• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjusią savaitę HBO parodė pirmą draminio serialo „Drakono namai“ (angl. „House of the Dragon“) antrojo sezono epizodą. Naujienų portalo tv3.lt skaitytojams pateikiame išskirtinį „Go3“ televizijos atstovo Žilvaro Zinkevičiaus interviu su kultinio serialo bendraautoriumi ir vykdomuoju prodiuseriu Ryanu Condalu (45 m.). 

23

Praėjusią savaitę HBO parodė pirmą draminio serialo „Drakono namai“ (angl. „House of the Dragon“) antrojo sezono epizodą. Naujienų portalo tv3.lt skaitytojams pateikiame išskirtinį „Go3“ televizijos atstovo Žilvaro Zinkevičiaus interviu su kultinio serialo bendraautoriumi ir vykdomuoju prodiuseriu Ryanu Condalu (45 m.). 

REKLAMA

Seriale, sukurtame pagal George‘o R. R. Martino (75 m.)  knygą „Ugnis ir kraujas“, veiksmas vyksta 200 metų prieš garsiųjų „Sostų karų“ įvykius, jame pasakojama Targarienų dinastijos istorija.

– Kas patraukė jus į G. R. R. Martino pasaulį? Ir kas pirmiausiai įkvėpė sukurti serialą?

– Aš visada buvau šio žanro gerbėjas, ypač mokslinės fantastikos. Užaugau skaitydamas Johno R.R.Tolkieno knygas, ypač „Žiedų valdovą“ ir „Hobitą“. Net nežinau kiek kartų juos perskaičiau ir šias knygas atradau tuo metu, kai pasirodė Peterio Jacksono „Žiedų valdovas“.

Skaičiau jas ir ieškojau kažko įdomaus fantazijos pasaulyje. Kažkas man rekomendavo naują knygų seriją „Ledo ir ugnies daina“.

REKLAMA
REKLAMA

Prisimenu, skaičiau prologą ir pirmąją knygą, kur reindžeriai ėjo už Ledo sienos ir rado įrodymų apie kitus, Baltuosius klajoklius. Ir mane tai užkabino. Tai tarsi „Žiedų valdovas“ suaugusiems. Su seksu, smurtu, kraujomaiša, išdavystėmis ir žmogžudystėmis.

REKLAMA

Šių temų Tolkienas neliečia savo pasaulyje. Tačiau ten buvo savotiškų kvestų su tikslu išgelbėti šviesą nuo tamsos. Tai genialu, ir mane tai įtraukė. Nuo to pirmo karto.

– Gal galite papasakoti apie kūrybos vidinius procesus? Kaip jūs ir jūsų kolega bendraautorius ir šou vadovas Miguelis Sapochnikas bendradarbiaujate kūrybiniame procese?

– Dabar esu vienas. Dirbu savarankiškai. Tęsiu darbą. Stumiuosi į priekį. Kuriant serialą visada reikia bendradarbiauti, nesvarbu, kiek vadovų ar komandos narių yra. Vis tiek tenka bendradarbiauti su režisierių, scenaristų komandomis.

REKLAMA
REKLAMA

Turiu puikius scenaristus ir bendraautorę Sarą Hess, kurios kūryba man labai patinka.

Taip pat yra filmavimo komanda ir aktoriai. Galiausiai už viską esu atsakingas aš. Galutinis sprendimas būna mano. Aš patvirtinu arba atmetu, bet bendradarbiauju su labai patyrusia menininkų ir savo amato meistrų komanda.

– Kaip jūs kuriate scenarijus tokiam sudėtingam ir plačiam pasauliui? Ar yra scenų bei epizodų, kurie jums buvo ypač sudėtingi?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Viskas prasideda nuo popieriaus. Turiu scenaristų komandą, kuri pradėjo dirbti prieš baigiantis ankstesniam sezonui. Dabar jau rašome scenarijų trečiam sezonui.

Pradėjome nuo knygos „Ugnies ir kraujo“ siužeto. Daug kartų perskaitėme įvykių eigą knygoje. Tai buvo mūsų atspirties taškas, tada praleidome savaites, mėnesius, galvodami apie personažų transformaciją ir kaip viskas bus susiję.

Tada rašėme scenarijų. Tai labai kruopštus procesas, kuris trunka daugiau nei metus, nuo pradžios iki pabaigos, iki kol pradedame filmuoti. Aš – rašytojas, todėl ir įsitraukiau į šį beprotišką verslą, man tai – maloniausia ir įdomiausia dalis.

REKLAMA

– Sugrįžkime į praeitį. Kaip nusprendėte, į kurias transformacijas ir personažus sutelkti dėmesį pirmajame serialo sezone?

– Su šiuo serialu viskas paprasta. Siužetas sukasi aplink Targaryenų dinastiją. Tai istorija apie vieną labai sudėtingą šeimą ir dvi karaliaus Viseryso puses...

Pirma žmona ir vaikas, antra žmona ir vaikai. Viskas susiveda į Viserysą ir jo šeimą. Įvykiai seriale vyksta iš Targaryenų šeimos narių perspektyvos.

REKLAMA

Ankstesnis serialas („Sostų karai“, Red.) buvo labiau įvairiapusis ir platus dėl Starkų ir Lannisterių, skirtingų namų ir personažų, taip pat Daenerys už Siaurosios jūros. Mūsų serialo centre yra Viserys, Rhaenyra, Alicantė ir jų šeimos. Tai tema, ties kuria mes susitelkiame rašydami kitas istorijas.

Istorijos susipina su kitais įvykiais, bet viskas vyksta iš pagrindinių veikėjų perspektyvos.

– Be jokių spoilerių, ko gerbėjai gali tikėtis naujuose sezonuose?

– Antras sezonas tik pasirodė. Tikiuosi, laukėte jo. Manau, mes pranokome save antrajame sezone. Lyginant su pirmuoju sezonu, antrasis bus daug didesnis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai matoma iš anonsų ir rinkodaros medžiagos. Bus keletas šokiruojančių akimirkų seriale. Tai susiję tiek su spektakliu, tiek su personažais ir tai iš esmės pakeis „žaidimą“. Antro sezono pabaiga labai skirsis nuo jo pradžios, todėl norisi, kad kiekvienos serijos žiūrovai lauktų nekantriai.

R. Condalą kalbino Žilvaras Zinkevičius, tekstą parengė Karina Pukaitė.

Birželio 17 d. įvyko HBO serialo „Drakono namai“ antrojo sezono pasaulinė premjera, kurį Lietuvoje galima žiūrėti per „Go3“ televiziją. Kiekvieną pirmadienį žiūrovų laukia vis nauja šio 8-ių dalių antrojo sezono serija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų