• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Pure Future“ organizatorius: koncertuoti atsisakę atlikėjai – kaimiečiai ir šiukšlės

Žiūrovai: prastas organizavimas matėsi jau nuo pirmos dienos

Praėjusį savaitgalį Trakus sudrebinti žadėjęs festivalis „Pure Future Hacienda 2013“ paliko ne tik puikių įspūdžių, bet ir nusivylimo šleifą. Ne vienas koncerto lankytojas po renginio turėjo ką prikišti organizatoriams, o šie negailėjo karčių žodžių koncertuoti atsisakiusiems muzikantams.

Praėjusį savaitgalį Trakus sudrebinti žadėjęs festivalis „Pure Future Hacienda 2013“ paliko ne tik puikių įspūdžių, bet ir nusivylimo šleifą. Ne vienas koncerto lankytojas po renginio turėjo ką prikišti organizatoriams, o šie negailėjo karčių žodžių koncertuoti atsisakiusiems muzikantams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atlikėjai atsisakė lipti ant scenos

Dalis atlikėjų atsisakė koncertuoti, pažėrę rengėjams kaltinimų apgavyste ir nesumokėtais honorarais, o žiūrovus papiktino tuščia scena, prastas organizavimas ir virtinė kitų nesusipratimų. Renginio organizatoriai piktinasi arogantiškais atlikėjais ir pačių festivalio dalyvių kultūros stoka.

REKLAMA

Rugpjūčio 14–17 dienomis vykusiame festivalyje didžiausias skandalas kilo trečiąjį, penktadienio, vakarą. Ten pasirodyti turėjusi vokiško techno ir elektro muzikos grupė „Zombie Nation“, likus vos kelioms valandoms iki koncerto, socialiniame tinkle „Facebook“ parašė, kad nekoncertuos ir atsiprašė savo gerbėjų: „Deja, bet šou Vilniuje yra atšaukiamas, nes renginio organizatoriai dingo ir nesilaikė sutarties reikalavimų. Esame labai nusivylę ne mažiau nei tie, kurie pirko bilietus į šį renginį, tačiau dėl to nesame kalti.“

REKLAMA
REKLAMA

Tą patį padarė ir juos „apšildyti“ turėjusi lietuvaitė GJan, kuri kitą dieną savo „Facebook“ paskyroje paskelbė tokią žinutę: „Labas visiems... vakar buvo tiesiog siaubinga diena, „Pure Future“ organizatoriai prieš koncertą dingo neįvykdę savo techninių ir kitų reikalavimų, todėl negalėjom pasirodyti ant scenos. Labai visų atsiprašau ir pažadu išsilaikius teises atvažiuot į Trakus ir padaryt bent mini nemokamą akustinį koncertą!“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nesklandumų virtinė

Į festivalį bilietus įsigiję melomanai tikino, kad organizacinės spragos badė akis jau nuo pirmosios dienos.

Balsas.lt skaitytojas Viktoras apie trečiadienio vakaro koncertą pasakojo: „Nuo pat renginio pradžios jau buvo požymių, kad [organizatoriai] kažko neapgalvojo. Tarkim, žmonėms, kurie turėjo bilietus, net nedėjo apyrankių. Teko neštis rankose visą A4 formato lapą į renginį ir su juo vaikščioti, kas nebuvo patogu. Aš dar atskirai užklausiau – ar neuždėsit ko nors? Sako: „Šiandien nieko neturim, sugalvosim ką nors kitoms dienoms.“ Tačiau kitomis dienomis buvo tas pats.

REKLAMA

Penktadienį kas dirbo prie kasų, labai pasimetę buvo, patys nesuprato, kas vyksta. Įeina žmogus su VIP – jam uždeda tik antspaudą, pamiršta apyrankę. Kitam viską uždeda. Penktadienį jie net neturėjo bilietų skaitytuvo – galėjai su paprastu atšviestu popieriumi praeiti. Organizuotumo trūko nuo pat pradžių.“

REKLAMA

Ketvirtadienio vakarą Leon Somov ir Jazzu koncerte apsilankęs Romas taip pat neliko sužavėtas. Koncertas turėjo trukti nuo 20 val. iki vidurnakčio, bet pasak jo, laiku atvykę žiūrovai į renginio vietą buvo pradėti leisti tik 20:40 val., – esą buvo nespėta pasiruošti. „Negana to, tik pradėjus įleidinėti žmones pasigirdo muzika, publiką apšildė jaunų vaikinukų grupė, tačiau tie, kurie stovėjo eilės gale arba bent jau viduryje, tikrai jų net nepamatė“, – pasakojo Romas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Bilietuose buvo nurodytos vietos, buvo žadami staliukai ir pan. Staliukų nebuvo, vietoj jų buvo sukrautos kartoninės dėžės, kėdės turėjo kažkokią mistinę numeraciją: šalia dvi 36 kėdės, šalia jų – 5 kėdė ir panašiai. Dėl to kai kurie žiūrovai tikrai buvo nepatenkinti, nes turėjo sėsti kur papuola, o ir konfliktų dėl sėdimų vietų tikrai buvo“, – įspūdžiais dalijosi vaikinas.

REKLAMA

Galiausiai 21 val. prasidėjo žadėtųjų atlikėjų koncertas. Jazzu pasirodymu Romas sakė likęs patenkintas, tik… iki vidurnakčio turėjęs trukti šou baigėsi 22:20 val.

„Jazzu išėjo ir žmonės pradėjo skirstytis, tačiau atėjo viena iš organizatorių ir pasakė, kad koncertas yra iki 24:00, taigi dabar gros kažkokia grupė (pavadinimo nepamenu). Bet visų pirma, žmonės atėjo klausyti Jazzu koncerto, o ne X skaičiaus grupių, juo labiau – muzikos stiliai tikrai skyrėsi. Reziumė: Jazzu koncertas geras, bet organizacinė pusė tragiškai bloga, absoliučiai. Vietoj 4 valandų koncerto gavome 1:20 val.“, – piktinosi Romas, tokius organizatorių veiksmus pavadinęs nepagarba ir tiesiog spjūviu klausytojui į veidą.

REKLAMA

Vaikinas pasiguodė, kad pirkdamas du bilietus už vieno kainą, išleido palyginti nedaug – 56 litus. O įprastomis sąlygomis bilietus pirkę ar galimybe sėdėti VIP zonoje susivilioję klausytojai paklojo žymiai didesnes sumas.

„Narkomaninė“ muzika vietoj žadėtų atlikėjų

Atėjus penktadienio koncertui, žiūrovai sulaukė itin nemalonios staigmenos – nei jų laukti vokiečiai „ZombieNation“, nei lietuvaitė GJan, nei duetas „Electronic I“ visiškai nepasirodė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nepavykusiame renginyje apsilankęs Viktoras pasakojo: „Penktadienį tai buvo taip, kad sužinojau, jog nepasirodys „Zombie Nation“. Jie patys paskelbė Zombienation.com. Nuvykus į renginį, niekas ten neįleido žmonių, nors atvykom lygiai laiku. Bet reikėjo dar valandą laukti, nes pasakė, kad renginys prasidės už valandos. Tai susidarė šiokia tokia eilutė – nuo pilies iki tilto.

REKLAMA

Tada pradėjo leisti žmones į vidų. Leido muziką. Tiesiog garso įrangos prižiūrėtojai tą darė. Ir taip laukėm, laukėm, galvojom, kada čia kažkas bus. Aš asmeniškai žinojau, kad nebus Zombie Nation, bet dauguma turbūt net nežinojo. Bet galvojom, gal pasirodys GJan. Net mačiau vieną šeimą su mažais vaikais – matyt, tikėjosi ateiti į GJan koncertą. O nutiko visai kitaip, nes kas leido muziką, tai tokią „narkomaninę“. Ten jaunimas „taškėsi“ ir tiek. Po kokios valandos išėjo dalis žmonių, po kiek laiko – dar daugiau. Buvo aplink stovinčių žmonių, kurie laukė koncerto, bet ne „narkomaninės“ muzikos. Galiausiai išvis išsibarstė žmonės, nes nieko nebesulaukė. Ir muzika renginyje užtilo dar anksčiau, nei turėjo pagal programą baigtis.

REKLAMA

O šeštadienį jau net nevykau, nes nebuvo aišku, ar nebus vėl kokių nesąmonių“.

Organizatorius: nepasirodę atlikėjai – šiukšlės ir kaimiečiai

Kad būtų išklausytos abi pusės, Balsas.lt mėgino susisiekti su festivalio organizatoriais UAB „MC-Creation“. Deja, ir įmonės stacionarusis, ir mobilusis telefonai buvo išjungti.

REKLAMA
REKLAMA

Paskambinus bilietų platintojo Bilietai.lt informacijos telefonu, juo atsiliepęs vaikinas taip pat nedaug ką galėjo paaiškinti: siūlė kreiptis į organizatorius, nors netrukus prisipažino, kad įmonė savo duomenų bazėje neturi nei jų telefono numerio, nei elektroninio pašto adreso – nieko. Ar nusivylę klientai galės atgauti pinigus už neįvykusį koncertą? „Prie renginio aprašymo, kaip aš matau, informacija nėra pateikiama ir mes neturime tokios informacijos, kad bilietai dabar bus grąžinami ir pinigai bus atgauti. Tiesiog reikia sekti informaciją mūsų puslapyje“, – sakė informaciją teikiantis vaikinas.

Galiausiai pavyko prisiskambinti renginio direktoriui Mindaugui Jonaičiui. Vyras džiaugėsi pavykusiu ir daug žiūrovų sutraukusiu renginiu, o dėl nesklandumų kaltino arogantiškus atlikėjus ir pačių žiūrovų nekultūringumą.

„Atidarymo vakaras buvo fantastiškas. „Gus Gus“, „Parachute Youth“ pasirodymai buvo nuostabūs. Susirinko 5 tūkstančiai žmonių – tiek net nesitikėjome. Nereali diena, nerealus atidarymas“, – tikino M. Jonaitis.

Užsiminus apie skaitytojo priekaištus dėl antrojo vakaro nesklandumų, „Pure Future“ organizatorius atsakė: „Matyt, skaitytojas blogai nusiteikęs.“ Pasak jo, organizuojant koncertus vėlavimas yra įprastas, o žmones leisti į salę jau grojant apšildančiam muzikantui – taip pat visiškai normalu. Leon Somov ir Jazzu koncertas truko tiek, kiek suplanuota, o po jų koncertavusi grupė taip pat buvo nurodyta programoje.

REKLAMA

Kodėl į salę galiausiai patekusiems žiūrovams teko blaškytis ieškant savo staliukų ir kautis dėl kėdžių? „Paprastas lietuviškas nachališkumas. Nes žmonės sėdo ne į savo vietas, o mes nenorėjome kelti konflikto – buvo tokių, kurie atsisėdo į ne savo vietą, jam tai rodai, o jis vis tiek laiko įsikibęs kėdės. Negi dabar jį išmesi su apsauga? Nesinorėjo gadinti tos gražios nuotaikos, kuri buvo, ir puikaus koncerto.“

Pokalbiui perėjus prie trečiojo vakaro, per kurį nepasirodė nė vienas iš žadėtų atlikėjų – nei vokiečiai „Zombie Nation“, nei dainininkė Gjan, nei vaikinų duetas „Electronic I“, M. Jonaitis dėl to kaltino pačius muzikantus.

Anot jo, iki koncerto dienos buvo parduota tik kiek daugiau nei 150 bilietų, tad atlikėjai nesutiko koncertuoti tokiai mažai auditorijai. „Kvietėme juos pasirodyti ir sakėme, kad jie, aišku, atgaus pinigus po koncerto, bet jie atsisakė kompensacijų ir nusprendė iškelti konfliktą iš nulio. Jie yra šiukšlės ir ateityje rekomenduočiau tiek kitiems organizatoriams, tiek ir aš pats su jais niekada nedirbsiu. Čia jie parodė savo nepagarbą klausytojams.“

Kodėl organizatoriai sugebėjo parduoti tiek mažai bilietų į šių grupės pasirodymą? „Aš manau, kad šios grupės yra tokios nepopuliarios Lietuvoje, kad niekas nenori jų klausytis. O visi tie populiarinimo kanalai, kaip „Youtube“ ir jų skaičiai, yra šnipštas. Bet tikrai daugiau nedirbsime su tokiais atlikėjais, kurie yra kaimiečiai ir daro kaimo šou. Geriausiu atveju, vestuviniai muzikantai.“

REKLAMA

M. Jonaitis sakė nesibaiminantis, kad dėl tokių negatyvių atsiliepimų apie jį nuvylusias grupes jam ateityje bus sunkiau susitarti su kitais muzikantais: „Ne jie yra žvaigždės, o tokie renginiai kaip mes daro iš jų žvaigždes. O tokiems Lietuvos atlikėjams, kaip GJan, ar „Electronic I“ iš Marijampolės apskrities, kurie yra neišsilavinę kaimiečiai ir mums prirašė laiškų su keiksmažodžiais, aš patarčiau geriau užsiimti ūkininkavimu ir koncertuoti karvėms ir kiaulėms, nes jie tiek ir tesugeba.“

Pašnekovo teigimu, vietoje neįvykusių pasirodymų žiūrovams buvo pasiūlyta kita, didžėjų programa, ir susirinkusieji galėjo ne prasčiau linksmintis, o jei liko labai nepatenkintų, jie pinigus už bilietus galės susigrąžinti nuo ateinančios savaitės.

Baigiamasis koncertas, pasak M. Jonaičio, taip pat pavyko puikiai. „Pabaiga buvo nuostabi. Į pabaigą atvyko visi planuoti muzikantai. Jie buvo sužavėti publikos, ir užsienio atlikėjai, Lorenzo, ir lietuviai. Susirinko masė žmonių, daugiau nei 2 tūkstančiai, ir visi šoko iki 5 valandos ryto. Visa komanda dirbo nuostabiai, o pabaigą vainikavome puikiais šampano šūviais.“

Paklaustas, ar ketina ir toliau rengti „Pure Future“ ciklo vakarėlius Lietuvoje, M. Jonaitis užtikrino, kad tikrai taip.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų