• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau kitą savaitę švęsime Velykas, todėl ir šio šeštadienio TV3 žiniasklaidos grupės laida „Kotrynos burtai“ pakvies ruoštis šiai šventei. Kokiu meniu šįkart stebinsite save, šeimą ir draugus? Kas taps jūsų stalo hitu? Visiems tiems, kurie vis dar tebeieško atsakymų į šiuos klausimus, šį rytą padės Kotryna Starkienė.

Jau kitą savaitę švęsime Velykas, todėl ir šio šeštadienio TV3 žiniasklaidos grupės laida „Kotrynos burtai“ pakvies ruoštis šiai šventei. Kokiu meniu šįkart stebinsite save, šeimą ir draugus? Kas taps jūsų stalo hitu? Visiems tiems, kurie vis dar tebeieško atsakymų į šiuos klausimus, šį rytą padės Kotryna Starkienė.

REKLAMA

„Šio šeštadienio laidoje kepsiu pyragą su citrininiu kremu, kuris ne tik atrodo įspūdingai, bet ir yra be galo skanus. Norint jį pagaminti teks padirbėti, bet juk šventės… galima šiek tiek pasistengti!“ – ragina ji.

O štai užkandžių stalui ji pasiūlys liežuvį tunų padaže. „Padažą galima paruošti akimirksniu ir naudoti ne tik su virtu liežuviu, bet ir kita kepta ar virta mėsa“, – siūlo ji.

Deserto paslaptį Kotryna atskleidžia jau dabar, o kaip pasigaminti užkandį, pamatysite laidoje.

Citrininis pyragas

Tešlai reikės:

  • 200 g sviesto;
  • 200 g cukraus
  • 200 g miltų;
  • 3 kiaušinių;
  • 2 šaukštų grietinės;
  • šaukštelio kepimo miltelių;
  • 4 kiaušinių baltymų;
  • 260 g cukraus.

Citrininiam kremui reikės:

  • 4 kiaušinių;
  • 4 kiaušinių trynių;
  • 250 g cukraus;
  • 115 g sviesto;
  • 3 citrinų.

Gaminimo eiga

Pirmiausiai paruoškite kremą. Kiaušinius, kiaušinių trynius ir cukrų supilkite į puodą ir gerai išmaišykite plakimo šluotele. Į tą patį puodą supilkite iš citrinų išspaustas sultis ir sudėkite smulkiai sutarkuotą citrinų žievelę. Puodą pastatykite ant viryklės ir, kaitinant ant vidutinės kaitros, nuolat maišykite plakimo šluotele. Kaitinkite tol, kol kremas sutirštės. Puodą nuimkite nuo viryklės ir jo turinį perkoškite per sietelį. Kremą supilkite į dubenį ir tuoj pat sudėkite sviestą bei gerai išmaišykite. Kremą uždenkite maistine plėvele ir palikite šaldytuve.

Paruoškite pyrago tešlą. Kambario temperatūros sviestą išplakite su cukrumi. Po vieną įmuškite kiaušinius ir gerai išmaišykite. Kepimo miltelius suberkite į miltus ir išmaišykite. Pakaitomis suberkite miltus ir grietinę į sviesto ir kiaušinių mišinį ir užmaišykite tešlą. Kepimo formą, atidaromais kraštais, išklokite kepimo popieriumi. Supilkite paruoštą tešlą.

REKLAMA
REKLAMA

Pagaminkite morengą. Į švarų dubenį supilkite kiaušinių baltymus, pradėkite plakti ir po šaukštelį berkite cukrų. Plakite kol baltymai taps standūs ir blizgantys. Išplaktus baltymus sudėkite ant neiškeptos pyrago tešlos ir tolygiai paskirstykite. Skardą įdėkite į įkaitintą iki 170 laipsnių orkaitę ir kepkite 45 minutes.

Ant iškepusio ir atvėsusio pyrago viršaus supilkite atvėsusį citrininį kremą ir uždėkite dar kelis šaukštus plaktos grietinėlės (be cukraus, nes kremas yra pakankamai saldus). Skanaus!

„Kotrynos burtai“ – šeštadieniais, 11.30 val. tik per TV3!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų