• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Menų fabrikas „Loftas“ savo muzikinėje programoje vis daugiau dėmesio skiria pasaulio muzikai (angl. – world music), kuri yra nesumeluota, nepataikauja nei klaustytojui, nei jokiam prodiuseriui, ir liejasi tiesiai iš skirtingų tautų širdžių ir būtent dėl to patinka ir jaunam, ir vyresniam.

REKLAMA
REKLAMA

Ta proga paprastai itin siautulingame menų fabrike „Loftas“ artimiausiu metu numatomi net du emociškai jautrūs world music renginiai – Baba Sissoko (Malis) spalio 5 d. ir Antonio Rivas (Kolumbija) spalio 27 d.

REKLAMA

Jau šį trečiadienį „Lofte“ pasirodysiantis dainininkas ir multiinstrumentalistas Baba Sissoko – autentiškų Malio muzikinių tradicijų tęsėjas, eksperimentuojantis su džiazo, bliuzo, roko muzikos stiliais.

Autentikos Baba Sissoko taip pat įneša ir į žymių atlikėjų pasirodymus kaip kviestinis muzikantas. Pavyzdžiui, Baba Sissoko yra ne kartą koncertavęs su meilės baladžių maestro Stingu ir muzikaliai gerokai jį įkvėpęs.

REKLAMA
REKLAMA

„Baba unikalus muzikantas ir jeli – šiuo žodžiu Malyje apibūdinimas klajojantis muzikantas, istorijų saugotojas ir pasakotojas, poezijos dainius. Negaliu aiškiau to apibūdinti žodžiais, tai yra privaloma išgirsti“, – Babos Sissoko muziką komentuoja taip pat iš Malio kilęs, Lietuvoje gerai žinomas muzikantas, Viktoras Diawara.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O jau spalio 27 d. menų fabrike turėsime proga susipažinti su kumbia ritmais, kurie Pietų Amerikoje nė kiek nenusleidžia Lietuvoje pamėgtai salsai. Juos mums atveža charizmatiškasis kumbia (isp. – cumbia) meistras iš Kolumbijos – Antonio Rivas.

REKLAMA

Kolumbietis atvyksta į Lietuvą sužavėti mūsų Lotynų Amerikoje itin populiariu muzikos stiliumi ir kviečia leistis nešamiems jo melodingo balso į Karibus, į Lotynų Amerikos gražiausias pakrantes. Sudėtingas, šviesios nuotaikos kumbia ritmas užkrečia optimizmu ir gera nuotaika, todėl gali praskaidrint net ir žvarbiausią lietuvišką rudens vakarą.

Pasaulio muzika atsirado kartu su galimybėmis muzikantams iš įvairiausių kraštų laisvai keliauti, t.y. atsiradus pigioms oro linijoms, taip pat globaliai komunikacijai, galimybei įrašyti muziką ir „paleisti“ ją laisvai gyventi savo gyvenimą internete. Būtent dėl to mes galime jau rytoj netoli savo namų gyvai išgirsti muzikinių grynuolių iš tolimiausių ir egzotiškiausių pasaulio kraštų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų