Skirtingose tautose – skirtingos tradicijos. Šios dienos tema – mityba bei jos principai, kurie padeda įvairių šalių gyventojams išlaikyti norimą svorį. Taigi, pateikiame įdomią patarimų ir dietų kolekciją iš visų pasaulio šalių, kuri gali padėti kiekvienam iš mūsų kovoti papildomais kilogramais.
Japonijoje manoma, kad sveikatą ir gražų kūną lemia saikingas valgymas. Lieknos japonės niekada nesiekia „pilno pilvo“. Jos teigia, kad nueiti nuo stalo reikia juntant mažą alkio jausmą. Tai padeda japonėms išlaikyti ne tik optimalų svorį, bet ir palaikyti gerą savijautą. Juk persivalgius, žmogų apima miegas, o saikingas maisto vartojimas palaiko tonusą.
Itališkos sveikos mitybos taisyklės kitokios: jos remiasi dideliu ląstelienos vartojimo kiekiu. Ląsteliena mažina alkio jausmą ir padeda pašalinti iš organizmo šlakus. Daug ląstelienos yra tradicinės itališkos virtuvės produktuose, tokiuose kaip grūdai, ankštinės daržovės. Atminkite, kad būtent italų mitybos pagrindu sukurta žymi Viduržemio jūros dieta, kurią neseniai UNESKO paskelbė pasauliniu žmonijos pasiekimu.
Kinų mitybos principas visai kitoks: prieš pagrindinį patiekalą, jie būtinai valgo sriubą, o jei jos nebūna, išgeria dvi stiklines negazuoto vandens. Skystis pripildo skrandį ir suteikia sotumo jausmą.
Prancūzės mėgsta valgyti dažnai, bet mažomis porcijomis. Ir tame yra racijos! Toks įprotis greitina medžiagų apykaitą ir leidžia sudeginti didelį kiekį kalorijų. Todėl drąsiai galite valgyti 4-5 kartus per dieną ir išlaikyti puikią figūrą.
Indai prisilaiko Ajurvedos ir laikosi griežtų šios senovinės Vedų medicinos sistemos rekomendacijų. Pagal jos postulatus, žmogaus organizmas optimaliai pasisavina maistą dienos metu. Todėl indai sočiai pietauja, o vakarienės beveik nevalgo.
Kad ir kokius mitybos principus pasirinksite, svarbiausia, kad turėtumėte noro ir ūpo valgyti subalansuotą maistą ir siekti dailių kūno linijų.