• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

"The Wall Street Journal" pirmadienį laimėjo Pulitzerio (Pulicerio) premiją "Tarnavimo visuomenei" kategorijoje už machinacijų finansų rinkoje tyrimus, kurie paskatino aukštų asmenų atleidimus Amerikoje.

REKLAMA
REKLAMA

"The Journal" tapo vienu iš kelių Pulitzerio premijų, teikiamų žurnalistikos, literatūros, dramos ir muzikos srityse, laimėtojų, savo darbais atspindintis žurnalistikos, kaip kontrolės mechanizmo, vaidmenį, teigė Pulitzerio taryba.

REKLAMA

Pulitzerio premijas, kurių vertė siekia 10 tūkst. dolerių, skiria Kolumbijos universitetas. Išimtis yra prizas už tarnavimą visuomenei, kurio laimėtojas gauna aukso medalį.

Brettas Blackledge`as (Bretas Blakledžas) iš Alabamos laikraščio "Birmingham News" laimėjo prizą už tiriamąjį reportažą, kurio metu atskleidė korupciją valstybinėje dviejų metų koledžų sistemoje. Pulitzerio premija už vietinį reportažą atiteko Debbie Cenziper (Debi Senziper) iš "Miami Herald", kuri pranešė apie švaistymą ir favoritizmą vienoje aprūpinimo būstu agentūroje.

REKLAMA
REKLAMA

Pulitzerio premija už nacionalinį reportažą buvo skirta Charlie Savage`ui (Čarliui Savidžui) iš "Boston Globe", kuris rašė apie JAV prezidento George`o W.Busho (Dordžo V.Bušo) "pasirašymo pranešimus", kuriais jis gina savo teisę apeiti naujų įstatymų nuostatas.

Geriausių redakcijos komentarų prizas atiteko Niujorko dienraščiui "Daily News", kuris rašė apie nesirūpinimą rugsėjo 11-osios išpuolių vietos darbuotojais, turinčiais sveikatos problemų, teigė taryba.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Keli laimėtojai "į dėmesio centrą iškėlė prieštaringą vyriausybės veiklą arba neveiklumą", teigė šių prizų administratorius Sigas Gissleris (Sigas Džisleris).

Po "Daily News" redakcijos komentarų ir reportažo apie vieną policininką, mirusį nuo plaučių ligos, Niujorke kilo šioks toks žiniasklaidos triukšmas, kai paaiškėjo, kad šis pareigūnas dirbo ne rugsėjo 11-osios atakų vietoje, bet šalimais, ir šioje vietovėje nesirodė kelis mėnesius po rugsėjo 11-osios išpuolių.

REKLAMA

S.Gissleris pažymėjo, kad informacija apie šį pareigūną pasirodė tik po 2006 metų, už kuriuos buvo įteikti šie prizai, ir kad netikslūs pranešimai nėra susiję su redakcija.

"The Wall Street Journal" personalas laimėjo tarptautinio reportažo prizą už straipsnius apie kapitalizmą Kinijoje.

Karštų naujienų premija atiteko Portlende leidžiamo laikraščio "Oregonian" darbuotojams, kurie pranešė apie kalnuose dingusią šeimą.

REKLAMA

"The New York Times" žurnalistė Andrea Elliott (Andrėja Eliot), parengusi straipsnį apie vieną imigrantų imamą, laimėjo Pulitzerio premiją už apybraižą.

Kennethas Weissas (Kenetas Visas), Usha Lee McFarling (Uša Li Makfarling) ir Rickas Loomisas (Rikas Lumisas) iš "Los Angeles Times" už publikacijas apie pavojų ištiktus vandenynus buvo įvertinti aiškinamojo reportažo prizu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Premija už komentarus atiteko Cynthiai Tucker (Sintijai Taker) iš "Atlanta Journal-Constitution", o prizas už kritiką buvo skirtas restoranų apžvalgas rašančiam Jonathanui Goldui (Džonatanui Goldui) iš savaitraščio "LA Weekly".

Geriausiu karikatūristu buvo pripažintas Waltas Handelsmanas (Voltas Handelsmanas) iš Niujorke leidžiamo "Newsday".

REKLAMA

Pulitzerio premija už karštų naujienų fotografiją atiteko Odedui Balilty (Odedui Balilčiui) iš naujienų agentūros "The Associated Press", o prizas už apybraižų fotografijas buvo skirtas Renee Byer (Reni Baier) iš Kalifornijos "Sacramento Bee".

Prizas už grožinės literatūros kūrinį skirtas Cormaco McCarthy (Kormako Makarčio) "Keliui" (The Road), už dramą - Davido Lindsay-Abaire'o (Deivido Lindsio Abeiro) "Triušių urvui" (Rabbit Hole), o už istorinį veikalą - Gene'o Robertso (Džino Robertso) ir Hanko Klibanoffo (Henko Klibanofo) darbui "Rasinė tema: spauda, kova už pilietines teises ir tautos atbudimas" (The Race Beat: The Press, the Civil Rights Struggle, and the Awakening of a Nation).

REKLAMA

Pulitzerio premija už biografiją atiteko Debby Applegate (Debi Eplgeit) knygai "Garsiausias Amerikos žmogus: Henrio Vardo Byčerio biografija" (The Most Famous Man in America: The Biography of Henry Ward Beecher). Premija už poeziją apdovanota Natashos Trethewey (Natašos Tresevei) rinktinė "Čionykštis sargas" (Native Guard), o Dokumentinės prozos kategorijoje apdovanojimas atiteko Lawrence'o Wrighto (Lorenso Raito) bestseleriui "Bokštas-miražas: "Al-Qaeda" ir kelias į rugsėjo 11-ąją" (The Looming Tower: Al-Qaeda and the Road to 9/11).

Pulitzerio premija už muziką skirta džiazo saksofonininko Ornette'o Colemano (Orneto Kolemano) koncertinei plokštelei "Sound Grammar". Specialiais prizais po mirties taip pat apdovanoti džiazo muzikantas Johnas Coltrane'as (Džonas Koltreinas) ir fantastikos kūrinių autorius Ray Bradbury (Rėjus Bredberis).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų