Tęsiame straipsnių ciklą, parašytą remiantis į lietuvių kalbą išversta POP karaliaus biografija - Maiklas Džeksonas. Magija. Manija. Visa istorija, parašytos Maiklo ilgamečio draugo žurnalisto Dž. Rendžio Traborelio (J. Randy Taraborrelli).
Maiklas nudega
Pirmasis verslo sandoris, kurį 1984 metais reikėjo sutvarkyti Maiklui Džeksonui, – tai nusifilmuoti dviejose bendrovės „Pepsi Cola“ reklamose. Maiklas vis dar nebuvo patenkintas šiuo įsipareigojimu – jis netikėjo šiuo prekiniu ženklu, nors „Pepsi Cola“ prezidentui Rodžeriui Enriko buvo pažadėjęs: „Rodžeri, padarysiu taip, kad „Coca“ užsimanytų, jog ji būtų „Pepsi“.
1984-ųjų sausio 27 dieną atėjo laikas filmuoti reklamą. Maiklas ėmė leistis žemyn nuo pakylos. Kaip ir buvo planuota, sprogo dūminė bomba, trumpam uždengusi Maiklą. Paskui maždaug per metrą nuo Maiklo galvos sprogo dar viena, magnio šviesos, bomba. Jis nieko nepastebėjęs šoko toliau, o kai atsisuko į žiūrovus, visų veidai buvo nustėrę – POP karaliaus galva liepsnojo kaip fakelas. Pajutęs karštį, dainininkas užsimetė ant plaukų švarką ir griuvo ant žemės. Filmavimo aikštelėje kilo sumaištis – daugelis manė, jog tai buvo bandymas nužudyti Maiklą Džeksoną.
Visgi įdomiausia šioje istorijoje – paties Maiklo reakcija į tai, kas įvyko. Viena vertus, būdamas ligoninėje jis reagavo labai ramiai – ant pakaušio buvo vos penkiasdešimties centų monetos dydžio nudegimas ir keletas antro laipsnio nudegimų ant plaštakos.
Tačiau jau išrašytą iš ligoninės jį apėmė pykčio priepuolis ir jis nusprendė sužlugdyti „Pepsi“ už tai, kas atsitiko. Peržiūrėdamas filmuotą medžiagą, jis vis šūkčiojo: „Ar matėte? Aš galėjau mirti!“, o vėliau: „Sužlugdysiu „Pepsi“. Kai mano gerbėjai pamatys šią juostą, iš „Pepsi“ liks tik istorija!“
Tačiau po kiek laiko Džonui Brankai pavyko Maiklą nuraminti, apeliuojant į jo kilnumą. Visgi praėjus metams atlikėjas vis girdavosi, jog „Nepaisant man grėsusio pavojaus, pasielgiau tikrai gražiai.“ Tiesą pasakius, ne taip jau ir gražiai. Maiklas pasiliko pirmus 5 milijonus už dvi reklamas, kurių nė viena taip ir nepasirodė, o už incidentą, dėl kurio „Pepsi“ net nebuvo kalta, prisiteisė dar 1,5 milijono.
Maiklas ir jo draugės
To meto spauda Maiklą bandė piršti beveik su visomis žymesnėmis moterimis. Viena tinkamiausių kandidačių – gera Maiklo draugė Brukė Šylds.
Daugiausia dėmesio pora sulaukė kartu atvykusi į 1984 metais vykusią „Grammy“ apdovanojimų ceremoniją. Tiesa, šis „pasimatymas“ buvo ypatingas. Pirma, Maiklas iš pradžių nė už ką nenorėjo vestis Brukės kartu, bet nenorėjo ir jos įskaudinti – aktorės karjera kybojo ant plauko, ir reklamos dozė buvo būtina.
„Aš ją pasiėmiau kartu tik todėl, kad padėčiau jai. Nėra jokių romantiškų jausmų“, – pasakojo Maiklas.
Dar viena įdomybė: Brukė savo kavalieriumi turėjo dalytis su... dvylikamečiu vaiku. Mat Maiklas į ceremoniją pasiėmė ir Emanuelį Luisą – savo mažąjį draugą. Juos užklupus fotografams, Maiklas viena ranka laikė apkabinęs vaiką, kita – Brukę. Atrodė, kad taip jis bandė priminti ir moteriai, ir visuomenei, kad tai – tik reklaminis triukas.
Maiklas Džeksonas buvo viena populiariausių įžymybių Holivude. Jis buvo nuolat kviečiamas į daugybę aukštuomenės pobūvių, tad jam reikėjo palydos. Taigi natūralu, jog jis ieškojo kokio nors vyresnio ir patikimo žmogaus. Viena jo numylėtinių tapo Laiza Mineli. Iš dalies todėl, kad Maiklą visada žavėjo jos motinos Džudės Garland paslaptingumas. Be to, Laiza užaugo Holivude ir pažinojo visus ir viską kaip savo penkis pirštus.
Jie kartu vaikščiojo po vakarėlius, susitikimus, Laiza supažindino jį su visais pramogų verslo „šulais“. Tiesa, vėl atsiskleidžia Maiklo dvilypiškumas – jis puikiai suvokė, kokio pasaulinio lygio žvaigždė yra, bet dažnai primindavo „dar vieną širdyje garsenybėmis besižavintį gerbėją“, kaip teigė Laizos tėvas, žymus režisierius Vincentas Minelis.
Nors bendravo su daug žymių moterų, Maiklas buvo vienišas ir į meilės romanus nesivėlė. Dauguma jo draugių ir liko tik draugėmis.
Maiklas susitinka su prezidentu
Nors to meto spaudoje buvo pranešama kitaip, Maiklo Džeksono susitikimas su tuometiniu Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentu Ronaldu Reiganu buvo viso labo dar viena dainininko užgaida.
Vieną dieną Maiklui paskambino iš Susisiekimo ministerijos ir paprašė, kad dainos „Beat it“ muzikinį takelį būtų galima panaudoti reklamoje, skirtoje kovai su vairavimu išgėrus. Maiklui ši mintis pasirodė daugiau nei kokti. Visgi kai Džonas Branka jau ruošėsi skambinti į ministeriją ir atsisakyti, Maiklas paslaptingai nutęsė: „Žinai, ką?... Jeigu gaučiau kokį apdovanojimą iš Baltųjų rūmų, tai duočiau tą dainą...“ „Ko nori, Maiklai?“, – klausė Dž. Branka. „Na, noriu nuvykti į Baltuosius rūmus. Užlipti ant pakylos su prezidentu. Gauti apdovanojimą. Ir susipažinti su Nense (prezidento žmona Nensė Reigan – aut. pastaba).“
O ko Maiklas užsinori, tą ir gauna – po kelių savaičių jau buvo suplanuota įteikimo ceremonija. Viskas vyko itin sklandžiai – prezidentas pasakė kalbą, paspaudė ranką, Maiklas sušnibždėjo padėką.
Problemos prasidėjo tada, kai Maiklas turėjo eiti susitikti su Nense Reigan ir keletu vaikų. Vietoj jų, įžengęs į kambarį, Maiklas pamatė 75 suaugusiuosius ir... spruko. Užtrenkė paskui save duris ir nėrė į vonios kambarį. Jis pareiškė, kad kol ten nebus TIK vaikų, jis ten nekels nė kojos. Visi kaip pasiutę ieškojo Baltuosiuose rūmuose vaikų.
Galų gale pavyko rasti kelias darbuotojų ir svečių atžalas. Maiklas atsargiai įkišo galvą pro duris, apsidairė ir, nepamatęs suaugusiųjų, jau laisvai su visais bendravo.
Vėliau vienas apsaugos darbuotojas prisiminė Nensės Reigan jam sakytus žodžius: „Vaikinas, kuris atrodo visai kaip moteris, šnabžda šnekėdamas, dėvi pirštinę ant vienos rankos ir niekada nenusiima akinių... Nežinau, ką ir galvoti.“ Apsaugos darbuotojas atrėžė: „Jūs nežinote nė pusės.“ Ir nuėjo sau. Likusi viena Nensė tik sumurmėjo: „Na, jis talentingas. Tikriausiai to užtenka.“
„Maiklas nėra gėjus“
Kartu su milžiniška Maiklo sėkme sklido ir gandai apie jo seksualumą. Maiklas visada buvo nepaprastai jautrus šiuo klausimu, ir niekas jo neerzino labiau negu tai, kad ši tema buvo kas kelerius metu iškeliama.
Nors jis kelis kartus pakartojo, kad nors ir yra tolerantiškas homoseksualiems santykiams, jis nėra homoseksualios seksualinės orientacijos. Visgi žurnalistų taip paprastai nenuraminsi.
Pavyzdžiui, laikraščio „Times“ reporterei Denisei Vorel pavyko įkalbėti Džozefą aprodyti Maiklo namą. Džozefas sutiko. Jie vaikštinėjo po namus ir nusprendė užsukti į Maiklo kambarį. Pasibeldę ir įėję, jie rado Maiklą sėdintį ant grindų ir žiūrintį televizorių su maždaug dvidešimtmečiu draugu.
Maiklas akivaizdžiai išsigando, bet supažindino svečius, savo draugą pristatydamas tik vardu. Kai Džozefas ir Denisė išėjo iš kambario, Džozefo veidas atrodė kaip žmogaus, ką tik atvėrusio Pandoros skrynią. Kai Denisė išėjo, Maiklo tėvai žurnalistę pasivijo gatvėje. Katerina paprašė parašyti teigiamą straipsnį apie jos vaiką. „Žmonės šneka, kad Maiklas yra gėjus. Tai prieštarauja jo religijai“, – tikino ji. „Maiklas nėra gėjus“, – kategoriškai pakartojo Džozefas.
1984 metų rugpjūtį pasklido gandas, kad Maiklas užmezgęs romaną su dainininku Džordžu Alanu. Tai buvo netiesa. Ir Maiklas nusprendė tai įrodyti. Jis surengė spaudos konferenciją. Tiesa, pats joje nepasirodė, o kalbą liepė perskaityti vadybininkui Frenkui Dileo. Joje buvo grasinimas, kad jei bus spausdinama dar daugiau šmeižto, Maiklas imsis teisinių priemonių ir „nutildys melagius“.
Visgi tai, kad jis pats nepasirodė konferencijoje, sumažino šių žodžių svarumą. Tačiau Maiklas žiūrėjo į problemą... savaip: „Jie gali blevyzgoti kiek nori. Jie nieko nežino, tad ir toliau ieškos paaiškinimų, kas aš. O kuo ilgiau jie užtruks bandydami tai išsiaiškinti, tuo tapsiu žymesnis.“
„We are the world“
Po „The Jackson 5“ „Victory“ turo Maiklas įsitraukė į istorinį judėjimą „We are the world“ (liet. „Pasaulis – tai mes“), skirtą padėti badaujantiems Etiopijos vaikams. Kuriant bendrą dainą, paprašyta Lionelio Ričio, Kenio Rodžerso ir Stivo Vonderio pagalbos. Vėliau Lionelis paskambino Maiklui ir paklausė, ar šis sutiktų prisidėti prie dainos įrašymo. Maiklas atsakė, kad norėtų ne tik dainuoti, bet ir ją kurti.
„We are the World“ kūrimo metu Lionelis važinėdavo pas Maiklą ir užsidarę kambaryje jie kurdavo dainos tekstą bei derino melodijas. Abu žinojo, kad turi sukurti savotišką himną – dainą, kurią būtų lengva įsiminti ir kurią galėtų dainuoti visi.
Be jau minėtų įžymybių, kūrinį kartu dainavo Diana Ros, Briusas Springstynas, Tina Terner, Rėjus Čarlzas, Bobas Dylanas ir kt. Filmuojant dainos vaizdo klipą, visi jautėsi kaip viena didelė šeima. Išskyrus Maiklą. Nors jis ir buvo įsitraukęs į kūrimo procesą, jis nesifilmavo kartu su visais – jį vėliau įmontavo į galutinę versiją. Beje, vaizdo klipe didelis dėmesys skiriamas Maiklo kojinėms. „Žmonės mane atpažįsta iš kojinių, – šmaikštavo Maiklas. – Nufilmuokite Briuso Springstyno kojines ir pažiūrėkite, ar kas atpažins, kieno jos“, – juokėsi POP karalius.
Pusę aštuonių ryto, atlikę savo darbą, atlikėjai pradėjo skirstytis. Diana Ros prisipažino, kad norėtų, jog ši naktis niekada nesibaigtų. Klausytojai taip pat neliko abejingi unikaliai dainai – pirmieji 800 tūkstančių egzempliorių išgraibstyti vos per tris dienas.
Kitame straipsnyje skaitykite: Maiklo nesuskaičiuojamos daugybės plastinių operacijų paslaptys, dar negirdėtos POP karaliaus keistenybės ir, žinoma, neįtikėtina Neverlendo istorija.
Teksto autorė Rūta Vederytė
Skaityti straipsnių ciklą nuo pradžių:
Tragiška Michaelo Jacksono istorija (I)
Tragiška Michaelo Jacksono istorija (II)
Tragiška Michaelo Jacksono istorija(III)