12 metų sulaukęs labradoro veislės Alfie buvo paimtas, nes jo pagyvenęs šeimininkas paprasčiausiai pamiršdavo, kad jau maitino gyvūną, ir kaskart jam duodavo maisto pakartotinai.
„Kai mes atvažiavome, jis negalėjo pats atsistoti, nes buvo pernelyg storas. Per 27 darbo metus RSPCA centre, nemačiau nė vieno taip nupenėto šuns, tai turbūt sunkiausias Britanijos šuo“, - sakė organizacijos vadybininkė, Christine Dooley.
„Jis buvo akivaizdžiai permaitintas, stebėtina, kaip jis dar iki šiol gyvas. Sveikas labrodoro veislės šuo sveria apie 30 kg, o šis sveria vos ne trigubai daugiau.“
Alfie negali atsistoti ir tik su RSPCA darbuotojų pagalba galėjo paeiti kelis žingsnius. Jo kaklas toks storas, kad jis dėvi Senbernaro veislės šunims skirtą antkaklį. Dėl per didelio svorio jam tapo sunku kvėpuoti, o nuo sėdėjimo ant letenų atsirado nuospaudos.
Šiuo metu gyvūnų apsaugos organizacija paskyrė Alfie dietą, vos du valgius per dieną ir jo svorio pokyčiai registruojami kelis kartus per savaitę. Nuo atvykimo į centrą kovo mėnesį, Alfie numetė apytiksliai 28kg.
Kai tik jo svoris pasieks optimalų labradoro veislės šunims būdingą svorį, centro atstovai pradės ieškoti jam naujų namų. O naujasis šeimininkas ir toliau turės tęsti subalansuotą Alfie paskirtą dietą bei kasdien skatinti jį atlikti lengvus fizinius pratimus, kad sutvirtėtų subliuškę raumenys.
Pasak RSPCA, šunų nutukimas pamažu tampa vis dažnesne problema. Nuo 2009 metų organizacija per mėnesį gauna 30 skambučių ir nusiskundimų (10-čia daugiau nei ankstesniais metais), susijusių su šunų svoriu.
RSPCA inspektorė Caroline Doe teigia, kad toks pataikavimas gyvūnams yra žalingas: „Žmonės nesupranta kokia tai rimta problema. Jiems atrodo, kad duodami gyvūnams daugiau ir skaniau valgyti, jie išreiškia savo meilę. Gaila, bet tokiu elgesiu žmonės priverčia kentėti savo augintinius. Antsvoris yra toks pats pavojingas kaip ir nepakankamas svoris.“
Šunį galite pamatyti paspaudę čia.