaitymo, dalyvauja įvairiuose vakaruose.
Sakoma, kad už pinigus laimės nenusipirksi. Ką jums reiškia pinigai?
Laisvę. Pinigai leidžia būti nepriklausomam nuo kito užgaidų. Tai nėra laimė, bet, turėdamas pinigų, gali nuo visų atsiriboti. Jei nori, gali nusipirkti 18 hektarų žemės, apsitverti ir gyventi taip, kaip tau patinka. Tai yra laisvė.
Populiarumas jus labiau džiugina ar vargina?
Truputį vargina, bet labiau džiugina. Kai esi populiarus, paprasčiau dirbti, žmonės su tavimi lengviau bendrauja, nekelia tam tikrų reikalavimų, nebūna tokie užsispyrę.
TV3 seriale „Broliai“ vaidinate kartu su tėvu Vytautu Rumšu. Ar nesulaukiate iš jo kritikos?
Jau seniai vaidiname kartu ne tik televizijoje, bet ir teatre. Vienas kitam esame tolerantiški. Suprantame aktorinio darbo specifiką, todėl, užuot kritikavę, diplomatiškai patariame.
Prieš jums pasirenkant aktoriaus profesiją tėvas nebandė atkalbėti?
Be abejo, kad bandė, bet paskui suprato, kad neatkalbės.
Kuo būtumėte, jei nebūtumėte aktoriumi?
Prezidentu. (Juokiasi.) Jei rimtai, politika man yra bjaurus ir nemalonus dalykas. Gerai, jei atsiras tokių žmonių, kurie į valdžią eis norėdami pagelbėti visuomenei ir daryti gera. Kol kas vienintelis žmogus, kuris man kelia pagarbą, yra Jo Ekscelencija Lietuvos Respublikos prezidentas Valdas Adamkus.
Savęs Seimo kėdėje neįsivaizduojate?
Ne, nelabai kišu galvą ten, kur visi vilkai tupi. Nors niekada nesakyk „niekada“, gal kada nors ir šaus į galvą tokia mintis.
Kokia yra jūsų, kaip aktoriaus, didžiausia svajonė?
Kitados pagalvojau - kai numirsiu, jeigu parodys per žinias, vadinasi, kažką jau pasiekiau. (Šypsosi.) Jei rimtai, noriu, kad mano vaidyba, mano personažai kam nors padėtų atsakyti į tam tikrus gyvenime rūpimus klausimus. Jei mano darbai padės pakeisti ką nors į gerąją pusę, mano tikslas bus pasiektas. Tam reikia daug dirbti.
Ar jums pačiam kas nors turėjo tokios įtakos?
Tų žmonių yra gana daug. Pavyzdžiui, man labai patiko, kaip per vieną interviu pasakė aktorius Robinas Williamsas - kad svarbiausia yra giliai viduje išlikti vaiku. Mes visi labai greitai galime tapti profesionalūs, rimti ir susireikšminę, galime uždirbti labai daug pinigų, bet visa tai yra niekai. Svarbu būti geru ir tolerantišku žmogumi.
Kokie vaidmenys jus labiausiai išvargina?
Pavyzdžiui, mano vaidmuo kroatų spektaklyje „Elitas (Ponai Glembajai)“. Tai yra be proto sunkus spektaklis, kuriame yra labai daug teksto. Visą valandą scenoje vyksta dialogas, be jokių dekoracijų, rekvizitų. Pabandykite šnekėti su kuo nors valandą ir ne šiaip apie orą.
Galima sakyti, kad po tokių vaidmenų televizija yra atsipalaidavimas?
Taip. Bet koks darbas televizijoje ar kine yra malonus, nes dirbi su įdomiais žmonėmis, savo srities profesionalais. Visus juos vienija bendras tikslas - padaryti geros kokybės produktą. Aš noriu padaryti kažką, už ką man paskui nebūtų gėda. Be abejo, ne visada taip išeina, pripažinkime, Lietuva yra Lietuva. Kiekvienas prodiuseris skaičiuoja, minimaliomis sąnaudomis nori gauti gerą rezultatą. Kartais perspaudžia. Labai norėčiau, kad suprastume, jog Lietuvoje žiūrovas nori ir turi teisę žiūrėti kokybiškus ir aukšto lygio produktus. Visada būsiu už tai.
Vedėte ne vieną televizijos laidą. Kaip manote, ar kiekvienas aktorius gali tapti televizijos laidų vedėju?
Tikiuosi, kad ne. (Šypsosi.) Reikia turėti tam tikrų asmenybės bruožų. Laidos vedėjas yra lyg kapitonas, kuris paskui save tempia visą laidos laivą. Juo gali būti ne kiekvienas aktorius.
Dabar vedate kulinarinę laidą „Iki pergalės. Virėjų kovos“. Kokių kulinarijos subtilybių išmokote per visą šį laikotarpį?
Pasiklausinėjau, kaip pagaminti skanių padažų, sužinojau krevečių apdorojimo būdų, išmokau skaniai paruošti grietinę.
Koks yra jūsų mėgstamiausias ir nemėgstamiausias patiekalas?
Nemėgstamiausias - islandiškas pūdytas ryklys, o mėgstamiausių yra labai daug, priklauso nuo nuotaikos. Kartais galiu užsimanyti manų košės su cinamonu, kokią virdavo man mama. Kartais noriu krevečių, kartais - burokėlių sriubos.
Pats dažnai gaminate?
Ne, tam neturiu laiko.
Kokio paties egzotiškiausio patiekalo esate ragavęs?
Anties smegenų.
Ar sutinkate, kad vyrai yra geresni kulinarai už moteris?
Kad ir kaip būtų keista, sutinku. Kuo geriau išmanau kulinarijos pasaulį, tuo labiau tuo įsitikinu. Gal moterys iš prigimties turi tokį kompleksą, kad joms visą gyvenimą reikės gaminti, todėl nelabai ir išeina. Kadangi vyrai tokio komplekso neturi, jiems pavyksta geriau.
Esate tokių pažiūrų, kad moteris turi būti namie, virti valgyti, tvarkyti namus ir prižiūrėti vaikus?
Ne, moteris privalo žinoti, kaip nustebinti vyrą. Lygiai taip pat ir vyras turi žinoti, kaip nustebinti moterį. Jei moteris kartą per savaitę paruoš skanią vakarienę ir nustebins savo brangų žmogų, bus tik geriau.
Kokių buities darbų pats labiausiai nemėgstate?
Plauti indų ir grindų.
O kokius buities darbus mielai darote?
Lyginu.
Kokį laisvalaikio užsiėmimą norėtumėte išbandyti?
Kaitavimą. Labai norėjau išbandyti tai šią vasarą, bet neišėjo.
Su kuo jums asocijuojasi ruduo?
Su gimtadieniu, nes rugsėjo 12 d. yra mano gimtadienis. (Šypsosi.)
Ar švenčiate Heloviną?
Aš jo nesuprantu. Galbūt tai yra profesinė liga, nes aktoriai ir taip dažnai persirenginėja, todėl persirenginėti per šventes tikrai nenorėčiau. Apskritai Helovino, kaip ir Šv.Valentino dienos, man gali ir nebūti. Man nepatinka tokios masinės psichozės dienos kaip Šv.Valentino diena, kai visi vaikšto susikabinę už rankučių, dovanoja balionėlius, visur taip raudona ir saldu, kad net viena vieta susicukruoja. Kodėl žmonėms reikia tokios dienos? Juk mylėti reikia kiekvieną dieną. Kaip ir persirengus pašėlti su draugais galima bet kurią dieną.
Kaip įsivaizduojate savo gyvenimą po kokių 20 metų?
Koks gyvenimas, pasaulio pabaiga bus, todėl dabar reikia „taškytis“. Jei rimtai, aš, kaip normalus vyras, noriu turėti šeimą, namus, savo kampelį. Tokia banali idilė, kuri aprašoma visuose moteriškuose romanuose.
Kokioms vyriškoms silpnybėms negalite atsispirti?
Krepšinio nežiūriu, futbolo nežiūriu, nežvejoju, automobiliai nelabai domina, svarbu, kad važiuotų ir būtų saugūs. Mėgstu pasilinksminti, bet ne iki žemės graibymo. Bene idealus vyras. (Šypsosi.) Turiu tik vieną silpnybę - kvepalai.
Kalbino Agnė VAITASIŪTĖ
Šarūno Mažeikos/BFL nuotrauka