Lee, kuriam dabar 60 metų, sakė: „Tai galėjau būti aš tame automobilyje.“
Lemtingas įvykis
Pasak vyro, lemtingą dieną jis su kolegomis traukė burtus, kas vyks kartu su princese Diana. Burtai nulėmė, kad tą vakarą Lee Sansum kiek atsikvėps ir nevyks automobiliu kartu su ja.
1997 m. rugpjūčio 31 d. rytą „Mercedes“ priekyje sėdėjo vairuotojas Henri Paulas, asmens sargybinis Trevoras Reesas-Jonesas, o galinėse sėdynėse buvo princesė Diana ir Dodi Fayedas.
„Kai sužinojau, kad jie per avariją nebuvo prisisegę saugos diržų, supratau, kodėl jie neišgyveno. Taip neturėjo atsitikti. Šeimai buvo įprasta prisisegti saugos diržus. Tai buvo viršininko, Dodi tėčio Mohamedo Fayedo, įsakymas. Ypač Dodis nekentė prisisegti saugos diržų ir aš visada to reikalavau“, – kalbėjo asmens sargybinis.
Niekas, išskyrus T. Reesą-Jonesą, nebuvo prisisegę saugos diržo. Smūgio metu vairuotojas H. Paulas trenkėsi į vairą ir jo patirti sužalojimai tai atspindėjo. Tačiau, praėjus kelioms mikrosekundėms, į iš galo rėžėsi D. Fayedas, didelis vyras, kuris vis dar skriejo beveik 100 kilometrų greičiu, savo prisiminimuose dėsto ekspertas Richardas Shepherdas.
Henris suveikė kaip Dodi oro pagalvė, tačiau pats akimirksniu žuvo. Neišgyveno ir egiptiečių milijardieriaus Mohamedo El Fayedo sūnus režisierius.
Dianai pasisekė kiek labiau, nes Trevoras sėdėjo priešais ją ir buvo prisisegęs. Asmens sargybiniai paprastai nesisega saugos diržų, nes šie riboja judėjimą, tačiau akivaizdu, kad šįkart buvo nuspręsta prisisegti – galbūt įtarimų kėlė H. Paulo vairavimo gebėjimai, o gal spėjo paskutinę akimirką jį užsisegti prieš smūgį.
Atvykusiems medikams princesė Diana iš pradžių atrodė sužeista, tačiau stabilios būklės. Maža to, ji dar buvo sąmoninga. Tuo metu visi sutelkė dėmesį į T. Reesą-Jonesą, tačiau princesės pažeistos venos lėtai kraujavo pažeisdamos gyvybiškai svarbų organą.
Greitosios pagalbos automobilyje ji pamažu pradėjo prarasti sąmonę. Kai ją ištiko širdies smūgis, buvo stengiamasi gaivinti, o ligoninėje moteris pateko į operacinę, kur gydytojai galų gale nustatė problemą ir bandė dar ją išgelbėti. Deja, jau buvo per vėlu.
Santykiai su princese
Lee pasakojo, kad su princese Diana buvo artimi ir palaikė draugiškus santykius. Kiekvieną dieną Diana keldavosi 7 valandą ryto ir šnekučiuodavosi su asmens sargybiniu. Jis sakė: „Ji buvo laiminga.“
„Bet aš mačiau ją ir ašarojančią, kai ji sužinojo apie savo draugo, mados dizainerio Gianni Versace nužudymą. Ji patikėjo man savo baimes, kad vieną dieną gali būti nužudyta“, – kalbėjo asmens sargybinis.
Pasak jo, princesė Diana labai nerimavo dėl savo gyvybės ir jam tekdavo ją raminti: „Aš praleidau šiek tiek laiko ramindamas ją, kad niekas nebandys jos nužudyti ir ji yra saugi su mumis, bet ji tikrai manė, kad yra pavojus, kad vieną dieną ji gali būti nužudyta.“
Santykiai su Dianos vaikais
Lee akimirksniu sužavėjo jaunuosius princus Williamą ir Harry, kurie, jo teigimu, buvo žemiški ir draugiški, kaip ir jų motina. Williamui buvo 15 metų, kai mirė Diana, o Hariui – 12 metų.
Lee pasakojo, kad princesė Diano norėjo persikelti gyventi į JAV. Jis taip pat mano, kad Dianos planas persikelti į JAV turėjo įtakos Harry persikėlimui ten su Meghan.
Jis sakė: „Ši trauma įvyko, kai buvo formuojami gyvenimo elementai. Jo motina matė Ameriką kaip šventovę. Nuo tada jis naudosis savo patirtimi.
Lee, kovos menų ekspertas, bandė išmokyti Williamą ir Harry, kaip žaisti kikboksą, bet jie buvo pernelyg sunerimę. Jis pasakė: „Garaže susikūriau perforatorių.
„Vieną dieną pasakiau princams: „Nagi, aš jus išmokysiu šiek tiek kikbokso“. Kai parodžiau Williamui ir Harry, kaip tai padaryti, jie atrodė šiek tiek išsigandę, žiūrėdami, kaip taip stipriai spardau tą krepšį.“