• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Maždaug po 30 metų vienišų motinų ir susidėjus gyvenančių porų gali būti daugiau, nei susituokusių.

REKLAMA
REKLAMA

Oficialiai tvirtinama, kad tai turės rimtų pasekmių vaikų sveikatai ir išsilavinimui, skelbia britų dienraštis „The Telegraph“.

REKLAMA

D. Britanijos Nacionalinės statistikos valdybos parengtame pranešime šeimos klausimais tvirtinama, kad po 24 metų D. Britanijoje susituokusios poros taps mažuma. Prieš kelias dienas paskelbtame dokumente pranešama, jog per praėjusius 10 metų kartu gyvenančių žmonių skaičius išaugo 65 proc. – sugyventinių porų dabar yra 2,3 mln. Vienišų motinų per 10 metų padaugėjo 8 proc. – jų dabar šalyje yra 2,6 mln.

REKLAMA
REKLAMA

Oficialiais statistikos duomenimis paremtas tyrimas prognozuoja, kad iki 2031 m. ne santuokoje gyvenančių 45 – 64 m. amžiaus žmonių skaičius padidės 250 proc.

Pasak dienraščio, tai reiškia, kad žmonės atidėlios santuoką iki 30 ar 40 metų, gyvens nesusituokę ar vieniši, todėl dauguma vaikų augs nepilnose šeimose arba su tėvais – sugyventiniais. Tokia situacija smarkiai skirsis nuo dabartinės, kai 7 iš 10 britų šeimų (jų iš viso yra 17 mln.) yra oficialiai įregistruotos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vedusių žmonių skaičiaus mažėjimas gali neigiamai atsiliepti visuomenei, nes susituokusių porų vaikai išsiskiria stipresne sveikata, nei vienišų motinų. Jiems geriau sekasi mokykloje, nei tiems, kurių tėvai gyvena atskirai arba nėra vedę. Vedę vyrai ir ištekėjusios moterys iš esmės yra sveikesni, teigia dienraštis.

REKLAMA

Santuokos atsisakymas gali neigiamai atsiliepti ir senyvo amžiaus žmonėms. Vedusios poros savo ir sutuoktinio tėvams bei kitiems giminaičiams skiria daugiau laiko, nei susidėjusios poros, nes jų šeimos bendrumo jausmas yra labiau išlavėjęs.

„Jei 16 proc. vedusių porų rūpinasi savo giminaičiais ne mažiau nei vieną valandą per savaitę, tai tarp sugyventinių tokių porų tėra tik 9 proc.“, - sakoma tyrimo išvadose.

REKLAMA

Žmonės, kurie rūpinasi sergančiais ar neįgaliais savo giminaičiais, sutaupo valstybei 87 milijardus svarų per metus, nes padeda jiems nemokamai, o ne palieka nacionalinės sveikatos apsaugos sistemos ar socialinių tarnybų globai, rašo „The Telegraph“ 

Sociologai ir politologai mano, kad politikai turėtų aktyviau kovoti už santuokos pozicijų stiprinimą šiuolaikiniame pasaulyje. „Nebereikia toliau ginčytis dėl santuokos svarbos. Tai ne šiaip tradicija, santuoka pačiu geriausiu būdu gina vaikus ir suteikia jiems optimalias galimybes pradėti gyvenimą“, - tvirtina Jill Kirby iš Politinių tyrimų centro. Nepaisant to, pasak jos, premjeras Gordonas Brownas ne kartą atsisakė pripažinti ryšį tarp santuokos ir vaikų gerovės. „Visa jo vykdoma vaikų politika neatsižvelgia į šeimą. Browno socialinė politika formuoja šeimoms nepalankią situaciją ir prisideda prie mažiau patvarių šeimos formų populiarėjimo“, - sako J. Kirby.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Anksčiau žmonės manė, kad nesvarbu, kaip tu gyveni. Tuo tarpu dabar dauguma tyrimų atskleidžia, kad tai svarbu. Tačiau jeigu šalyje veikia sugyventinius ir atskirai gyvenančius tėvus skatinanti mokesčių ir pašalpų sistema, tai žmonės taip ir gyvens“, - aiškina “Civitas“ tyrimų centro direktoriaus pavaduotojas Robertas Whelanas.

REKLAMA

„Pavojinga ignoruoti faktą, kad kas antra sugyventinių pora išsiskiria, kol vaikui nebūna suėję 5 metai, tuo tarpu tarp susituokusių porų tai atsitinka vienoje iš 12 šeimų“, - neseniai perspėjo britų konservatorių lyderis Davidas Cameronas. Štai kodėl, pasak jo, britų konservatoriai remia šeimą. „Laikas pripažinti, kad šeimos krachas – pagrindinė visuomenės kracho, kurį dabar stebime mūsų šalyje, priežastis“, - pareiškė D. Cameronas.

REKLAMA

Tuo tarpu, pasak dienraščio, vyriausybė stengiasi skatinti sugyventinių poras: ruošiami įstatymai dėl vadinamosios „palengvintos santuokos“ suteiks 2 milijonams sugyventinių porų teisę į finansinę paramą ir dalį partnerio turto „skyrybų“ atveju.

Vienatvės centrai

Šeimos, kuriose nėra tėvo, sudaro 22 proc. visų didžiajame Londone gyvenančių šeimų. Tai didžiausias rodiklis visoje šalyje. Pačiame Londone daugiausia šeimų be tėvo gyvena Lambetho rajone (48 proc. visų rajono šeimų). Šiame rajone ir pats didžiausias mieste paauglių nėštumo procentas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kiti didžiausi miestai, kuriuose gyvena daugiausia vienišų motinų arba tėvų – Mančesteris (46,8 proc.), Glasgas (46,4 proc.), Southwarkas (45,7 proc.) ir Liverpulis (44,8 proc.).

Laimingesni – santuokoje

Ir vyrai, ir moterys jaučiasi laimingesni ir gyvena labiau pasiturinčiai, jeigu jie yra susituokę. Pilnose šeimose augantys vaikai išsiskiria tvirčiausia sveikata, rašo „Telegraph“.

Tyrimo rezultatai liudija, kad 40 – 64 m. amžiaus ištekėjusių moterų sveikata yra žymiai geresnė už netekėjusių moterų, o motinos yra sveikesnės už bevaikes.

Paprastai vedusių vyrų sveikata būna geresnė, o ištekėjusios moterys turi daugiau finansinių privalumų, rašo „Telegraph“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų