• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniuje duris atvers XX a. išeivijos tapybos klasiko Viktoro Vizgirdos plačiajai visuomenei dar nematytų darbų retrospektyva.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmoji privati Vilniuje dailės galerijaJuškus gallery“ vilniečius ir sostinės svečius kviečia į praėjusio amžiaus išeivijos tapybos klasiko Viktoro Vizgirdos (1904-1993) tapybos lobyną. Per dvi dešimtis paveikslų pristatanti retrospektyva rengiama artėjant 20-osioms dailininko mirties metinėms. Paveikslai parodai surinkti iš privačių kolekcijų ir dailininko šeimos fondų.

REKLAMA

„Parodą rengiame norėdami pagerbti žymų išeivijos dailininką, kuris savo talentą atskleidė jau Lietuvoje, tačiau likimo buvo nublokštas į JAV. Nors prieškariniai menininko kūriniai saugomi muziejuose, didelė dalis emigracijoje sukurtų jo darbų beveik nežinomi mūsų dailės mylėtojams“, - sako „Juškus gallery“ direktorius Donatas Juškus.

REKLAMA
REKLAMA

V. Vizgirda mokėsi Kauno meno mokykloje, lankė Justino Vienožinskio tapybos studiją Kaune. Gavęs valstybės stipendiją, metus studijavo Paryžiuje, buvo Nepriklausomųjų dailininkų grupės „Ars“ įkūrėjų ir narių kartu su Antanu Gudaičiu, Antanu Samuoliu, Juozu Mikėnu ir kt.

Tarpukariu dailininkas išgarsėjo moderniais peizažais, kaip turintis originalią spalvinę viziją, siekiantis plastinės ekspresijos dailininkas. Vėliau V. Vizgirda dėstytojavo ir vadovavo Vilniaus dailės akademijai. 1944-aisiais pasitraukė į Vokietiją, o 1950-aisiais - į JAV.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Už kūrybinę veiklą V. Vizgirda ne kartą apdovanotas Lietuvoje ir JAV, 1980 m. pelnė JAV lietuvių bendruomenės Kultūros tarybos dailės premiją. 1990 m. režisierius Vytautas V. Landsbergis sukūrė videofilmą „Svečiuose pas dailininką Viktorą Vizgirdą“. Didelės apžvalginės V. Vizgirdos paveikslų parodos Lietuvoje surengtos 1994 m. Kaune, 2004 m. - Vilniuje, Radvilų rūmuose, minint dailininko gimimo šimtmetį.

REKLAMA

Anot menotyrininkės Nijolės Tumėnienės, dar tobulindamasis Paryžiuje, V. Vizgirda susižavėjo impresionizmu, Anri Matisu (Henri Matisse) ir Pjeru Bonaru (Pierre Bonnard) - tai darė įtaką jo tapybos pobūdžiui.

„Dailininkas paprastai rinkosi nesudėtingus motyvus ir, naudodamas sodrią tapybą, meistriškai derindamas šiltas ir šaltas spalvas, siekė spalvinio išraiškingumo“, - teigia N. Tumėnienė.

Pasak menotyrininkės, V. Vizgirdos darbai ekspresyvūs, tapoma plačiais potėpiais, siekiant nuotaikingumo, žaidžiama didelėmis dekoratyviomis spalvinėmis dėmėmis.

V. Vizgirdos kūrinių paroda „Juškus gallery“ veiks iki balandžio 20 dienos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų