Pasak onkologo Jurijaus Pokrovskio, Zavorotniuk gyventi liko neilgai. Jis sakė, kad aktorei nepadeda gydymas, todėl jos dienos esą suskaičiuotos, rašo unian.net.
„Navikas plinta, jis pažeidžia smegenų struktūras. Tai rodo rimtą CNS (Centrinės nervų sistemos) veiklos sutrikimą. Tai liūdna, mes prarandame žmogų. Nemanau, kad galima ką nors padaryti. Manau, kad turime mėnesį, daugiausia du“, – tvirtina gydytojas.
Jis taip pat sakė, kad jį stipriai „sugėdino“ Zavorotniuk artimųjų tylėjimas. Jie arba žino, kad aktorei liko neilgai, arba bijo tai pripažinti ir nenori apie tai sakyti kitiems.
Gydytojai jau seniai sakė, kad aktorė vargu ar bus išgydyta. Jie moteriai nesuteikė daug šansų išgyventi. Net jei ir pavyktų sustabdyti vėžį, jai vis tiek reikės labai ilgos ir brangios operacijos.
Pirmieji pranešimai apie moterį pakirtusį smegenų auglį pasirodė dar 2019 metais. Tai iššūkis net medikams, mat ši onkologinės ligos forma laikoma itin reta.
Kokie ženklai gali išduoti apie šią klastingą ligą?
Pirmieji smegenų auglio simptomai gali būti staigi ir nepaaiškinama nuotaikų kaita, kalbos ar suvokimo pokyčiai, žmogus gali pradėti kalbėti su „kitu pasauliu“, galvos skausmai, nuovargis, pykinimas, vėmimas.
Gali sutrikti eisena ar mąstymas. Kartais pasireiškia kraujotakos sutrikimai ar požymiai primenantys insultą: rankos ar kojos gali pasidaryti ne tokios judrios.
Dažniausi smegenų navikų sukelti simptomai, dėl kurių pacientai kreipiasi į gydytojus, yra galvos skausmas ir traukuliai, nors kartais navikas gali nesukelti jokių simptomų. Galvos skausmas, dažnai paūmėja fizinio krūvio metu arba anksti ryte.
Riziką susirgti smegenų vėžiu didina užterštas oras, cheminės medžiagos, elektromagnetinių laukų poveikis. Smegenų navikai vis dažniau randami pas jaunus žmones, kurie mėgsta daug kalbėti telefonu arba dažnai naudojasi elektroniniais prietaisais. Taip pat naviko atsiradimui smegenyse poveikį gali turėti ir maistas bei psichologinė įtampa. Susirgimui įtakos gali turėti ir genetinis ligos paveldimumas.
Tai pat šį onkologinį susirgimą gali sukelti pagalbinis apvaisinimas in vitro, taip pat – grožio (jauninimo) procedūros, kurioms naudojamos kamienines ląstelės. Rusijos žiniasklaida pranešė, kad smegenų vėžys A. Zavorotniuk aptiktas 2018 m. rudenį po trečiojo vaiko gimimo.
Sutapimas ar ne, bet prieš ketverius metus taip pat nuo smegenų auglio mirusios garsios rusų atlikėjos Žanos Friskės sveikata pablogėjo taip pat po pagalbinio apvaisinimo procedūros. Tuo metu gydytojai svarstė, kad auglys dar iki nėštumo galėjo būti labai nedidelis, o nėštumas ligą tik galėjo paskatinti.
Rusijos aktorė ir toliau kovoja su sunkia liga. Aktorės artimieji yra atsiriboję nuo viešumos ir daug nekalba apie jos būklę, tačiau visai neseniai jos dukra Anna kreipėsi į socialinio tinklo sekėjus ir atvirai prabilo apie savo išgyvenimus ir atskleidė, jog pati 2 metus kovoja su liga.