Šiuo metu kuriamas pirmasis būsimo filmo scenarijaus variantas - jį rašo rumunų kilmės australas Josifas Demianas ir japonas Arthuras Tanaka, dalyvaujant rašytojui Alvydui Šlepikui ir režisieriui Tomui Donelai.
Režisierius tikisi, kad padedant tarptautinei kūrybinei komandai dramatišką Lietuvos pokario ir pasipriešinimo istoriją pagaliau pavyks papasakoti taip, kad ją suprastų ir teisingai įvertintų ne tik lietuviai, bet ir likusi pasaulio dalis.
Partnerių šiam filmui bus ieškoma Europoje, JAV ir Australijoje, kur pastaruoju metu gyvena ir dirba režisierius T. Donela. Filmo projektą visapusiškai palaiko Čikagoje įsikūrusi Amerikos lietuvių organizacija „National Lithuanian American Hall of Fame“, kuri lapkričio 3 d. Balzeko lietuvių kultūros muziejuje Čikagoje rengiasi pristatyti knygą ir filmo idėją dalyvaujant rašytojui A. Šileikai ir režisieriui T. Donelai, praneša Tarptautinių kultūros programų centro padalinys „Lietuviškos knygos“.
Angliškai rašančio A. Šileikos romaną „Pogrindis“ lietuviškai leidžia leidykla „Versus aureus“, į lietuvių kalbą išvertė Irma Šlekytė. Kitų metų vasarį rašytojas žadėjo atvykti į Vilnių ir dalyvauti Vilniaus knygų mugės renginiuose.
Romano originalą 2011-ųjų pavasarį išleido Kanados leidykla „Thomas Allen Publishers“, ir tais pat metais jis buvo išrinktas į geriausių 2011 metų Kanados knygų šimtuką.
„Pogrindis“ - ketvirtoji A. Šileikos knyga, kurios pasakojimas, kaip ir ankstesnių jo knygų, susijęs su Lietuva arba lietuvių likimais. Naujausias romanas grindžiamas tikrais istoriniais įvykiais ir iš dalies autoriaus šeimos istorija. Rašant „Pogrindį“, kurio herojaus prototipu buvo pasirinktas žymus partizaninio karo dalyvis Juozas Lukša-Daumantas, autoriui teko improvizuoti, keisti kai kuriuos istorinius faktus, ar net patriotizmo ir meilės savo kraštui mastą ir stilistiką, siekiant, kad knyga būtų suprantama ir paveiki nieko panašaus nepatyrusiam užjūrių skaitytojui.
Angliškame knygos viršelyje rašoma, kad tai „tragiško meilės trikampio istorija, įvykusi pamirštoje pasaulio vietoje slaptojo karo metu“. Tai vienas iš „tų vis dar retai Kanadoje pasirodančių romanų, kurie pasakoja apie mažai žinomą gyvenimą už buvusios Geležinės uždangos“.
A. Šileika gimė 1953 metais Toronte, lietuvių išeivių šeimoje. Po studijų Toronto universitete keletą metų gyveno Paryžiuje, kur studijavo prancūzų kalbą, dirbo anglų kalbos mokytoju ir literatūrinio žurnalo „Paris Voices“ redakcijoje. 1979 m. grįžo į Kanadą. Dirbo Humberio kolegijos (Humber College) meno direktoriumi, iki 1988 m. redagavo Kanados literatūrinį žurnalą „Descant“. 1994 m. išleido pirmąjį savo romaną „Dinner at the End of the World“, kurio istorija susijusi su pasaulinio atšilimo problematika. Antroji knyga - apsakymų rinktinė „Buying On Time“ (1997). Trečioje knygoje „Woman in Bronze“ (2004, lietuviškas leidimas „Bronzinė moteris“, 2005) vaizduojama XX amžiaus pradžios mitinė šalis, vadinama Lietaus šalimi. Naujausias romanas „Underground“ („Pogrindis“) pasirodė 2011 m.