Vis daugiau Didžiosios Britanijos studentų įsidarbina sekso industrijoje, kad galėtų apmokėti savo mokslą.
Dvidešimtmetė Catherine antrus metus studijuoja universitete ir papildomai uždarbiauja pardavinėdama savo kūną. Tai tik vienas atvejis, tačiau sekso industrijoje įsidarbina vis daugiau studentų. Kingstono universiteto atliktas tyrimas rodo, jog per paskutinius septynerius metus tokių studentų skaičius išaugo 50 proc., rašo D. Britanijos dienraštis „The Times“.
1999 metais tyrimo metu 500 studentų buvo klausiama, ar jie turi pažįstamų, dirbančių sekso industrijoje. Daugiau nei 4 proc. iš jų turėjo pažįstamų, kurie šoka striptizą ar užsiima prostitucija, kol baigia universitetą.Tokią apklausą atlikus šiais metais, jau 8 proc. sudentų nurodė, jog turi tuo užsiimančių draugų.
Šiam tyrimui vadovavęs psichologas Ronaldas Robertsas teigia, jog tokių studentų ir toliau daugės, o daugiausia tam įtakos turi mokesčio už mokslą įvedimas 1998 metais. Dabar tokia situacija tampa neturtingiausių studentų realybe.
Prancūzijos švietimo ministras pažadėjo padidinti finansinę paramą po to, kai buvo išleistas pirmakursio studento dienoraštis ir interviu knyga, kurioje baigusieji mokslus kalba apie savo darbo sekso industrijoje patirtį. R. Robertsas teigia, kad Prancūzija skiria šiai problemai daugiau dėmesio nei D. Britanija. Ir pripažįsta, jog geriausias būdas ją spręsti – didinti finansinę paramą neturtingiems studentams.
Apskaičiuota, jog trys studijų metai D. Britanijoje kainuoja 33,5 tūkst. svarų sterlingų (apie 198 tūkst. litų), o pabaigus universitetą dar lieka 14,7 tūkst. svarų sterlingų (apie 88 tūkst. litų) skola.
To nori išvengti palydovių agentūroje dirbanti Catherine. Nors pirmais studijų metais ji po 20 valandų per savaitę dirbo bare, baigusi antrą semestrą ji turėjo 5 tūkst. svarų sterlingų skolos bei praleido dalį paskaitų. Tuo tarpu darbas sekso industrijoje jai padėjo gyventi be skolų bei gerai pabaigti universitetą: „per keletą valandų uždirbdavau daug pinigų, o likusį laiką galėjau skirti mokslams“.
Agentūra, kurioje dirba Catherine, pristato ją savo internetiniame puslapyje kaip „jauną universiteto studentę, teikiančią visas sekso paslaugas“.
Catherine už dviejų naktų darbą per savaitę gauna 900 svarų sterlingų (5,4 tūkst. litų) atlyginimą. Ji teigia, jog palydovių firmos dažnai ieško studenčių, valanda su jomis klientams atsieina daugiau nei 500 svarų sterlingų (3 tūkst. litų). Tame pačiame tinklapyje iš 25 save pardavinėjančių moterų septynios prisistato esančios studentės.
Kadangi moterims pabaigus studijas sunkiau rasti gerai apmokamą darbą, iškyla pavojus, jog sekso industrijoje jos liks ir baigę studijas. Kai kurios merginos iš pradžių susižavi modelio darbu, paskui tampa striptizo šokėjomis, o suviliotos lengvo uždarbio neretai visai meta studijas.Tokį kelią pasirinko Rachel. Ji pradėjo šokti striptizą, kad apmokėtų savo studijas: jai taip trūko pinigų, jog turėjo arba rinktis tokį darbą arba visai mesti mokslą.
Tačiau mergina pripažįsta, jog didžiausia problema, kad sekso industrija įtraukia: tiesiog įpranti prie greitai uždirbamų pinigų ir pradedi manyti, jog nesugebėsi dirbti kitokio darbo. Rachel tikisi, kad jai vis dėlto pavyks užbaigti studijas ir gailisi, jog pasirinko striptizo šokėjos darbą. Tačiau tikina, jog jai, kaip ir kitiems čia dirbantiems studentams, tiesiog nebuvo kito pasirinkimo.