• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje dažniausia gyventojų mirties priežastis iki šiol yra širdies ir kraujagyslių ligos. Kasmet nustatoma vidutiniškai po 16 tūkst. insulto ir 7 tūkst. miokardo infarkto atvejų. Neramina tai, kad  šie skaičiai nuolat didėja.  

REKLAMA
REKLAMA

„Širdies ir kraujotakos ligos laikomos pagrindine mūsų amžiaus sveikatos problema. Pastebima, kad šiomis ligomis serga vis jaunesni žmonės“, – tikino Palangos poilsio namų „Baltija“ Reabilitacijos centro tifloreabilitologė Daina Vitkauskienė.

REKLAMA

Vis dažniau pakerta jaunus žmones


Širdies ligų yra daug ir įvairių. Dažnai sergama išemine širdies liga, arterine hipertenzija, ateroskleroze, širdies ritmo, laidumo sutrikimais. Vis dažniau ir pagyvenusius, ir jaunus žmones dėl pablogėjusios širdies raumens kraujotakos ištinka miokardo infarktas.  

Pasak gydytojų, didesnę  tikimybę susirgti širdies ir kraujotakos ligomis turi tie žmonės, kurių giminėje yra sergančiųjų šiomis ligomis. Išeminės širdies ligos dažniau diagnozuojamos vyrams. Vyrai vidutiniškai širdies ligomis suserga nuo 45 metų amžiaus, moterys – nuo 55 metų.

REKLAMA
REKLAMA

Kuo senesnis žmogus, tuo dažniau pasitaiko susirgimų ateroskleroze. Širdies ligomis serga ir vaikai, dažniausiai tai būna įgimti negalavimai – širdies ydos.

D.Vitkauskienės teigimu, nerimą kelia tai, kad pastaruoju metu padidėjo jauno darbingo amžiaus žmonių sergamumas ir mirštamumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų.  

Jei širdies ritmo sutrikimai tampa dažni, lydimi nualpimo, galvos svaigimo, krūtinės skausmo, fizinio aktyvumo sumažėjimo, reikia kuo greičiau susirūpinti savo sveikata ir atlikti išsamius tyrimus.



Išvengti ligų  padeda ir sportas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagrindiniai šių ligų  rizikos veiksniai – pasyvus gyvenimo būdas, rūkymas, nesaikingas alkoholio vartojimas, nutukimas, padidėjęs kraujospūdis, per didelis cholesterolio kiekis kraujyje ir t.t. Nustatyta, kad sportuojantys žmonės mažiausiai du kartus rečiau serga širdies ligomis už tuos, kurie vengia fizinio krūvio.

D.Vitkauskienė teigia, kad svarbiausia, vengiant širdies ligų, mažinti rizikos veiksnius, kurie didina tikimybę susirgti. Pablogėjus sveikatai bei atsiradus pirmiesiems širdies bei kraujagyslių ligų požymiams, gydytoja pataria išsitirti cholesterolio kiekį kraujyje, pagalvoti apie sveikesnę gyvenseną, dietą bei daugiau judėti.  

REKLAMA

Jei kraujospūdis per didelis, tai rimtas signalas, kad reikia keisti gyvenimo būdą. Negerėjant savijautai, būtina kreiptis į medikus.

Pasak tifloreabilitologės, kraujospūdžio reguliavimas, sveika mityba, rūkalų atsisakymas, fizinis aktyvumas – pirmieji žingsniai, kurių turi imtis žmonės, atsiradus pirmiesiems širdies bei kraujagyslių ligų simptomams.

„Kadangi nuo kraujotakos bei širdies ligų, tokių kaip aterosklerozė, širdies nepakankamumas, hipertenzija, miokardo infarktas, šiuo metu pasaulyje miršta daugiausia žmonių, negalima į tai nekreipti dėmesio. Širdies ligų profilaktika turime pasirūpinti dar būdami sveiki. Tik mūsų pačių tinkamai pasirinkta mityba, gyvensena ir sveiki įpročiai padės išvengti ligų“, – patikino reabilitacijos centro tifloreabilitologė D. Vitkauskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų