„Maniau, daugiau niekada nebegalėsiu nei šokti, nei dirbti choreografu“, – atskleidė žinomas vyras.
„Keliaujant į Norvegijos Šiaurę ne vieną tūkstantį kilometrų teko praleisti automobilyje, o vėliau žvejojau itin banguotoje jūroje. Toks krūvis be apšilimo – didelis iššūkis nugarai, kuri jau buvo tapusi mano silpna vieta. Po kelionės nugaros skausmas tik ūmėjo, o po keliolikos kilometrų žygio pėsčiomis, supratau, kad viskas – nebegaliu atsikelti iš lovos“, – pasakojo P. Šinkūnas.
„Esu aktyvus žmogus – ne tik mano darbas, bet ir laisvalaikis – vien apie judėjimą. Dienos, kai negalėjau atsikelti iš lovos, kai skausmas neleisdavo nei užmigti, nei normaliai gyventi, buvo tikras košmaras. Mėginau susitaikyti su tuo, kad mano, kaip aktyvaus choreografo ir šokėjo karjera, baigta,“ – prisiminimais dalijosi žinomas vyras.
„Draugai parekomendavo man nueiti į „Sveiko stuburo mokyklą“, bet didžiausia bėda buvo ta, kad per skausmą negalėjau iki jų atkeliauti. Nuotoliniu būdu centro direktorė ir kineziterapeutai mane konsultavo ir padėjo „pasiremontuoti“, kad jau su apranga galėčiau atvykti iki jų. Tuomet prasidėjo ilgas ir sudėtingas, daug trenerių Jolitos ir Simonos priežiūros bei mano pastangų reikalaujantis darbas“, – teigė choreografas.
„Dabar jau žinau, kad į sceną ir aktyvų darbą grįžti galėsiu, bet trenerės perspėjo, kad mano situacija – sudėtinga ir greitų galutinių rezultatų nesitikėčiau. Taip, dabar jau ne tik vaikštau, bet net galiu po truputį grįžti į darbus, bet svarbiausia, ką privalau išmokti aš (ir, matyt, kiekvienas) – tai besąlygiškas sveikatos saugojimas, kūno stiprinimas ir rūpinimasis pačiu savimi“, – teigė žinomas vyras.
„Sveiko stuburo mokyklos“ kineziterapeutė Jolita atskleidė, kad vien jos pagalbos gali ir neužtekti. „Visus pratimus Paulius papildomai atlikdavo ir namuose, todėl rezultatai pasimatė gana sparčiai. Pradėjome nuo lėtesnių judesių, atsargaus raumenų stiprinimo, o po šešių-septynių savaičių darbo du kartus per savaitę, jau jautėsi akivaizdūs rezultatai“, – apie ilgą gydymo procesą kalbėjo specialistė.
P.Šinkūnas atskleidė, kad jo problema – ne tik aktyvus darbas neskaičiuojant jo valandų. „Su tokiomis bėdomis gali susidurti kiekvienas, ne vien daug sportuojantis. Šios problemos susijusios su netaisyklinga laikysena, stresu, mityba, apšilimu, aplinkinių raumenų veikla ir daugybe kitų faktorių. „Sveiko stuburo mokyklos“ trenerės mane išmokė, kad vien „taisyti nugaros“ nepakaks. Norėdamas tęsti karjerą, privalau pilnai susirūpinti savo gyvenimo būdu. Dabar gailiuosi, kad nesumąsčiau jų patarimų paprašyti dar prieš pasiekdamas tokią stadiją – manau, kiekvienam reikėtų pas kineziterapeutus apsilankyti profilaktiškai, pamėginti „pagauti“ problemas prieš joms tampant tokiomis didelėmis. Bet kuriuo atveju, šiais laikais daugybė žmonių ištisas valandas praleidžia sėdėdami darbe, vėliau – namuose. Tai juk tikras peilis mūsų organizmams“, – patarimus dalijo profesionalus šokėjas.
„Dabar jau pasinėrėme įtelevizijos projekto „Du balsai – viena širdis“ atrankas, šiame sezone būsiu ne tik choreografas, bet ir visų pasirodymų režisierius, taip pat ruošiu choreografiją gruodžio mėnesį arenose pasirodysiančiam miuziklui „Romeo ir Džiuljeta“. Suprantu, kad nė vienu iš tų dalykų negalėčiau pasidžiaugti, jei vis dar gulėčiau lovoje surakintas skausmo. Juokauju, kad man pasisekė – laiku radau tinkamus profesionalus, todėl dabar vėl galiu aktyviai gyventi“, – pasakojo P.Šinkūnas.