„Karštligiškai sunkią dieną, kai darbų – griūtis ir atrodo – neišsikapanosi, aš save raminu: ateis išganingas vakaras ir prasmingas nuovargis, kai galėsi padėkoti Apvaizdai už siųstas palaimas ir pagirti save už nuveiktus darbus. Bet aš mokausi neskubinti laiko, nes šitaip – diena po dienos, vakaras po vakaro – jis ir praeis. O man šitiek mažai jo duota. Reikia išmokti būti čia ir dabar“, – anksčiau yra sakęs Rokas Žilinskas.
Jau 5-erius metus Lietuva neturi žinomo entuziazmo ir nuotaikos užtaiso Roko Žilinsko. Jo sesuo Monika sako net praėjus penkeriems metams po brolio mirties jaučianti skausmą, kadangi jiedu buvo itin artimi.
„Penkeri metai, atrodytų, nemažas laiko tarpas apsiprasti su netektimi, tačiau negalėčiau išmatuoti netekties skausmo ir negaliu pasakyti ar dabar mažiau skauda... skauda, tik kitaip. Man jo labai trūksta, kas dieną trūksta“, – su tv3.lt portalu dalijosi Monika Žilinskaitė.
Nuolat rūpinosi kitais
6-eriais metais už vyrą jaunesnė sesuo tikina, kad apie brolį gali kalbėti tik šiltus žodžius. Toks jis buvo – nuolat besirūpinantis kitais ir jų problemomis.
„Brolį prisimenu kaip itin išprususį, geraširdį, rūpestingą, šviesų žmogų. Gebantį įžvelgtį grožį paprastume, negražume. Žmogų, kuris visą savo laiką skyrė darbui visuomenės labui. Gaila, kad tik sau jis to laiko skyrė mažokai, besirūpindamas kitais nepakankamai rūpinosi savimi. Su Roku mudu siejo ne tik kraujo ryšys, mudu visada buvome ir geriausi draugai. Jis buvo mano vyresnysis brolis, mano gynėjas, mano mokytojas. Turėjome bendrų pomėgių, tad dažnai laisvalaikį leisdavome kartu“, – dalijasi Monika.
Nors jau kurį laiką, su mumis nėra šio šviesaus žmogaus, pats Rokas Žilinskas dar iki šiol prisimenamas, o legendine tapusi frazė „Aš esu Rokas Žilinskas“ dar skamba iki šiol.
„Labai džiaugiuosi, kad Rokas iki šiol prisimenamas, juk kaip sakoma – šioje žemėje gyvename tol, kol gyvas mūsų prisiminimas! Brolis gebėjo rasti bendrą kalbą tiek su aukščiausio rango politikais, tiek su paprastais, gyvenimo nelepintais žmonėmis. Ir tai ne tik Lietuvoje – Rokas turėjo artimų draugų įvairiausiose pasaulio šalyse, ir aš čia nekalbu tik apie mūsų, Vakarų pasaulio šalių žmones, bet apie žmones iš kitų kultūrų.
Brolis turėjo draugų Mauricijuje, Nepale, Indijoje, Tailande, Madagaskare, Kambodžoje, su kaip kuriais tebepalaikau ryšį, tie žmonės man pasakojo, kaip Rokas buvo jiems sektinu pavyzdžiu, kaip kai kam pagelbėjo sunkiu gyvenimo periodu. Broliui niekada nebuvo problema užmegzti pokalbį su bet kokio socialinio sluoksnio ar kitos kultūros žmogumi. Manau, tai vis jo išprusimas ir ta didelė širdis!“ – šypsosi moteris.
Rokas Žilinskas buvo žinomas ir dėl savo didelių planų – vis kažką naujo kurdavo ir planuodavo. Pašnekovė priduria, kad jie kartu planavo nuveikti daug, tačiau ne viską kartu padaryti suspėjo.
„Kartu su Roku ketinome steigti pagalbos priklausomiems asmenis centrą. Planavome kartu šioje srityje daug nuveikti. Pabaigęs politiko karjerą Rokas ketino užsiimti šios idėjos įgyvendinimu. Rokas turėjo aiškią viziją, kaip įgyvendinti priklausomybių prevencijos politiką Lietuvoje, turėjo idėjų, kaip sukurti veiksmingą kovos su alkoholizmu sistemą. Labai gaila, kad jam pritrūko tam laiko“, – apgailestauja ji.
Įdomu, kad netrukus R. Žilinsko atminimui bus išleista knyga „Aš – Rokas Žilinskas“, kurią rašė jo sesė kartu su artima drauge Daiva Žeimyte.
„Šioje knygoje sugulė Roko rašyti straipsniai, jo surašyti pastebėjimai, pamąstymai, kitų žurnalistų daryti interviu su Roku. Taip pat dalį knygos sudaro Roko draugų, bendražygių, kolegų prisiminimai apie brolį. Knyga gausiai iliustruota nuotraukomis iš Roko gyvenimo – tiek iš profesinio, tiek iš privataus“, – tikina pašnekovė.
Mirė po sunkios ligos
Primename, kad R. Žilinskas mirė eidamas 45-uosius metus, Vilniaus universiteto Santaros klinikose po sunkios ligos.
1972 metų liepą gimęs politikas 1990 metais baigė tuometę 27-ąją vidurinę mokyklą. Vėliau jis šešerius metus studijavo žurnalistiką Vilniaus universitete.
Jis taip pat yra mokęsis Indijos masinės komunikacijos institute, Europos žurnalistikos centre.
R.Žilinskas 1991 - 1992 metais dirbo užsienio naujienų redaktoriumi „Vilniaus laikraštyje“, 1992 - 1998 metais dirbo Lietuvos televizijoje. 1998 - 2008 metais jis buvo žinių vedėjas ir užsienio naujienų redaktorius LNK žinių tarnyboje.
Pirmą kartą į Seimą jis buvo išrinktas 2008 metais su tuometiniu Arūno Valinsko vadovautu Tautos prisikėlimo partijos sąrašu. Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariu jis tapo 2011 metais. Į Seimą R.Žilinskas buvo išrinktas ir 2012 bei 2016 metais.
Jis yra pirmasis Lietuvos parlamentaras, prisipažinęs, jog yra homoseksualus. R.Žilinskas 2010 metais dalyvavo pirmose Vilniuje vykusiose gėjų eitynėse.