Dabar nepasakosime apie jos gamybą, nes tai ganėtinai sudėtingas procesas. Trumpai paminėsime, kad tai fermentuota arbata. Ne pūdyta, ne užkasta į žemę dvidešimčiai metų ir panašiai. Tačiau fermentuojama ji ganėtinai ilgai, ilgiau nei kitos fermentuojamos arbatos rūšys. Tas procesas (iki kurio vyksta tam tikros paruošiamosios gamybos stadijos) trunka dažniausiai apie 6 savaites. Dėl tokios ilgos fermentacijos lapeliai įgauna rusvą spalvą ir savybes, nebūdingas kitoms arbatos rūšims. Ši arbata labiau pasižymi valančiomis savybėmis nei kitos. Taigi sveikuoliams ir besilaikantiems dietos tai gera žinia. Tačiau pueras nėra vaistas, tai nėra vaistažolė, tai arbata, turinti kofeino, ir dažnai tenka matyti sveikuolių, perdozuojančių puero dėl didelio noro sulieknėti, kas gali lemti įvairiausias organizmo reakcijas, priklausomai nuo kiekvieno individualios sveikatos būklės. Tai nėra arbata, kurios galite gerti neribotą kiekį. Daugumai užtenka vieno didelio puodelio į dieną, kiti geria daugiau, tačiau nepamirškite, kad tai valanti arbata, ir jūs nenorite "išsivalyti" per daug...
Kiekviena arbata turi puikių savybių, jei mokėsime jomis pasinaudoti teisingai. Patys kinai puerą dažniau linkę gerti šaltu metų laiku, nes, visų pirma, tai šildanti arbata. Kai kurios arbatos rūšys, nepaisant to, kad jas geriame karštas, turi vėsinančių savybių (baltosios ir žaliosios), ir jas labiau tinka gerti vasarą. Taip pat kinai rekomenduotų puerą gerti žmonėms, valgantiems daugiau mėsos ir riebių patiekalų (kurių, beje, taip pat daugiau valgome žiemą), nes pueras gerina virškinimą, ir padeda atsikratyti blogojo cholesterolio, taigi ilgainiui, vartojamas reguliariai ir teisingai, gali apsaugoti nuo aukšto spaudimo, nutukimo bei įvairiausių susirgimų. Puero nereikėtų gerti vėlai vakare, nes tai arbata, turinti tonizuojančių savybių. Puikiai tinka darbo dieną po sočių pietų - padės virškinimui ir grąžins žvalumą. Kai kurie, norintys atsisakyti kavos, sėkmingai kavą pakeičia pueru - tonizuoja, turi stiprų skonį, tinka tiems, kas skundžiasi aukštu spaudimu arba "džiovinimo" pojūčiu po kavos.
Pabaigai paminėsime, kad kokybiškas pueras turi malonų skonį. Negailėkite pinigų, jei radote geros kokybės produktą. Pueras - arbata, kurią galite laikyti neribotą laiką. Jis nesensta, jis bręsta. Ilgainiui jo skonis darysis vis švelnesnis ir malonesnis, taigi jums nereikia skubėti išgerti šią arbatą. Tačiau ir jaunas pueras turėtų būti nekartus, pakankamai "minkštas", sodraus aromato, galbūt primenančio žemę, drėgną mišką, kartais kepintus riešutus (o ne neplautas kojines ar kaimo tvartą). Neskatiname pirkti aromatizuotą puerą, su tikslu "pabėgti" nuo nemalonaus jo aromato. Geresnės kokybės arbata visada parduodama gryna. Linkime ieškoti gero puero ir patirti malonų jo skonį bei poveikį!