Pirmieji paros bėgimai
Vienas ištvermingiausių Lietuvos bėgikų įrašytas į pasaulio Gineso rekordų knygą, mat 1998 m. Australijoje pasiekė 1 000 mylių bėgimo pasaulio rekordą. Būdamas 57-erių, P.Silkinas šią distanciją įveikė per 11 parų 13 valandų 54 minutes bei 58 sekundes.
Lietuvoje P.Silkinas žinomas kaip paros bėgimų pradininkas. 1991 m. jis surengė pirmąsias tokias varžybas Kretingoje. Tuo metu prie starto stojo devyni bėgikai. Pirma vieta atiteko Nikolajui Safinui iš Podolsko, kuris per parą nubėgo 228,8 km, antras buvo P.Silkinas, penkiasdešimtojo gimtadienio proga įveikęs 216,45 km. Begalinės ištvermės reikalaujantys paros bėgimai P.Silkino iniciatyva vyko dar keturis kartus. Per parą bėgikas tikina nubėgąs apie 24 km, per gyvenimą jau yra įveikęs apie 320 000 km. P.Silkino teigimu, jis jau bene aštuonis kartus apibėgo Žemės rutulį. Kalbėdamas apie savo pasiekimus, sakė ypatingų paslapčių neturintis. „Reikia mylėti bėgimą, nenuodyti organizmo chemija, tabako dūmais, blogomis mintimis, o rekordai ateis savaime. Negalima bėgioti per tirštą rūką – tai kenkia plaučiams. Žiemą atšaldau lauke kibirą vandens, parbėgęs pramušu leduką ir užsipilu ant galvos. Vasarą sunkiau, nes iš čiaupo bėga šiltas, +8 ºC vanduo. Su bėgimu labai dera plaukimas. Reikia per savaitę tris, keturias valandas paplaukioti“, –atviravo garbaus amžiaus sportininkas.
Natūrali mityba
Šiais metais sportininkas tarptautiniame kasmetiniame Kauno maratone startuos antrą kartą. Pernai 72 metų bėgikas iš Kretingos nušluostė nosį ne vienam bėgikui – maratono distancijoje P.Silkinas užėmė 30 vietą ir buvo pirmas savo amžiaus grupėje. Paklaustas, kaip pavyksta išlaikyti tokią gerą sportinę formą, P.Silkinas tikino valgantis tik natūralų maistą ir nevartojantis jokių papildų. „Vitaminus ir mineralus reikia pasiimti iš gamtos, chemija tik užteršia organizmą ir atima jėgas. Uogų susirenku vasarą. Labai tinka avietės, šeivamedžių uogos. Geriu pušų spyglių arbatą, pavasarį darausi kiaulpienių salotas, per dieną suvartoju 20 g krapų. Kiaušinių suvalgau tik po du per savaitę. Iš mėsos labiausiai tinka vištiena, bet nedažnai. Penkias dienas prieš paros bėgimus mėsos visai nerekomenduoju valgyti“, – pasakojo P.Silkinas. Lietuvos ir pasaulio rekordininkas tikino, kad jis aktyvus nuo vaikystės, gyvenimas privertė: po karo tekdavo nemažai palakstyti rankiojant įvairius daiktus, kuriuos pardavę vaikai lėkdavo į kiną. Vėliau ultra ilgų distancijų bėgikas pradėjo plaukioti, slidinėti.
Įkvėpė kino herojus
P.Silkiną tada sportuoti įkvėpė ne kas kitas, o kine matytas Tarzanas. „Tuo metu nebuvo kažkokio sportininko, kuriuo žavėtumės, bet užtat buvo filmas apie Tarzaną – džiunglių tarzaną, kuris greitai plaukdavo, greitai visur užsiropšdavo, buvo stiprus, protingas, prie visko prisitaikantis. Tad norėjome būti panašūs į jį“, – šypsojosi sportininkas ir tikino, kad šiuo metu sveikata nesiskundžia ir yra pasirengęs startui Kaune.
II tarptautinis Kauno maratonas vyks šių metų birželio 15 d. Planuojama, kad jame dalyvaus apie 4 000 sportininkų, bėgimo ir šiaurietiško ėjimo entuziastų iš Lietuvos ir pasaulio. Dalyviai gali rinktis maratono, pusės maratono, 10 km ir 5 km distancijas. Šeimoms, vaikams ir visiems, kurie nori linksmai praleisti vasarišką sekmadienį, siūlomas šeimų bėgimas ir bėgimas su vaikiškais vežimėliais.