Sakoma, kad geri dalykai – maži dalykai, ir to nereikia priminti Bernal šeimai, gyvenančiai Hiustone. Sienna „Sinny“ Bernal atėjo į šį pasaulį kartu su savo seserimi 1999 m. gruodį.
Tačiau, ne taip, kaip dauguma dvynių, Sinny svėrė mažiau nei pusę kilogramo ir nesunkiai tilpo motinai į delną. Tuo tarpu, nepaisant to, kad dvynės gimė trimis mėnesiais ankščiau laiko, jos sesuo Sierra buvo beveik normalaus dydžio.
Keistosios dvynukės (ABC news)
Nors Sierra augo sveika, su Sinny viskas buvo priešingai – daktarai mergaitei davė tik 10 proc. tikimybę, kad ji išgyvens. Dėl to pastaroji praleido 108 dienas naujagimių intensyviosios terapijos skyriuje, kur ištvėrė širdies operaciją ir kentė pasikartojančius plaučių uždegimo priepuolius. Prireikė net šešerių lankymosi pas endokrinologus, neurologus ir, galiausiai, genetikus, metų, kad Sinny ir jos šeima galų gale sužinotų, jog mergaitė yra viena iš 200 žmonių pasaulyje, kuriems diagnozuotas nykštukizmas – labai reta genetinė būklė.
Keistosios dvynukės (ABC news)
Šiuo metu Sinny yra 12 metų, daugmaž 122 cm ūgio mergaitė, sverianti apie 12 kg. Nepanašu, kad per likusį gyvenimą ji užaugs nors kiek daugiau. O kauleliai jos ausyse yra tokie maži, jog tam, kad kažką girdėtų, ji turi dėvėti pagalbines klausos priemones. Tačiau vienintelis dalykas, kuris padaro Sinny unikalia tarp kitų tokia pat liga sergančių žmonių – tai jos įprasto dydžio dvynė sesuo. Toks atvejis, kai viena iš dvynių yra „normali“, o kita – nykštukė – vienintelis pasaulyje.
Dvynė nykštukė(ABC news)
Dvynių mama Chrissy Bernal smulkiau papasakojo apie Sinny gimimą: „Jos plaučiai buvo nepilnai išsivystę ir ji ilgai negalėjo valgyti. Be to, naujagimės oda buvo be galo plonytė, todėl išvis negalėjome jos liesti. Daktarai buvo įsitikinę, kad jei mergytė ir išgyvens, ji visą gyvenimą bus pasmerkta būti „daržove“. Tačiau Sinny toli gražu netapo „daržove“. Miniatiūrinė jaunėlė tiesiog spinduliuoja gyvenimo energija ir už viską labiausiai dievina šokti bei dainuoti. Be to, ji netgi laido juokelius dėl savo ūgio – jos motina pasakojo, kad kartais, parėjusi iš lauko, mergaitė rikteli: „Nykštukas namie!“. C. Bernal įsitikinusi, jog toks požiūris į nepagydomą ligą – geriausias, nes kitaip žmogus būtų apimtas depresijos.
Keistosios dvynukės (ABC news)
Daktaras Michael Bober, vadovaujantis nykštukizmo ligos tyrimams specialių poreikių vaikams skirtoje ligoninėje, sakė: „Nykštukų liga yra tam tikra sutrikimų klasė, tačiau tai nėra tiksli diagnozė. Nykštukizmu sergantis individas nuo pat pirmųjų vystymosi gimdoje dienų vystosi žymiai lėtesniu tempu nei įprasta. Taip pat ir po gimimo – visą likusį gyvenimą toks žmogus auga nepalyginamai lėčiau“.
Keistosios dvynukės (ABC news)
Dr. Bober pridūrė, kad šioje srityje atliekami tyrimai yra palyginus nauji. Jo tyrėjų komanda šiuo metu renka DNR pavyzdžius naujam asmenų, sergančių įvairiomis nykštukizmo formomis, registrui. Tuo tarpu C. Bernal apie Sinny gyvenimą rašo blogą („SinnySized“), o patirtį, auginant specialių poreikių turinčią dukterį, yra įamžinusi knygose.
Dvynukių tėvai (ABC news)