Rusų okupanto ir jo žmonos pokalbio metu moteris ragina jį parašyti prašymą dėl atleidimo iš kariuomenės. Moteris taip pat tvirtina, kad baudžiamasis persekiojimas, kuriuo Rusijos vadovybė gąsdina kariškius, neturi teisinio pagrindo.
Į pokalbį įsijungia ir okupanto motina, ši skundžiasi melaginga informacija apie nuostolius, kurią pateikia Rusijos žiniasklaida: „JAV – žuvo 21 tūkst. rusų, Ukraina deda 24. O mūsų – 1200, įsivaizduokit? Tai amžius nuo 18 iki 25. O kas uždirbs mūsų pensijai? Niekas. Pensija bus panaikinta. Trumpai tariant, mums bus p****.“
Be to, okupanto motina skundžiasi, kad „specialioji operacija“ nežinia, kiek tai truks, o Ukrainą vis tiek teks atstatyti rusų lėšomis. Nepaisant karo, rusų propaganda rusus „maitina“ šventiniais koncertais.
„Ulan-Udei 99 metai – didžiulis koncertas! P*****, kad Buriatijoje kasdien laidojami vaikinai iš Ukrainos. Jie turėtų gėdėti... puolė mokyti vaikus patriotizmo... kiek žmonių, bet tiesos išvis nėra“, – apibendrina moteris.
Okupanto pokalbį su artimaisiais galite išgirsti straipsnio viršuje.
Kaip atskleidžia rusų karių pokalbiai, jų gretos kare Ukrainoje sparčiai retėja. Bet ne dėl to, kad jie nukaunami, o dėl to, kad patys nusprendžia pasitraukti iš karo lauko – arba pasibaigus sutarčiai, arba tiesiog pasitaikius progai pasprukti.
Ukrainos saugumo tarnybos nutekintas dar vienas rusų kario pokalbis su, tikėtina, šeimos nare ar mylimąja, atskleidžia, kad Rusijos pajėgų kariai skuba grįžti namo į Rusijos Federaciją.
„Taip, iki gegužės pabaigos, galvoju, bus pamažu išvedinėjama. Nes čia visi vaikinai išvažiuoja ir taip, paprasčiausiai paima ir išvažiuoja, na, kurie jau nebegali... Pas mus brigadoj išvis nė vieno žmogaus nebeliko, jau brigadoj nebėra žmonių, tai ją tikrai išformuos, nes daug žmonių pasitraukė. Labai daug žmonių.
Išvažiuoja, pavyzdžiui, vienas žmogus, pasibaigus kontraktui, ir jis važiuoja namo. Tai pas jį į kamazą įšoka dar aštuoni žmonės, kurie patys nori pasitraukti. Ir jie paprasčiausiai išvažiuoja. Tai esant galimybei, 8–10 žmonių išvažiuoja“, – karių nuotaikas perteikė Ukrainoje kariaujantis rusas.
Rusija patvirtino atleidusi per 100 Rosgvardijos narių, atsisakiusių kautis Ukrainoje
Rusijos teismas patvirtino sprendimą atleisti 115 Nacionalinės gvardijos (Rosgvardijos) narių, apskundusių jų pašalinimą iš tarnybos, kai šie gvardiečiai atsisakė dalyvauti Maskvos invazijoje į Ukrainą.
Ši byla atrodo esantis pirmasis oficialus patvirtinimas, kad kariai atsisako dalyvauti Rusijos karinėje kampanijoje Ukrainoje, pradėtoje vasario 24 dieną.
Karinis teismas Rusijos pietinėje Kabardos-Balkarijos respublikoje trečiadienį nurodė išnagrįnėjęs „reikiamus dokumentus“ ir apklausęs Nacionalinės gvardijos pareigūnus. Ši vidaus saugumo struktūra yra atskira nuo Rusijos kariuomenės.
Teismas padarė išvadą, kad ieškovai „nepagrįstai atsisakė vykdyti oficialią užduotį“ ir jų apeliaciją atmetė.
Posėdis vyko už uždarų durų, kad nebūtų paviešinta „karinių paslapčių“, pridūrė teismas.
Rusijos naujienų agentūra „Interfax“ ketvirtadienį citavo teismo spaudos tarnybos pranešimą, kad minimi Nacionalinės gvardijos kariai atsisakė vykdyti užduotį per kampaniją Ukrainoje, kurią Maskva oficialiai vadina ne karu, o „specialiąja karine operacija“.