• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Kasmet Lietuvoje nustatoma daugiau nei 2500 naujų prostatos vėžio atvejų. Daugelis mano, kad vėžys – nepagydoma liga, tačiau remiantis naujausia diagnostika, nustačius ligą ankstyvosiose stadijose dauguma vyrų pagyja.

 Kasmet Lietuvoje nustatoma daugiau nei 2500 naujų prostatos vėžio atvejų. Daugelis mano, kad vėžys – nepagydoma liga, tačiau remiantis naujausia diagnostika, nustačius ligą ankstyvosiose stadijose dauguma vyrų pagyja.

REKLAMA

TV8 medicinos laidoje „Sveikatos medis“ šį sekmadienį žiūrovai sužinos ne tik apie naujausias technologijas ir modernius aparatus vėžio gydymui, bet ir kaip padėti pačiam, siekiant išvengti šių ligų ateityje.

Prostatos vėžys – klastinga liga, ankstyvose stadijose nesukelianti jokių išskirtinių vėžio simptomų. Tik vėlesnėse stadijose atsiranda šlapinimosi sutrikimai, skausmas kauluose, tinsta kojos. Lig šiol dažnas laikosi nuomonė, jog vėžys – nepagydoma liga, tačiau pastebėjus jį ankstyvoje stadijoje, pasak Lietuvos medikų, viskas yra įmanoma. Net ir su išplitusiu vėžiu galima kovoti ir kuo anksčiau pradedamas gydymas, tuo geresni rezultatai. Lietuvos medikai bendradarbiauja su viso pasaulio mokslininkais ir taiko šiuolaikinį inovatyvų gydymą, diegiant naujausius gydymo metodus prostatos vėžiui pažaboti.

Onkologija, onkourologija nestovi vietoje. Diagnostika, gydymas ir mokslas yra sujungiami ir todėl mes galime pasiekti geriausius rezultatus. Šiais metais yra instaliuota aparatūra, 3D taikymas ir spindulinė terapija gali labai tiksliai paveikti vėžines sritis”, – laidoje džiaugsis NVI onkourologijos skyriaus vedėjas, gydytojas urologas Albertas Ulys.

REKLAMA
REKLAMA

Daugiau kaip dešimties metų tyrimai patvirtino, jog ankstyvų stadijų vėžys gali būti stebimas, o operacija ir kitas gydymo būdas neprailgina gyvenimo. Kai prostatos vėžys dar labai jaunas, kai pakitusių ląstelių darinys yra tik pačioje liaukoje ir nėra išplitęs – nebūtinas radikalus gydymas. Vėžys prostatoje auga labai lėtai ir nesukelia sveikatos sutrikimų, todėl tokiu atveju ligoniui skiriamas aktyvus stebėjimas.

REKLAMA

„Žemos rizikos prostatos vėžiui mes taikome aktyvaus stebėjimo taktiką. Taikome tyrimus ir jeigu mes laiku pastebime progresavimą, mes peržengiame tiesiog vienu laipteliu aukštyn ir taikome vieną iš gydymo metodų – operaciją ar spindulinę terapiją“, – laidoje kalbės NVI gydytojas urologas Aušvydas Patašius.

„Sveikatos medžio“ laidoje gydytojai kalbės, jog labai svarbu aptikti ligą dar ankstyvoje jos stadijoje, tuomet ir pats gydymas yra kur kas lengvesnis. Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu

REKLAMA
REKLAMA

asociacijos prezidentas Paulius Rakštys laidoje papasakos savo istoriją su šia liga bei kaip nepalūžti išgirdus gąsdinančią diagnozę. Medikai džiaugiasi, jog naujų technologijų pagalba galima lengviau aptikti prostatos vėžio židinį ir jį kuo tiksliau gydyti.

„Jeigu mes turime židinį, kuris yra nedidelis – jį galima sunaikinti. Jeigu bus didesnis ar peraugs pačią prostatą, tuomet gydymas skirsis – gali būt paskirta operacija su visos prostatos šalinimu, arba prostatos švitinimas, nes iki šiol gydymas ir buvo paremtas tuo, jog gydoma visa prostata, neatsižvelgiant į tam tikrus ligos židinius“, – laidoje teigs NVI diagnostinės ir intervencinės radiologijos skyriaus vyresnysis ordinatorius, gydytojas radiologas Mantas Trakymas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Siekiant pritaikyti inovatyviausias technologijas medicinoje, Nacionaliniame vėžio instituto gydytojai laidoje pasakos apie tik prieš porą mėnesių instaliuotą, pačios naujausios technologijos linijinį greitintuvą, kuris yra didžiulis progresas radioterapijai, ne tik gydant prostatos vėžį, bet ir kitas vėžines ligas.

Taip pat sekmadienio laidoje „Sveikatos medis“ žiūrovai galės susipažinti su kraujo donorystės subtilybėmis bei pilietiškomis galimybėmis padėti kitiems sergantiems žmonėmis.

REKLAMA

Kraujo trūkumas – dažnai pasitaikanti medicinos įstaigų problema, kuri dažnai sukelia sunkumus skubių ligonių gydymui. Kuomet ligonis netenka daug kraujo, jį gelbsti donoro kraujas. Jis taip pat ypač svarbus ir reikalingas gimdyvėms, nes neretai įvairių gimdymo komplikacijų metu, netekus daugiau nei 500ml kraujo, būtinas kraujo perpylimas.

„Stengiamės, kad gimdyvės kuo mažiau nukraujuotų, bet to visada negalime išvengti ir kraujo perpylimai kartais yra būtini. Man yra palaima, kai gimsta sveikas vaikas, o jo mama nėra nukraujavusi“, – laidoje kalbės VŠĮ „Vilniaus gimdymo namų“ vadovė, akušerė ginekologė Kornelija Mačiulienė.

REKLAMA

Nelikti abejingais ir duoti kraujo laidoje taip pat pasiryžo ir įžymūs krepšininkai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai. „Mes labai norime padėti žmonėms ir patys skatiname žmones duoti kraujo, o ypač tuos, kurie turi retas kraujo grupes“, – laidoje kalbės krepšininkas Darjušas Lavrinovičius.

„Sveikatos medžio“ laida taip pat nepamirš ir pasaulinės trombozės dienos, minimos spalio 13 dieną. Venų trombozė nusineša daug gyvybių, o šešiose didžiausiose žemyno valstybėse kasmet šia liga suserga ir nuo jos miršta daugiau kaip milijonas žmonių. Kuomet už kraujo krešėjimą atsakinga sistema sutrinka, ima kilti grėsmė žmogaus gyvybei ir sveikatai.

Kaip to išvengti? Koks gydymas taikomas ištikus trombozei ir kodėl kas ketvirto paciento mirtis yra susijusi su trombozės išsivystymu – visa tai medicinos laidoje „Sveikatos medis“, sekmadieniais, 15 val. tik per TV8!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų