„Eurovizija – tai nepolitinis kultūrinis renginys!
Pasakė EBU reaguodami į raginimus uždrausti Rusijos atstovams dalyvauti šiais metais. Rusija bus eurovizijoje, nes tai dainų šventė, ne politika. Bet juk karas tai jau visai nebe politika! Ir tikrai ne kultūra. Karas yra karas. Ir tai nėra smulkus konfliktas, kur nesuprasi kas kaltas. Čia viskas kaip ant delno. Absoliučiai vienpusiška Rusijos agresija, kurios tikslas – demokratinės Ukrainos valstybės sunaikinimas.
Monika, tavo eurovizinė daina, kaip ir tu pati, tikras deimantas. Būdamas eurovizinėje komisijoje visapusiškai tave palaikiau. Monika, nevažiuok. Kaip tu pati jausies? Kaip mes jausimės?
Eurovizijos rengėjai, EBU, matyt, dar nesuvokia kas vyksta. Kaip ir visa Europa dešimtmečiais nesuvokė, ką brandina pašonėje. Bet mes matome dešimtis tūkstančių pabėgėlių, mes gydom sužeistus karius, mes sekantys taikinyje.
Monika, nevažiuok. Neturiu jokių abejonių, kad kitais metais Lietuva tave vienbalsiai išrinks vėl. Kaip atsitiko su The Roop“, – socialiniuose tinkluose rašė Stalinslavas Stavickis-Stano.
Anksčiau portalas tv3.lt skelbė, kad prasidėjus Rusijos invazijai į Ukrainą pasigirdo Ukrainos prašymai ateityje uždrausti šiai šaliai dalyvauti „Eurovizijos“ dainų konkurse. Visgi, ketvirtadienio vakarą EBU nusprendė – Rusijai konkurse dalyvauti leidžiama ir toliau.
Pranešime žiniasklaidai EBU pranešė, jog muzikantai iš Rusijos konkurse laukiami ir toliau, nepaisant tarptautinio invazijos ir šalies įvykdytų tarptautinių įstatymų pažeidimų pasmerkimo.
„Eurovizijos“ dainų konkursas yra nepolitinis kultūrinis re nginys, sujungiantis šalis ir švenčiantis jų skirtingumą, tai išreiškiant per muziką.
EBU nariai Rusijoje ir Ukrainoje dėjo visas pastangas, norėdami dalyvauti šių metų konkurse Turine ir mes vis dar planuojame leisti abiems šalims dalyvauti ir pasirodyti.
Žinoma, ketiname atidžiai stebėti situaciją“, – rašė EBU savo oficialiame pranešime.