Neretas artėjant užtarnautos pensijos laikui pagalvoja apie tai, kaip patogiai senatvės dienas leidžia kitų užsienio šalių gyventojai. Pigios ir patogios kelionės lėktuvu pasaulį padarė mažesnį, tad gal verta pagalvoti apie ramią senatvę užsienyje?
Draudimo bendrovė „Castle Cover“ specializuojasi darbe su klientais, kuriems per 50 metų. Apžvelgusi išėjimo į pensiją galimybes 23 šalyse, kompanija sudarė iš 10 geriausių vietų sąrašą. Skaičiavimai apima kainą, būsto, sveikatos priežiūros išlaidas, vidutinę metinę temperatūrą, kritulių ir saulėtų dienų per metus skaičių bei maisto produktų kainas, nusikaltimų ir mokesčių lygį. Štai vietų sąrašas, kurias galima pavadinti pensininkų rojumi.
Malta
Malta (nuotr. SCANPIX)
Būdama viena iš mažiausių pasaulio šalių, Malta taip pat yra viena iš tankiausiai apgyvendintų šalių Žemėje. Saulėtų valandų per metus - 3100, vidutinė oro temperatūra - 19 laipsnių šilumos. Daugumai žmonių čia kalba angliškai, tai nenuostabu, kad šią vietą itin pajėgų britų senjorai.
Portugalija
Portugalija (nuotr. SCANPIX)
Ketvirtadalį Pirėnų pusiasalio užimanti Portugalija yra žinoma dėl savo turtingos istorijos, čia švari aplinka ir nuostabus oras. Be to, išėjusiems į pensiją gyvenimas čia atrodo labai pigus. Pavyzdžiui, nekilnojamojo turto kainos yra tris kartus mažesnės nei Prancūzijoje. Portugalijoje gyvenančių užsieniečių skaičius yra trečias pagal dydį Europoje po Ispanijos ir Prancūzijos.
Ispanija
Ispanija (nuotr. SCANPIX)
Šioje šalyje gyvena daug emigrantų iš kitų Europos šalių, čia taip pat žemiausias nusikalstamumo visoje Europos Sąjungoje. Gražiausios vietos – Madridas ir Barselona, Katalonija kalvos, istorinės UNESCO saugomos teritorijos, kurortai – Tenerifė, Ibiza.
Barbadosas
Barbadosas (nuotr. SCANPIX)
Šioje saloje rasite viską, ko galima tikėtis iš į Karibų – saulė, jūra, smėlis. Kiti privalumai - beveik nemokamos sveikatos priežiūros paslaugos, maži turto mokesčiai, vidutinė temperatūra 26 laipsnių.
JAV
Amerika (nuotr. SCANPIX)
Tai gana brangi šalis, o sveikatos draudimas vyresnio amžiaus žmonėms yra brangesnis, nes jie dažniau naudojasi medicinos paslaugomis, bet kitų dalykų kainos yra daug mažesnės. Pigus kuras. Be to, JAV gali pasigirti itin didele kultūros ir geografijos įvairove - čia niekada nebus nuobodu.
Australija
Australija (nuotr. SCANPIX)
Nors nekilnojamasis turtas šioje šalyje nėra pigus, bet mokesčiai nedideli, o sveikatos apsaugos sistema patraukli vyresnio amžiaus asmenims. Būtent dėl šių priežasčių ši šalis turi 1.3 mlrd. imigrantų senjorų, dažniausiai tai anglakalbių šalių piliečiai.
Tailandas
Tailandas (nuotr. SCANPIX)
Jei laukdami gyvenimo saulėlydžio norite išbandyti kitokį gyvenimo būdą – vykite į Tailandą. Ši šalis gali pasiūlyti egzotišką kultūrą, fantastišką virtuvę, mažas kuro ir nekilnojamojo turto kainas.
Jamaika
Jamaika (nuotr. SCANPIX)
Karibų jūros sala-rojus, turintis nuostabią florą ir fauną. Klimatas taip pat nuostabus – šiltas, vidutinė metinė temperatūra apie 27 laipsniai šilumos. Iš visų sąraše minimų šalių, čia pigiausias nekilnojamasis turtas, bet skurdo ir nusikalstamumo lygis dažnai atgraso būsimus imigrantus.
Marokas
Marokas (nuotr. SCANPIX)
Marakešas, Kasablanka – tai vietos, kur susipina Europos ir islamo kultūros. Dėl mažo kritulių kiekio ir puikaus klimato Marokas geras pasirinkimas. Tiesa, norint įsigyti čia nekilnojamojo turto, gali tekti ilgokai pavargti, nes tai labai apsunkina klestinti biurokratija.
Graikija
Graikija (nuotr. SCANPIX)
Nors šalyje vis dar tęsiasi ekonomikos krizė, čia galima susikurti labai patogią senatvę, jei esat sukaupę bent šiokią tokią pensiją. Žemas nusikalstamumo lygis, puiki sveikatos priežiūros sistema ir žinoma – fantastiškas klimatas, ar tai ne viskas, ko reikia ramiai senatvei?