Shay Neary (29m.) į internetinių pažinčių pasaulį nėrė dar besimokydama pirmame koledžo kurse. Būtent tuo metu ji pradėjo savo keitimąsi.
Šiomis dienomis Shay, dažnai socialiniuose tinkluose kalbanti apie meilę sau ir savęs priėmimą, teigia, jog vyrai, atskleidus jos lytį, net jei jie žengia pirmąjį žingsnį, nustoja ja domėjęsi. Deja, bet būna dienų, kai papasakojus, jog yra translytė, Shay sulaukia ir įžeidžiančių bei ją užgaunančių žinučių. Tokiais pokalbiais moteris nebijo dalintis viešai.
Shay patirtis yra panaši į kitų translyčių asmenų, prabilusių apie diskriminacijos, ignoravimo ir išplūdimo atvejus pažinčių portaluose.
Ar virtualioje erdvėje ar realiame pasaulyje, pirmą žingsnį moteris dažniausiai žengti leidžia vyrams. Potencialiems partneriams apie savo situaciją ji pasako vos užsimezgus pokalbiui, tačiau neretai tai veda prie ryšių nutraukimo ar net užgaulių pastabų.
„Papasakoji apie save atvirai, tampi pažeidžiama ir praneši apie savo lytį, kai tai padaryti yra tikrai sunku, tačiau to netūrėtų būti ir mūsų visuomenė turėtų jaustis patogiai, kad ir kokie žmonės juos suptų“, - sakė ji naujienų portalui „DailyMail“.
Kai vyriškis atsisako bendrauti su Shay vien todėl, kad ji translytė, modelis jaučiasi lyg ji būtų ignoruojama, o jos lytis – nepripažįstama.
Viskas gerai, kol yra pagarba
Shay užaugo mažame Fildaelfijos miestelyje, tačiau dabar gyvena Niujorke, kur bando suderinti darbą ir modelio karjerą. Bendradarbiavimas su Jungtinės Karalystės įmone „Yours Clothing“, rinkoje pasirodžiusia šių metų pradžioje, yra pirmasis nebesislapstančios translytės moters pozavimas prieš objektyvą tokiai didelei kompanijai.
Visiškai priėmusi save ir savo lytį, modelis supranta, jog kai kurie internetiniuose tinklalapiuose pažinčių ieškantys asmenys jaučiasi nepatogiai susitikinėdami su translyčiais asmenimis. Pasak Shay, viskas suprantama, kol jie išlieka mandagūs ir gerbiantys.
„Žmonėms suteikiu šansą ir, norėdama neskubėti, į viską žiūriu atviriau. Jei bendraudami su manimi jie jaučiasi nemaloniai, viskas gerai. Jei jie nori pažinti mane įdėmiau, taip pat puiku“, - teigė ji.
Mažame miestelyje užaugusiai Shay internetinės pažintys buvo viena tų vietų, leidusių susipažinti su naujais asmenimis. Besimokydama koledže ji naudojosi „Plenty of Fish“ internetine svetaine, tačiau dėl to, jog yra translytė, jos anketą nuolat užblokuodavo.
Metų metus besinaudodama įvairiais portalais, moteris apie tai, jog yra translytė, atvirai atskleidžia ir savo profiliuose. Anksčiau ji naujų žmonių klausdavo, ar jie skaitė jos anketą, tačiau, kaip paaiškėjo, didžioji dauguma meluoja tai darę. Tad dabar Shay tiesiai šviesiai pasako „Ar žinai, jog esu translytė?“ nors ir žino, kad pokalbis gali pasisukti visai ne į malonią pusę.
„Viskas priklauso nuo to, kaip į tokią žinią reaguoja žmonės. Jei jie gan išprusę ir turi pakankamai informacijos šioje srityje, viskas gerai. Iš abiejų pusių turi sklisti pagarba“, - teigė ji.
Apie translyčius žmonės žinoti privaloma
Dauguma Shay santykių buvo su vyrais, kurie anksčiau nėra susitikinėję su translyte moterimi. Ji tiki, kad tokia patirtis pakeitė jų požiūrį į pažintis.
„Kai kalbi apie žmogų, kuris tau patinka, vienas tų bruožų, kuriuos jis privalo turėti – vagina. Kai kurie vyrai būtinai kliausis tik šiuo biologiniu faktu, tačiau nemažai jų neprieštarauja būti ir su translyte moterimi“, - sakė ji.
Modelis nori, kad vis daugiau žmonių būtų supažindinami su translyčiais asmenimis, jų bėdomis ir gyvenimu.
„Žmonės tikisi, kad pati juos išmokysiu, tačiau tai ne mano darbas. Tu pats privalai tapti išprususiu piliečiu, apie pasaulį žinančiu kuo daugiau“, - sakė Shay.
Nepagrįstos baimės
Kai ji susipažįsta su vyrais, kuriems patinka būtent tokios kaip Shay, moteris jaučia atgaivą, nes tada gali kalbėti apie pomėgius ir kitus dalykus, o ne diskutuoti apie savo lytį.
„Yra tiek daug pokalbio temų, kurios mane domina, tačiau neturiu šanso apie tai paklausti. Visą laiką pokalbis vyksta tik apie translytiškumą“, - teigė ji.
Modelis nori pabrėžti, kad ji neatstovauja visos translyčių asmenų bendruomenės. Pasimatymų pasaulyje ji atstovauja tik pačią save. Shay nori, kad žmonės suprastų, jog susitikinėti su translyčiu žmogumi yra tas pats, kaip nueiti į pasimatymą su normaliu asmeniu.
„Vyrauja tiek daug nepagrįstų baimių. Tikiu, kad baimė mums padeda išsirinkti tai, ką daryti ir kaip nesielgti, nes visuomenė jau ilgą laiką būtent taip ir gyvena. Atsikratykite tos baimės, nes galbūt būtent taip surasite tą žmogų, kuris jus motyvuos būti geresne savo versija“, - pasakojo Shay.
Modelis skatina pažinti translyčius asmenis ir tapti jų draugais, nes tai ne tik padės savęs neatrandantiems ar su įvairiais sunkumais susiduriantiems translyčiams žmonėms, bet taip pat padės geriau juos suprasti.
Kalbėdama apie mėgstamiausias pažintims skirtas programėle, Shay labiausiai patinka „Tinder“ ir „OK Cupid“, nes jose galima lengvai pranešti, jog esi translytis žmogus.
„Yra daug specialiai tokiems kaip aš žmonėms skirtų pažinčių programėlių ir tinklalapių, tačiau, mano nuomone, jos nėra naudingos“, - sakė Shay. „Jos teigia, jog yra gerai nebūti viso pasaulio dalimi. Jau geriau apie tai kalbėsiu atvirai, nei vis gyvenimą slapstysiuos.“