Po savaitės, kupinos skandalų ir viešų konfliktų, Sasekso kunigaikštis galiausiai prabilo. Reaguodamas į tai, kad Labdaros komisija pradėjo tyrimą dėl jo 2006 m. įkurtos vaikų labdaros organizacijos „Sentebalė“, Harry pareiškė tikintis, jog tyrimas „perduos organizaciją į tinkamas rankas“ ir „atskleis tiesą“. Jis su skausmu pridūrė:
„Tai, kas įvyko per pastarąją savaitę, buvo širdį veriantis įvykis, ypač kai toks akivaizdus melas žeidžia tuos, kurie dešimtmečius investavo į šį bendrą tikslą.“
Princas Harry per pastaruosius kelerius metus patyrė daugybę nesėkmių – nuo sutarties su „Spotify“ praradimo ir „Netflix“ dokumentinio filmo apie polo nesėkmės iki teisinės kovos dėl Jungtinės Karalystės policijos apsaugos. Tačiau ši savaitė jam buvo viena sunkiausių.
Ypač skaudus smūgis buvo susijęs su „Sentebale“ – organizacija, kurią jis įsteigė savo velionės motinos, princesės Dianos, atminimui. Net pavadinimas „Sentebalė“ sesoto kalba reiškia „užmirštuolę“ – tai buvo Dianos mėgstamiausia gėlė ir simbolis, užtikrinantis, kad jos palikimas nebus pamirštas.

Netikėtas atsistatydinimas iš labdaros organizacijos
Praėjusį trečiadienį Harry netikėtai paskelbė, kad palieka „Sentebalę“, nes organizacijoje „nepataisomai pašlijo santykiai“. Jis buvo organizacijos dalis beveik 20 metų ir ne kartą pabrėžė savo įsipareigojimą jai.
Tačiau situacija dar labiau paaštrėjo, kai organizacijos valdybos pirmininkė, daktarė Sophie Chandauka, pateikė griežtą atsaką. Ji apkaltino organizaciją „prastu valdymu, silpna vadovybe, piktnaudžiavimu valdžia, patyčiomis ir net mizoginija (seksizmo ir rasizmo deriniu prieš juodaodes moteris)“.
Ji taip pat kritikavo princą už tai, kad jis kreipėsi į spaudą ir, anot jos, žaidė „aukos korta“. Tuo tarpu buvę organizacijos nariai Chandauka pareiškimus pavadino „reklaminiu triuku“.
Kol Harry išgyveno skandalą dėl labdaros organizacijos, penktadienį buvo pranešta, kad jo tėvas, Karalius Karolis III, buvo paguldytas į ligoninę dėl šalutinio vėžio gydymo poveikio. Tačiau princas apie tai sužinojo ne iš šeimos, o iš spaudos.
Tai dar labiau paryškino jo izoliaciją nuo karališkosios šeimos. Kai praėjusį vasarį buvo diagnozuotas Karolio III vėžys, Harry buvo suteikta vos pusvalandžio trukmės audiencija pas tėvą, o per kitus vizitus Jungtinėje Karalystėje jis visai nesusitiko su šeimos nariais.
Vienišas ir izoliuotas
Žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad 40-metis princas jaučiasi „vienišas kaip niekada“ ir retai palieka savo dvarą Montecito, Kalifornijoje. Meghan tuo tarpu yra užsiėmusi savo soliniu „Netflix“ projektu ir nauju gyvenimo būdo prekės ženklu „As Ever“.
Be to, pranešama, kad net jo artima draugystė su pussesere princese Eugenie pašlijo, kai ji buvo pastebėta linksminantis su jo kritiku Piersu Morganu.
„Jis siaubingai pasiilgsta savo šeimos, bet niekas su juo nebekalba. Jis tiesiog nori nueiti su vaikinais išgerti alaus, bet vieninteliai jo draugai yra Meghan draugų vyrai“, – „The Sun“ cituoja šaltinį.
Dar labiau situaciją paaštrino daktarės Chandauka vieši kaltinimai. Ji apkaltino Harry „patyčiomis ir priekabiavimu“ ir pareiškė turinti tai įrodančių dokumentų. Ji taip pat atskleidė, kad labdaros renginys buvo atšauktas, nes Harry norėjo su savimi atsivesti „Netflix“ filmavimo grupę, o kai renginys buvo perorganizuotas, Meghan pasirodė su teniso žvaigžde Serena Williams, sukeldama organizacinių sunkumų.
„Jis paprašė, kad paskelbčiau pareiškimą palaikydama hercogienę, bet aš atsisakiau. Mes nenorime tapti Sasekso viešųjų ryšių mašinos dalimi“, – sakė Chandauka.
Šie kaltinimai dar labiau sustiprina Sasekso poros reputaciją kaip sudėtingų ir reiklių darbo partnerių. „Hollywood Reporter“ straipsnyje buvo teigiama, kad Meghan „neklauso patarimų“ ir „suaugusius vyrus privedė iki ašarų“, o „Spotify“ vadovas Billas Simmonsas porą pavadino „sukčiais“ po to, kai jie gavo 20 mln. dolerių (18,4 mln. eurų), bet sukūrė tik 12 tinklalaidžių epizodų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!